باغ وحش مسکو

تاریخ انتشار : ۷ خرداد

باغ وخش یکی از تفریحات هیجان انگیزی است که در تمام دنیا طرف داران خود را دارد و رنج سنی ندارد زیرا که بازدید از حیوانات زیبا چه کوچک همانند پرنده های رنگارنگ و چه حیوانات وحشی مثل شیر، ببر، پلنگ جذابیت خاصی برای تمامی سنین داردو باغ وحش مسکو از بزرگ ترین و قدیمی ترین باغ وحش های دنیا می باشد که بیش از 5000 نوع حیوان، پرندگان و آبزیان گوناگون دارد. این باغ وحش 21 هکتار بوده و در سال 1864 میلادی توسط پرفسور سرشناس روسیه افتتاح شده.


 در سال 1919 باغ وحش مسکو به ثبت جهانی رسیده است  و به طور رسمی به مسکو روسیه تعلق گرفت که امروزه گردشگران زیادی از سرتا سر جهان برای بازدید از این باغ وحش به مسکو سفر می کنند. قدمت این مجموعه تفریحی با 150 سال قبل بازمی گردد که امسال جشن 150 سالگی آن را با حضور مردم روسیه جشن گرفتند. هر موجودی که روی این کره خاکی وجود دارد را می توانید مشاهده کنید و از نحوه زیست و غذای این جانداران اطلاعات مفیدی را دریافت کنید.


 مراقبت از این حیوانات که برخی از آن ها در حال انقراض هستند کاریست سخت دشوار که تیم عظیمی متشکل از دکتر دامپزشک، افرادی کارشناس برای گونه های مختلف حیوانات، کارکنان جهت غذا دادن به حیوانات که دوره های آموزشی کامل را دیده اند، افرادی جهت رسیدگی به امور نظافتی، نگهبان و ... می باشد. تمامی کارمندان باغ وحش متخصص و دوره دیده هستند تا این حیوانات کوچک ترین آسیبی نبینند و تولید مثل کنند تا منقرض نشوند. باغ وحش مسکو از 8 صبح تا 6 عصر فعالیت دارد. قیمت بلیط هم برای افراد بزرگ سال و روزهای تعطیل بیشتر است ولی در کل قیمتی مناسب دارد تا همه گردشگران تور روسیه بتوانند دیدن کنند و لذت ببرند. 


گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره باغ وحش مسکو

بهاره شهریور 1397
باغ وحش مسکو به خصوص قسمت حیوانات وحشی جذابیت زیادی برخوردار است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به باغ وحش مسکو