پینت بال کیش

تاریخ انتشار : ۴ خرداد

در جزیره زیبا و توریستی کیش تفریحات بسیار جذابی وجود دارد که سبب می شود جهانگردان زیادی از اقصی نقاط دنیا به این مکان سفر کنند. یکی از این تفریحات مهیج پینت بال کیش می باشد که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. بازی پینت بال به طور کلی در همه ی کشورها چند قانون اصلی دارد که علاقه مندان برای اجرای این بازی باید آن ها را در نظر بگیرند، مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که از حداقل 2 تا حداکثر 16 نفر در یک گروه می توانند باشد. این بازی زمانی هیجان انگیز می شود که به دو تیم تقسیم شوید و به یکدیگر حمله کنید، همچنین بازی تا جایی ادامه پیدا می کند که پرچم تیم حریف را از آن خود کنید. ورزش گروهی پینت بال تفنگ های مخصوص و سبک و در عین حال بزرگی دارد که گلوله های آن رنگ های مختلف می باشد، در بازی اگر موفق شوید شلیک کنید که بازی را برده اید وگرنه خودتان حذف می شوید و از دور مسابقات کنار می روید. تفنگ های بزرگی که در این ورزش مورد استفاده قرار می گیرد و رکن اساسی آن به شمار می رود "مارکر" نام دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فردی که ورزش پینت بال دارد این است که گلوله های ژلاتینی آن به وسیله رنگ های خوراکی پر شده و وقتی که این گلوله ها توسط افراد شلیک می شوند و به هدف برخورد می کنند، منفجر می شوند و رنگ ها پخش می شود که باعث مشخص شدن محل اصابت می گردد. امروزه تقریبا در تمامی کشورها می توانید شاهد این سرگرمی بسیار جالب و هیجان انگیز باشید که طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است.


پینت بال کیش که در زمینی به مساحت 2500 متر تاسیس شده، یکی از بزرگ ترین زمین های بازی را دارا بوده که ظرفیت 30 بازیکن به طور هم زمان را دارا بوده و این سبب می شود که هیجان بازی هم دو چندان شود. حداقل تعداد افرادی که می توانند در زمین پینت بال کیش به مسابقه بپردازند 8 نفر می باشد. در ورزش پینت بال یک ست لباس در اختیار شما علاقه مندان و گردشگران تور کیش قرار می گیرد و بازی به همراه 50 عدد توپ آغاز می شود. لازم به ذکر است که بگوییم، در صورتی که توپ های شما در طول بازی تمام شود می توانید با پرداخت مبلغی اضافه تعدادی توپ خریداری کنید. در واقع پینت بال یک ورزش شاد و مفرح است که در آن هم می دوید و هم شلیک می کنید و از این تحرک بی اندازه خود لذت می برید، ولی این بازی برای کودکان زیر 12 سال توصیه نمی شود زیرا که شدت پرتاب گلوله های رنگی به قدری قوی است که ممکن است موجب کبودی بدن شود و آن ها را آزرده خاطر کند. زمین پینت بال کیش در ساعات 5:30 تا 9:30 شب و 11 شب تا 2 بامداد میزبان گردشگران تور کیش و علاقه مندان می باشد. در زمین پینت بال کیش جای پارک برای خودروها در نظر گرفته شده و از این نظر دغدغه ای برای افراد وجود ندارد.

می توان گفت ورزش پینت بال ترکیبی از ورزش های تیراندازی و دو و میدانی می باشد که شبیه به یک صحنه ی جنگ بی خطر بوده و برای پیروزی در آن باید یک برنامه ریزی استراتژِک داشته باشید. مراحل بازی پینت بال به این صورت است که افراد بعد از پوشیدن لباس های مخصوص و آماده شدن به 2 گروه تقسیم شده و به صف می شوند، بعد از این که سوت شروع بازی به صدا در می آید افراد به سوی یکدیگر شلیک می کنند. بازیکنانی که تحت اصابت گلوله قرار می گیرند از بازی کنار می روند و ادامه بازی با افراد باقی مانده از سر می گیرد، این مراحل تا جایی ادامه پیدا می کند که یکی از گروه ها پرچم را فتح کنند و برنده مسابقه شوند. علاوه بر این که هم گروهی ها باید سرعت و همکاری لازم را داشته باشند، یک فرد به عنوان کاپیتان باید مراحل را سر و سامان دهد. سناریوهایی از قبیل: رهایی گروگان، دفاع از فرمانده، دفاع از قلعه، تک تیرانداز و جابجایی مجروحین در این بازی مدرن انجام می شود. این ورزش گروهی را شطرنج زنده نیز می نامند و به دلیل دارا بودن هیجان زیاد، در فهرست مهیج ترین ورزش های جهان نیز قرار گرفته و جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است.


 پینت بال کیش در فاصله 10 کیلومتری از جزیره کیش قرار گرفته است و به راحتی با ون یا اتوبوس از جلوی درب هتلتان می توانید بروید و تمام انرژیتان را تخلیه کنید و از این بازی سرگرم کننده لذت کافی را ببرید. اگر بعد از ساعاتی بازی خسته و گرسنه شده باشید که حتما همین طور است، می توانید از کافه رستوران این مجموعه با انواع غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم و متنوع استفاده کنید و در فضای آرامش بخش آن میل کنید. باشگاه پینت بال کیش یکی از باشگاه های مجهز موجود در کشور است که هم مربی دارد و هم داور و ناظر، همچنین موانع موجود در آن نیز طبیعی بوده و زمین چمن آن مصنوعی است و این امکان وجود دارد که به صورت خانوادگی در آن به بازی بپردازید. هر سانس مسابقه پینت بال در حدود 2 ساعت به طول می انجامد. کارکنانی که در باشگاه پینت بال کیش مشغول به فعالیت هستند، رفتاری مناسب و در خور شان دارند و به همین دلیل این باشگاه نزد گردشگران تور کیش محبوب گشته است.

این بازی ممکن است از دور کمی خطرناک به نظر برسد، ولی این طور نیست و با لباس و تجهیزاتی که توسط باشگاه مربوطه و یا باشگاه پینت بال کیش در اختیار شما قرار می گیرد، از هر گونه خطری مصون می مانید. تمامی افراد اعم از خانم و آقا و نوجوانان بالای 12 سال می توانند در باشگاه پینت بال کیش به این مسابقه پرداخته و از آن لذت ببرند. پینت بال کیش یکی از معدود تفریحات جزیره می باشد که هزینه بسیار ناچیزی می پردازید و در کنار خانواده لحظات شاد و مفرحی را سپری می کنید و بسیار به شما و همراهانتان خوش می گذرد. لازم به ذکر است که بگوییم هزینه بازی در پینت بال کیش حدود 45 هزار تومان می باشد که گردشگران تور کیش با پرداخت این مبلغ می توانند به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت در این مکان بازی کنند.

پینت بال کیش معمولا در دو فضا برگزار می شود:

*در فضایی سرپوشیده در هتل داریوش کیش

*در فضایی روباز در سواحل زیبای جزیره کیش

 پیشنهاد می کنیم در سفری که با تور کیش دارید، حتما به زمین پینت بال کیش بروید و لحظات خوشی را در آن بگذرانید. 


گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پینت بال کیش

صفایی شهریور 1397
پینت بال کیش خیلی سایت خوب و مجهزی داره

تور کیش ۸ بهمن
۴
۸ بهمن - ۱۲ بهمن
وارش
کاسپین
۳,۲۰۵,۰۰۰

تور کیش از اصفهان ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
آتا
زاگرس
۲,۸۵۵,۰۰۰

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۴
۸ بهمن - ۱۵ بهمن
فلای پرشیا
آتا
۳,۰۲۵,۰۰۰

تور کیش ۱۵ بهمن
۶
۱۵ بهمن - ۲۱ بهمن
تابان
تابان
۴,۱۰۵,۰۰۰

تور کیش ۵ و ۶ و ۷ بهمن
۳
۷ بهمن - ۱۰ بهمن
تابان
تابان
۲,۷۹۰,۰۰۰

تور کیش ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
تابان
تابان
۲,۸۹۵,۰۰۰

تور کیش ۵ و ۶ بهمن
۳
۶ بهمن - ۹ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۳,۱۷۰,۰۰۰

تور کیش ۵ و ۶ و ۷ بهمن
۴
۷ بهمن - ۱۱ بهمن
معراج
تابان
۳,۲۲۰,۰۰۰

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۳
۸ بهمن - ۱۴ بهمن
قشم ایر
تابان
۲,۸۳۰,۰۰۰

تور کیش از شیراز بهمن ۱۴۰۰
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۵۲۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به پینت بال کیش