تله کابین استانبول

📅 انتشار : 1401/04/18 📅 بروزرسانی : 1402/06/12 ⏱ مطالعه : 1 دقیقه بازدید : 3921
تله کابین استانبول
تپه پیر لوتی

تله کابین استانبول از جاذبه‌های گردشگری است که اکثر گردشگران در هنگام بازدید از استانبول به آن سر می‌زنند. تله کابین استانبول بر روی تپه پیر لوتی در محله ایوب واقع شده است. برای رفتن به منطقه پیر لوتی راحت ترین راه برای کسانی که در میدان تکسیم هستند استفاده کردن از اتوبوس‌های دریایی است. از طریق اتوبوس‌ خط 37 است که ایستگاه آن به نام گوموش سویو پرون را می‌توانید در میدان تکسیم ببینید و 16 ایستگاه بعد در ایستگاه پازاریچی پیاده شوید و پس از 8 دقیقه پیاده‌روی می‌توانید به تله کابین استانبول برسید. تله کابین استانبول در سال 2005 توسط یک گروه ایتالیایی بر روی تپه پیر لوتی ساخته شد.

تپه پیر لوتی قبرستانی است که در بالای آن کافه و تراس‌هایی برای تماشای شهر گذاشته شده است و می‌توانید شهر زیبای استانبول را ببینید و عکس‌های زیبایی از طبیعت رو به دریای این منطقه بگیرید. تپه پیر لوتی تپه‌ای بسیار زیباست که از گذشته تاکنون کافه‌های روی این تپه چایی های دم کردنی فوق‌العاده‌ای را در اختیار مردم قرار می‌داد.

 

تله کابین استانبول

مشخصات تله کابین استانبول

تله کابین استانبول 4 کابین برای جا به جایی گردشگران دارد که هر کدام ظرفیت 8 نفر را دارد و درهای آن به صورت برقی باز و بسته می‌شود. قیمت بلیط تله کابین استانبول برای گردشگران خارجی و توریست‌ها و کسانی که ساکن استانبول نیستند گران‌تر است. مردمی که فرهنگی و دانشجو هستند و کارمندان دولت می‌توانند بلیط تله کابین استانبول را با قیمت‌های ارزان‌تر تهیه کنند. قیمت بلیط تله کابین استانبول برای هر نفر حدود 5 لیر است که اگر استانبول کارت داشته باشید می‌توانید با هر بلیط را با قیمت حدودی 2.6 تا 3 لیر تهیه کنید و در کنار خانواده‌تان از گردش در استانبول لذت ببرید. شما می‌توانید در زمان 3 دقیقه تا بالای تپه پیر لوتی با تله کابین برسید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید.

مشخصات تله کابین استانبول

جاهای دیدنی استانبول - لیستی از جاهای دیدنی استانبول را در لینک مشاهده کنید. 

منظره‌های تپه پیر لوتی

  • ساحل گلدن هور یا شاخ طلایی و قبرستان قدیمی
  • بام عشاق که به تراس تپه لوتی گفته می‌شود
  • جزیره‌های خلیج گلدن هورن و زیستگاه پرنده‌ها

منظره‌های تله کابین استانبول

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره تله کابین استانبول
گیسو 1397/06/13
21 نفر پسندیدند
من والا پارسال رفتم تله کابین استانبول رو چرا پس ندیدم؟
امتیاز 3.8 از 5 | از 100 کاربران به تله کابین استانبول