جت اسکی کیش

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/12/08
بازدید: 5313
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

جزیره آبی و نیلگون کیش یکی از برترین مقاصد گردشگری برای پرداخت به ورزش های آبی در ایران است. این برتری توانسته تا به اندازه ای پیش رود، که امروزه می توان تفریحات آبی کیش را، با کشورهای اروپایی مقایسه کرد. از این رو بسیاری از گردشگران داخلی و حتی خارجی، تور کیش را برای لمس تجربه ای متفاوت از تفریحات آبی برمی گزینند. این جزیره دارای کلوب های تفریحی بسیاری بوده، که هرکدام نوع متفاوتی از این تفریحات را به همراه خدماتی متفاوت ارائه می نمایند. اما به جرات می توان گفت که تمامی آن ها دارای یک تفریح مشترک اند، که در میان گردشگران از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و آن تفریحی نیست جز جت اسکی کیش!

جت اسکی در کیش

تور کیش - تضمین کمترین قیمت موجود در بازار + امکان مقایسه آنلاین قیمت و خدمات معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران

همه چیز در رابطه با جت اسکی کیش

جت اسکی کیش نزد گردشگران تور کیش ورزشی محبوب و مرفح است که تجربه ای متفاوت از موج سواری را برای شما به ارمغان می آورد. تجربه ای مملو از هیجان و آدرنالین که در عین حال می تواند برایتان آرامش بخش باشد. دسترسی به این جت اسکی کیش کار سختی نیست، چرا که شما می توانید با مراجعه به یکی از کلوب های تفریحی دریایی، که تعدادشان هم در جزیره کم نیست، به راحتی جت اسکی خود را کرایه کرده و از آن لذت ببرید. البته برای استفاده از جت اسکی کیش مواردی وجود دارد که گردشگران تور داخلی و علاقه مندان باید آن ها را دانسته و رعایت نمایند. اولین نکته آن است که برای استفاده از جت اسکی کیش، تا جایی که امکان دارد، با خود یک دست لباس مناسب ببرید. معمولا گردشگران تور کیش می دانند که وقتی برای تفریحات آبی به سواحل این جزیره سفر می کنند باید لباس اضافه به همراه داشته باشند.

آقایان می توانند مایوهای شخصی خود را استفاده نمایند، به شرط آن که دارای پاچه های بلند باشد. در غیر این صورت می توانند از مایو هایی که کلوب ها در اختیارشان قرار می دهند، استفاده نمایند. این نکته لازم به ذکر است که خانوم ها هم می بایست حجاب خود را حفظ نمایند. البته برای خانوم ها بادگیرهایی در نظر گرفته شده است، تا به هنگام سوار شدن بر جت اسکی کیش بتوانند از آن استفاده نمایند، ولی این به معنای الزام استفاده از آن نبوده و به منظور جلوگیری از خیس شدن لباس های آن ها می باشد. اما با وجود استفاده از بادگیر، باز هم لباس هایشان کمی خیس خواهد شد. نکته بعدی انتخاب کلوب دریایی است، چرا که هرکدام از کلوب ها دارای موتورها، قیمت ها و خدمات متفاوت از یکدیگر می باشند که گردشگران تور کیش بنا به روحیات خود هر یک را می توانند اجاره کنند. البته برای صرفه جویی می توانید از تخفیفات ویژه آژانس های هواپیمایی استفاده نمایید. چرا که برخی از آژانس ها بلیط های جت اسکی کیش را با قیمتی بسیار پایین تر از قیمت بلیط کلوب ها ارائه می نمایند.

قیمت بلیط جت اسکی کیش

شرایط استفاده از جت اسکی های جزیره کیش

اکثر کلوب های جت اسکی کیش دارای اتاق تعویض لباس بوده که دارای کمد نگهداری لباس و حمام می باشند و گردشگران تور کیش امکان بهره برداری از آن ها را دارند. پس نگران کثیف و یا شنی شدن خود نباشید، چرا که می توانید بعد از یک سواری جانانه، از دوش های تعبیه شده استفاده نمایید. در صورتی که به صورت گروهی به همراه خانواده و یا دوستان خود به سراغ جت اسکی کیش می روید، باید بدانید که بر طبق قوانین، نمی توانید بیشتر از یک جت اسکی را اجاره نمایید. شاید با خود بگویید که این گونه، سواری جت اسکی کیش لذتی ندارد و تمام کیف آن به گروهی بودنش است، اما اشتباه شما درست در همین جاست. چرا که در این شرایط احتمال بروز حادثه و تصادفتان با یکدیگر بیشتر می شود. کما این که به دلیل این گونه اتفاقات دلخراش که پیش آمده، کلوب ها به خانواده ها و یا گروه ها بیشتر از یک ماشین را اجاره نمی دهند. تمامی ماشین های جت اسکی کیش، اغلب به صورت دو نفره و در موارد بسیار کمی سه نفره می باشند. البته آن دسته از علاقه مندان و گردشگران تور کیش که دارای وزن بالا بوده می بایست بر طبق قوانین کلوب ها و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی، به صورت فردی از جت اسکی استفاده نمایند.

کیش - همه چیز درباره جزیره زیبا و مرجانی کیش !

جت اسکی در کیش

قیمت بلیط جت اسکی کیش

لازم به ذکر است که هزینه جت اسکی در جزیره کیش بسته به مدت زمان انتخابی گردشگران حدود 450 الی 500 هزار تومان است. امیدواریم مطالعه این مقاله اطلاعات کلی در رابطه با جت اسکی در کیش در اختیارتان قرار داده باشد، تا به حال در کیش جت اسکی سوار شده اید؟ تجربیات هیچان انگیز خود را برای ما بازگو کنید.

تفریحات کیش - هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی و غیر آبی کیش که نباید از دستشان بدهید.

قوانین و هزینه استفاده از جت اسکی کیش

حداقل سن برای مراجعین جت اسکی کیش بیست سال بوده و مسئولین از سوار شدن کودکان جلوگیری می نمایند. چرا که در سرعت های بالا و یا دور زدن های سریع، امکان بروز حادثه برای آن ها بیشتر از بزرگسالان می باشد. البته نوجوانان می توانند به همراه یکی از اعضای خانواده و یا دوستان خود سوار بر موتورها شوند، به شرط آن که فرد بزرگسال هدایت جت اسکی را بر عهده بگیرد. اما در صورتی که تنها بوده، می توانند به همراه مربی های حاضر در کلوب های جت اسکی کیش، لذت تاختن بر روی موج ها را بچشند. پس از خرید بلیط جت اسکی کیش، شما مسافران تور کیش ملزم به امضا نمودن فرم قرارداد اجاره موتورها بوده و می باست بر طبق قوانین قید شده در آن عمل نمایید. همچنین می بایست یک مدرک معتبر شناسایی همچون کارت ملی و یا مبلغ صد هزار تومان را به عنوان گرو به مسئول کلوب تحویل دهید. چرا که در صورت وارد کردن خسارت مسئول می باشید و نسبت به تعمیرات لازم باید باید اقدام کنید. البته لازم به ذکر است که خسارات ناشی از نقوص فنی شامل این موضوع نمی باشند. همچنین شما می توانید در زیر لیستی از قوانین مربوطه به جت اسکی کیش را مشاهده کنید.

 • توجه خاص به آموزش های مربی جت اسکی و انجام و رعایت کامل آموزش های داده شده.
 • جت اسکی را فقط در محدوده و سرعت های مشخص شده توسط کلوپ هدایت نمایید و از وارد شدن به محدوده دیگر کلوپ ها و شناورها جدا خودداری نمایید.
 • عدم اجرا هرگونه مانور آکروباتیک و خطرناک از جمله دور درجا زدن.(در صورت انجام ملزم به پرداخت جریمه خواهید بود)
 • رعایت فاصله 100 متری با هرگونه شناور و اسکله و مانع در جهت جلوگیری از بروز حادثه.
 • در هنگام دور شدن و یا نزدیک شدن به ساحل و همچنین دور زدن از سرعت خود بکاهید. دور زدن با سرعت زیاد باعث می گردد که سرنشین همراه، تعادل خود را از دست داده و زودتر از چرخش جت اسکی شما را به داخل آب بکشد و جت را واژگون کند.
 • در هنگام چپ و واژگون شدن جت اسکی، دست خود را از دسته فرمان جدا کرده و اجازه دهید تا جت اسکی به صورت خودکار به حالت اولیه بازگردد. سپس از قسمت پشت جت اسکی سوار شوید. در صورت رها نکردن دسته فرمان جت اسکی، باعث وارد شدن آب به داخل موتور جت اسکی می گردید.
 • در صورت مشاهده ناگهانی هرگونه شناور یا مانع، به منظور جلوگیری از تصادف کافیست ضمن برداشتن دست خود از روی گاز، فرمان جت اسکی را کاملا به یک سمت بچرخانید. هرگز اهرم گاز را با ترمز اشتباه نگیرید. در صورت انجام این اشتباه نه تنها ترمز نمی کنید، بلکه جت خود را با تمام قدرت به شناور مقابل خود کوبیده و باعث بروز حادثه بسیار ناگوار می گردید.
 • در صورت مشاهده شناوری در حرکت مقابل خود، از عبور از مقابل آن خودداری نموده و همیشه باید از قسمت پشت آن عبور نمایید.
 • در صورتی که جت اسکی یا شناوری به شما نزدیک می شود و متوجه شما نیست حتما توقف کنید.
 • پوشیدن جلیقه نجات الزامی می باشد.
 • به هیچ عنوان سعی نکنید از جلو یا کنار سایر جت اسکی ها یا شناورها رد شوید، از پشت سر آن ها عبور کنید یا دور بزنید.
 • در صورتی که رد هنگام جت اسکی سواری، جت دیگری را دیدید که چپ شده و سرنشینان آن داخل آب افتاده اند، به هیچ عنوان به آن ها نزدیک نشوید، چرا که نیازی به کمک رسانی از سمت شما نبوده و مسئولین و مربیان کلوپ، در حال نظارت و کنترل بوده و در صورت بروز حادثه، خودشان سریعا اقدام خواهند کرد. گردشگران تور کیش می توانند به هنگام سفر به این جزیره زیبا جت اسکی کیش را تجربه کنند و سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنند. 

قوانین و هزینه استفاده از جت اسکی کیش

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.7 از 5 | از 103 کاربر