کارتینگ

تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت | زمان مطالعه : 3 دقیقه

همان طور که می دانید، سالانه جمعیت بسیار زیادی به واسطه تور کیش به این زیبای نیلگون سفر کرده و به دنبال مناطق تفریحی، تاریخی و گردشگری موجود در جزیره می روند. در این میان یکی از امکانات تفریحی گردشگری موجود در جزیره، که توانسته نظر گردشگران و ساکنین جزیره را به سوی خود جلب کرده و در میان آنها به نام گردد، کارتینگ نام دارد.

 

کارتینگ کیش

 

کارتینگ جزیره کیش

کارتینگ یکی از ورزش های راحت و محبوبی است که در میان مردم الاخصوص جوانان به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده است. در این ورزش شما سوار ماشین بسیار کوچکی می شوید که ظاهر آن بی شباهت به ماشین های اسباب بازی کوچک نمی باشد، اما از سرعت و چالاکی بالایی برخوردار است. این ماشین ها تک سرنشین بوده و کارت نامیده می شوند، که در دسته ماشین های چرخ باز به حساب آمده و همچون یک ماشین شهری با بنزین کار می کنند.

کارتینگ جزیره زیبای کیش واقع در میدان امیر کبیر بوده و در بلوار خلیج فارس، روبه روی هتل دریا و در مجموعه سافاری کیش قرار گرفته است. این کارتینگ دارای پیست روباز به مساحت بیش از هشتصد متر بوده به عنوان یکی از بزرگترین پیست های موجود در خاور میانه شناخته می شود. همچنین برای اولین بار در مسابقات قهرمانی کشوری از این پیست استفاده شد. چرا که در آن زمان بیشترین نزدیکی به سطوح استاندارد های جهانی را داشت. این مجموعه بزرگ در کیش علاوه بر پیست کارتینگ دارای پیستی برای موتور های ای تی وی چهارچرخ و همچنین ماشین های کنترلی از راه دور نیز می باشد.

 

تفریحات کیش

 

ساعات کاری کارتینگ کیش

این کارتینگ همه روزه از ساعت شش بعد از ظهر درهای خود را به روی عموم مردم گشوده و تا ساعت دو بامداد از گردشگران استقبال می نماید. البته به استثنای روزهای یکشنبه که دو ساعت زود تر و در ساعت دوازده بامداد تعطیل می شود.

قوانین کارتینگ کیش

ورزش کارتینگ برای عموم مردم آزاد است، اما دارای قوانینی برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات می باشد. مثلا حداقل سن برای پذیرفتن مراجعین ده سال بوده و از پذیرفت کودکان زیر ده سال اجتناب می شود. همچنین نوجوانانی که سن آنها کمتر از شانزده سال می باشد، می بایست با رضایت والدین خود سوار کارت ها شده و حتما یکی از والدین آنها در محل حضور داشته باشد. از آنجایی که ارتفاع ماشین ها بسیار کم بوده پاها به صورت نیمه دراز در می آیند و از این رو حداقل قد مناسب برای مراجعین یک متر و چهل سانتی متر می باشد. چرا که اگر مراجع قد کم تر از یک متر و چهل سانتی متر داشته باشد دچار مشکل برای استفاده از پدال ها خواهد شد.

شاید سرعت بالا و چابکی ماشین های کارتینگ شما را هیجان زده کرده و بترساند که اگر با این سرعت از مسیر خارج شوم چه؟ نگران نباشید چرا که ماشین های کارت، به گونه ای ساخته شده اند که در بدترین شرایطی که می تواند داخل پیست به وجود آید، چب نکرده و فقط به دور خود خواهند چرخید.

 

تفریحات در کیش

 

چنانچه هرگونه سوال برای شرکت در پیست کارتینگ در کیش برایتان به وجود آمده و یا می خواهید از باز بودن آن در ایام خاص مطمئن شوید، می توانید با شماره تلفن این مرکز تماس حاصل نمایید.

شماره تماس کارتینگ کیش

تلفن: 07644422225

 

کارتینگ

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره کارتینگ

هوتن شهریور 1397
من یه بار کارتینگ رفتم ترسیدم دیگه سوار نشدم رفتم تو گاردا البته چیزه خاصی پیش نیومد که آسیب بزنه

تور کیش از اصفهان ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
آتا
زاگرس
۲,۸۵۵,۰۰۰

تور کیش از شیراز بهمن ۱۴۰۰
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۵۲۰,۰۰۰

تور کیش ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۳,۲۴۰,۰۰۰

تور کیش ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
تابان
تابان
۲,۸۹۵,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
قشم ایر
تابان
۲,۸۳۰,۰۰۰

تور کیش از شیراز ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
کیش ایر
آسمان
۲,۶۲۵,۰۰۰

تور کیش ۱۵ و ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
تابان
کیش ایر
۲,۸۷۵,۰۰۰

تور کیش از تبریز ۱۷ بهمن
۳
۱۷ بهمن - ۲۰ بهمن
کیش ایر
ایران ایر تور
۲,۹۶۰,۰۰۰

تور کیش ۲۶ و ۲۷ بهمن ویژه تعطیلات
۳
۲۷ بهمن - ۳۰ بهمن
تابان
ایران ایر تور
۳,۱۹۵,۰۰۰

تور کیش از مشهد ۱۸ بهمن
۳
۱۸ بهمن - ۲۱ بهمن
سپهران
کیش ایر
۲,۸۵۵,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به کارتینگ