پاموک کاله

یکی از جاذبه های گردشگری جالب و هیجان انگیز آنتالیا آب گرم پاموک کاله یا به اصطلاح مردم ترکیه پاموق قلعه می باشد که می تواند خاطره ی فراموش نشدنی را از سفر به آنتالیا برای شما رقم بزند. منطقه ی توریستی پاموک کاله در 30 کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد که 30 تا 40 دقیقه طول می کشد به آن جا برسید. برای رفتن به پاموک کاله می توانید با اتوبوس و ون های مستقیم و یا با تور خود هتل بروید که هزینه کمی بابت رفت و برگشت با این وسایل نقلیه صرف می کنید.

این منطقه از آنتالیا دارای تعداد زیادی چشمه های آب گرم طبیعی است که که همراه شدن آن با سنگ های فوق العاده زیبای تراورتن از نوع سنگ های آهکی باعث شده به آن قلعه ی پنبه ای نیز بگویند زیرا که تمام این منطقه به سپیدی رنگ پنبه می باشد. به طور تقریبی 20 چشمه آب گرم طبیعی و حوض های کوچک آب طبیعی وجود دارد که در اکثر آن ها می توانید داخل شوید و از خواص درمانی و تفریحی آن ها استفاده کنید ولی دمای آب در بعضی از این چشمه ها و حوض ها به 200 درجه سانتی گراد می رسد که داخل شدن در آن ها غیر ممکن است.

پاموک کاله منحصر به فردترین و شگفت انگیز ترین منطقه ی گردشگری با وجود چشمه های طبیعی آب گرم در اروپا می باشد. برای شمایی که از مرکز شهر و خرید کردن در مراکز شلوغ خرید در آنتالیا خسته شده اید می توانید یک روز کامل خود را در پاموق قلعه سپری کنید و از مناظر کاملا طبیعی و بکر بدون دخالت دست انسان استفاده کنید و لذت ببرید، حتی عکس های فوق العاده جالب و زیبا بیندازید. بهترین زمان سفر به ترکیه برای آن که بتوانید از تمامی جاذبه های گردشگری آن استفاده کنید از اواخر خرداد تا اوایل آبان می باشد.

هزینه رفتن به این منطقه توریستی واقع در دنیزلی آنتالیا با استفاده از تور بسیار مناسب تر از این که بخواهید خودتان بروید برای شما برآورد می شود پس برای سفر به پاموک کاله بهتر است از تورهای مخصوص خود هتل با لیدر مجرب برای سفری لذت بخش استفاده کنید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پاموک کاله

جمالی 7 شهریور 97
3
عین جاذبه پاموک کاله توی ایران هست به نام باداب سورت که البته انقدر بهش نرسیدن داره از بین میره واقعا جایه تاسف داره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر