روستا جاغرق

استان خراسان طی سال های اخیر به سه بخش تقسیم شده که مشهد مقدس به دلیل وجود حرم امام رضا (ع) و هزاران مراکز تفریحی و جاذبه های گردشگری سالیانه میلیون ها توریست و گردشگر از سرتاسر دنیا به این شهر زیارتی سیاحتی سفر می کنند. روستا جاغرق در 25 کیلومتری از مرکز شهر، نزدیک طرقبه ودر فاصله 5 کیلومتری از آن قرار گرفته است. 

آب و هوای این روستا بسیار تمیز و دلنشین است که علت اصلی آن وجود پوشش گیاهی متنوع و انبوه این منطقه است. به طور کلی آب و هوای روستا جاغرق خنک و کوهستانی است که در فصل تابستان نیز گرمای شدید و داغی ندارد ودر فصل زمستان بسیار خنک همراه با بارش باران و گاها برف است. طی روایاتی که گفته شده ، البته رسمیت دقیقی ندارد، گفته شده قدمت این روستا به پیش از ظهور اسلام باز می گردد. روستای جاغرق علاوه بر داشتن رودخانه های زیاد دارای چشمه های آب طبیعی و قنات های چند صد ساله می باشد که باعث حاصل خیزی زمین های اطراف شده که شما می توانید شاهد درختانی تنومند با انواع میوه های خوشمزه و محیطی سرسبز در سفر به این روستا باشید. 

سمبل و نماد روستای جاغرق یک درخت چنار کهنسال، قطور و قدیمی که در مرکز روستا واقع شده است و قطر آن به 2/5 متر می رسد همچنین قدمت ان حدود 800 سال می‌باشد همین محیط سرسبز و نسیم خنک و دلنشین موجب شده کسانی که به مشهد  سفر می کنند حتما به این روستا بروند و از ویژگی های کم نظیر آن استفاده کنند. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز روستا جاغرق
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
روژان 7 شهریور 1397
4
روستا جاغرق طبیعت خوب و بکری هست من بیش تر اوقات به صورت پیک نیکی میریم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری