غواصی در آنتالیا

آنتالیا یکی از بهترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری نزد توریست ها می باشد که با دارا بودن جاذبه ها و تفریحات مهیج نظر آن ها را به خود جلب نموده است. یکی از مهیج ترین و بهترین تفریحات این شهر ساحلی، غواصی در آب های نیلگون آن است. آن چه در آب های مدیترانه ای خواهید دید و تجربه خواهید کرد، برایتان خاطره ای فراموش نشدنی از غواصی در آنتالیا را رقم می زند. آنتالیا یکی از مناطق ویژه مورد توجه غواصان است و منطقه سیده بهترین محل برای شیرجه زدن به درون آب های زلال است و شگفتی های دریای مدیترانه در این منطقه بیشتر احساس می شود. 

در این شهر مراکز غواصی متعددی وجود دارد که استاندارد تجهیزات و ایمنی غواصی در آن بسیار متفاوت می باشد. در این مراکز علاوه بر آن که با مربیان ماهر و کار بلد، دنیای زیر آب را تجربه می کنید، با موجودات آبی خارق العاده ای هم آشنا خواهید شد. بیش از 20 سکوی شیرجه از کمر تا کاس در آنتالیا وجود دارد که شیرجه زدن از روی هر یک از آن ها لذت خاص خود را دارد که البته انجام این کار به مهارت و اموزش های زیادی نیاز دارد. میان مناطقی که می توانید در آن ها غواصی در آنتالیا را تجربه کنید، منطقه گردشگری سیده موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد و شگفتی های موجود در آب های مدیترانه را به زیبایی هر چه تمام تر در معرض نمایش قرار داده است. در صورتی که شما گردشگران تور آنتالیا تمایل دارید که این نوع شیرجه زدن را تجربه کنید، باید در ابتدا تحت آموزش مهارت هایی قرار بگیرید تا مشکلی پیش نیاید. قبل از غواصی مربیان آموزش دیده با مدرک بین المللی، آموزش ها و نکات مهمی در مورد نحوه ی تنفس به وسیله کپسول های اکسیژن و احساس خونسردی در زیر آب را به مدت یک ساعت آموزش می دهند. 


برای غواصی در آنتالیا باید لباس های مخصوص این ورزش را به تن کنید تا اجازه پیدا کنید وارد آب های مدیترانه شوید. شما گردشگران تور آنتالیا بعد از پوشیدن لباس های مخصوص و آماده سازی به مدت 20 دقیقه زیر آب غواصی خوبی را تجربه می کنید که در صورت تمایل، از شما زیر آب فیلم برداری و عکاسی می کنند و در پایان آن فیلم ها را به شما تحویل می دهند تا خاطره کم نظیر سفر به اعماق زمین را هیچ موقع فراموش نکنید.  با غواصی در آنتالیا گردشگران تور ترکیه می توانند از انواع مختلف آبزیان و پوشش های گیاهی موجود در اعماق دریای مدیترانه بازدید کنند و با نحوه ی زندگی آبزیان مختلف از نزدیک آشنایی پیدا کنند. در این شهر نقاط قابل کشف زیادی وجود دارد که علاقه مندان این ورزش را مجاب می کند تا از اقصی نقاط جهان بیایند و غواصی در آنتالیا را تجربه کنند.

بعد از انجام غواصی در آنتالیا هر گروه از شرکت کنندگان که شامل 7 تا 10 نفر می باشند می توانند از طبقه بالای کشتی جهت حمام آفتاب استفاده کنند و یا به شنا در دریا بپردازند. گردشگران تور آنتالیا همچنین در طبقه وسط کشتی می توانند از غذاها، خوراکی ها و انواع نوشیدنی های سرد و گرم بین المللی استفاده کنند. به شما توصیه می کنم هنگام سفر به آنتالیا تور غواصی را از دست ندهید، چرا که غواصی در آنتالیا به بهترین خاطره سفر شما به ترکیه تبدیل می شود. یک نکته که باید به آن توجه کنید آن است که احتمال دارد به هنگام رزرو هتل دلخواهتان، تور غواصی جزء امکانات آن درج شده باشد، ولی در حقیقت شما باید آن را شارژ کنید تا بتوانید از غواصی در آنتالیا بهره ببرید.

گردشگران تور آنتالیا لازم است که برای غواصی در آنتالیا لوازمی از قبیل: عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، لباس مناسب شنا به همراه کلاه، حوله، وسایل جانبی شنا و پول برای مواقع ضروری را همراه خود داشته باشند. آب های موجود در این شهر به قدری وسوسه انگیز و تمیز می باشد که گردشگران تور آنتالیا نمی خواهند فرصت غواصی در آنتالیا را از دست بدهند. در این شهر یک مرکز تخصصی به نام "مرکز تجمع غواصان حرفه آنتالیا" وجود دارد که در آن می توانید مدرک معتبر غواصی دریافت کنید، حتی افرادی که در گذشته و در کشوری دیگر، آموزش های مربوطه را دیده اند ولی مدرک دریافت نکرده اند، با به نمایش گذاشتن استعدادها و توانایی های خود می توانند مدرک دیپلم غواصی را دریافت کنند.

غواصی در آنتالیا به دو صورت انجام می شود:

1. غواصی با قایق: در این نوع از غواصی که تنها برای غواصان باتجربه و ماهر می باشد، شما گردشگران تور آنتالیا این امکان را دارید که به اعماق ژرف دریا رفته و کشتی های غرق شده، صخره های زیر دریایی و غارهای موجود در آن را به تماشا بنشینند و به تامل در رابطه با جهان هستی و زیبایی های آن فرو بروید.

2. غواصی نمایشی: غواصی نمایشی برای آن دسته از گردشگران تور آنتالیا که تا به حال این ورزش را انجام نداده اند و برای اولین بار می خواهند غواصی کنند، مناسب است. در این روش مربیان زبده آموزش های تصویری لازم را در عمق 5 متری به علاقه مندان می دهند تا آن ها با اصول اولیه غواصی در آنتالیا آشنایی پیدا کنند.

در مراکز غواصی امکانات و تجهیزات لازم در اختیار دوست داران این ورزش قرار می گیرد، البته غواصان و گردشگران تور آنتالیا که به طور حرفه ای این ورزش را انجام می دهند، می توانند لوازم شخصی خود را به همراه داشته باشند. هزینه های مربوط به غواصی در آنتالیا ثابت نیست و طبق خدماتی که به غواصان داده می شود متغیر است.

 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره غواصی در آنتالیا

غزل 7 شهریور 97
3
من تجربه غواصی در آنتالیا رو داشتم خیلی خوب و با امکانات بود
درج نظر