غواصی در آنتالیا

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/04/24
بازدید: 2023
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

آنتالیا یکی از بهترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری نزد گردشگران می‌باشد که با دارا بودن جاذبه‌ها و تفریحات مهیج نظر بسیاری افراد را به خود جلب نموده است. یکی از مهیج‌ترین و بهترین تفریحات این شهر ساحلی، غواصی در آنتالیا است . غواصی در دریای نیلگون مدیترانه و تماشای اعماق آب جلوه ای وصف نشدنی خواهد بود.

غواصی زیر آب

غواصی چه نوع تفریحی است؟

شاید زمانی که کلمه غواصی را می‌شنوید به یاد آدم زیرکی بیفتید که ماسک زده و در حال شنا کردن است اما بهتر است بدانید، غواصی یک فن شناست که با استفاده از تجهیزات مخصوص در اعماق آب انجام می‌شود. در گذشته غواصی بیشتر کاربرد صنعتی، پژوهشی، نظامی داشت اما در حال حاضر در تفریح و ورزش کاربرد دارد.

تجهیزات اصلی غواصی در آنتالیا

برای غواصی در اعمال آب‌های ترکیه نیاز نیست تجهیزات غواصی را خریداری کنید زیرا تمامی مراکز این تجهیزات را در اختیار شما قرار خواهند داد. این تجهیزات شامل موارد زیر هستند.

  • ماسک غواصی: ماسک غواصی شبیه به عینک شنا است و فضایی از هوا را میان چشمان غواص و آب می‌سازد تا غواص به راحتی در اعماق آب قادر به دیدن باشد. یکی از بهترین انواع این ماسک ها، ماس اسنورکلر است.
  • بال های غواصی: بال‌های غواصی در واقع همان کفش‌های غواصی هستند که مانند کفش بندی در انواع و اقسام وجود دارند.
  • وت سوت های غواصی: اگر زمانی اتفاقی در زیر آب بیفتد وت سوت‌ها به غواص‌ها کمک می کنند تا مشکلی پیش نیاید.
  • تانک هوا: تانک هوا یکی از تجهیزات غواصی است که باعث می‌شود در زیر آب، دغدغه اکسیژن نداشته باشید.

تجهیزات غواصی

غواصی یکی از بهترین تفریحات آنتالیا

در این شهر مراکز غواصی متعددی وجود دارد که استاندارد تجهیزات و ایمنی غواصی در آن بسیار متفاوت می‌باشد. در این مراکز علاوه بر آن که با مربیان ماهر و کار بلد، دنیای زیر آب را تجربه می کنید، با موجودات آبی خارق العاده‌ای هم آشنا خواهید شد. بیش از 20 سکوی شیرجه از کمر تا کاس در آنتالیا وجود دارد که شیرجه زدن از روی هر یک از آن ها لذت خاص خود را دارد. البته انجام این کار به مهارت و اموزش‌های زیادی نیاز دارد. میان مناطقی که می‌توانید در آن ها غواصی در آنتالیا را تجربه کنید، منطقه گردشگری سیده موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد و شگفتی‌های موجود در آب های مدیترانه را به زیبایی هر چه تمام تر در معرض نمایش قرار داده است.

در صورتی که قصد غواصی دارید باید تحت آموزش مهارت‌هایی قرار بگیرید تا به راحتی از پس آن برآیید. قبل از غواصی مربیان آموزش دیده با مدرک بین المللی، آموزش و نکات مهمی در مورد نحوه تنفس به وسیله کپسول‌های اکسیژن و احساس خونسردی در زیر آب را به مدت یک ساعت آموزش می‌دهند. برای غواصی در آنتالیا باید لباس‌های مخصوص این ورزش را به تن کنید تا اجازه ورود به آب‌های مدیترانه را اشته باشید. بعد از پوشیدن لباس‌های مخصوص و آماده سازی به مدت 20 دقیقه زیر آب غواصی جذابی را تجربه می‌کنید.

در صورت تمایل، از شما زیر آب فیلم‌برداری و عکاسی می‌کنند و در پایان آن فیلم‌ها را به شما تحویل می دهند تا خاطره کم نظیر سفر به اعماق زمین را هیچ موقع فراموش نکنید. با غواصی در آنتالیا گردشگران تور ترکیه می‌توانند از انواع مختلف آبزیان و پوشش‌های گیاهی موجود در اعماق دریای مدیترانه بازدید کنند و با نحوه ی زندگی آبزیان مختلف از نزدیک آشنایی شوند. در این شهر نقاط قابل کشف زیادی وجود دارد که علاقه‌مندان این ورزش را مجاب می‌کند تا از اقصی نقاط جهان بیایند و غواصی در آنتالیا را تجربه کنند.

غواصی در آنتالیا

تفریحات آنتالیا - سرگرمی تفریحات به یادماندنی در آنتالیا ترکیه

شرایط انجام  غواصی در آنتالیا

بعد از انجام غواصی در آنتالیا هر گروه از شرکت‌کنندگان که شامل 7 تا 10 نفر می‌باشند می‌توانند از طبقه بالای کشتی جهت حمام آفتاب استفاده کنند و یا به شنا در دریا بپردازند. گردشگران تور آنتالیا همچنین در طبقه وسط کشتی می‌توانند از غذاها، خوراکی‌ها و انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم بین‌المللی استفاده کنند. به شما توصیه می‌کنم هنگام سفر به آنتالیا تور غواصی را از دست ندهید، چرا که غواصی در آنتالیا به بهترین خاطره سفر شما به ترکیه تبدیل می‌شود. یک نکته که باید به آن توجه کنید آن است که احتمال دارد به هنگام رزرو هتل دلخواهتان، تور غواصی جزء امکانات آن درج شده باشد، ولی در حقیقت شما باید آن را شارژ کنید تا بتوانید از غواصی در آنتالیا بهره ببرید.

آب‌های موجود در این شهر به قدری وسوسه انگیز و تمیز می‌باشد که گردشگران تور آنتالیا نمی خواهند فرصت غواصی در آنتالیا را از دست بدهند. در این شهر یک مرکز تخصصی به نام "مرکز تجمع غواصان حرفه آنتالیا" وجود دارد که در آن می‌توانید مدرک معتبر غواصی دریافت کنید، حتی افرادی که در گذشته و در کشوری دیگر، آموزش های مربوطه را دیده اند ولی مدرک دریافت نکرده‌اند، با به نمایش گذاشتن استعدادها و توانایی‌های خود می‌توانند مدرک دیپلم غواصی را دریافت کنند.

غواصی در آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا - برای آشنایی با آنتالیا، هزینه سفر و اقامت، جاهای دیدنی آنتالیا و... کلیک کنید.

غواصی در آنتالیا به چند صورت برگزار می شود؟

غواصی با قایق

در این نوع از غواصی که تنها برای غواصان باتجربه و ماهر می‌باشد، شما گردشگران تور آنتالیا این امکان را دارید که به اعماق ژرف دریا رفته و کشتی‌های غرق شده، صخره‌های زیر دریایی و غارهای موجود در آن را به تماشا بنشینند و به تأمل در رابطه با جهان هستی و زیبایی‌های آن فرو بروید.

غواصی نمایشی

غواصی نمایشی برای آن دسته از گردشگران آنتالیا که تا به حال این ورزش را انجام نداده اند و برای اولین بار می خواهند غواصی کنند، مناسب است. در این روش مربیان زبده آموزش های تصویری لازم را در عمق 5 متری به علاقه مندان می دهند تا آن ها با اصول اولیه غواصی در آنتالیا آشنایی پیدا کنند. در مراکز غواصی امکانات و تجهیزات لازم در اختیار دوست داران این ورزش قرار می گیرد، البته غواصان و گردشگران تور آنتالیا که به طور حرفه ای این ورزش را انجام می دهند، می توانند لوازم شخصی خود را به همراه داشته باشند. هزینه های مربوط به غواصی در آنتالیا ثابت نیست و طبق خدماتی که به غواصان داده می شود متغیر است.

غواصی نمایشی

تفریحات آبی آنتالیا - سفری به اعماق آب های آنتالیا!

بهترین مراکز غواصی در آنتالیا

در آنتالیا مراکز غواصی بسیاری وجود دارد که هر یک از آن ها تجهیزات منحصر‌بفردی دارند. توصیه می‌کنیم از غواصی که یکی از تفریحات مهیج آنتالیا ترکیه است غافل نشوید.

  • مرکز غواصی stingray

این مرکز غواصی دیدگاه و درک متفاوتی از غواصی به همراه دارد و از سال 2003 در مرکز شهر آنتالیا خدمات ارائه می‌دهد. مربیان و راهنمایان این مرکز بسیار در کار خود مهارت دارند و مدرکی که توسط این آن ها ارائه می‌شود مدرک بین‌المللی می باشد. این مرکز غواصی که بهترین مرکز غواصی آنتالیا بوده و در استراحتگاه‌ها و هتل‌ها خدمات ویژه‌ای ارائه میدهد.

  • مرکز غواصی Dolphin Dive

مرکز غواصی Dolphin Dive از سال 1994 زیر نظر فدراسیون غواصی کشور ترکیه و انجمن بدنسازان و عضو TSSF-CMAS می‌باشد. چنین سازمان بین المللی تمامی گواهی‌نامه‌های شیرجه و غواصی را صادر می‌کند. در این مرکز غواصی آنتالیا مدرک بین‌المللی را می‌توان اخذ کرد.

غواصی در آنتالیا

  • مرکز غواصیAntalya Diving Center آنتالیا

مرکز غواصی Antalya Diving Center کاملا پیشرفته بوده و به فناوری مجهز می‌باشد که از سال 1995 تاکنون در مروارید دریای مدیترانه، واقع شده است. افراد زیادی برای اولین بار در این مرکز غواصی آنتالیا دنیای جالب زیر آب را کشف کرده‌اند و اغلب آن‌ها در این مرکز آموزش دیده‌اند. مرکز غواصیAntalya Diving Center بهترین تیم زیر آب آنتالیا را دارد و تمامی گواهینامه های آن دارای مجوزهای ایمنی سازمان‌های ترکی و بین المللی می‌باشد. در این مرکز نیاز به هیچ تجربه‌ای در زمینه غواصی نیاز نیست و شما تنها باید بدنی سالم داشته باشید و به مهارت‌های کمی در شنا کردین نیاز خواهید داشت. برای ثبت نام در دوره‌های این مرکز تنها کافیست بالای 10 سال باشید تا تیم حرفه‌ای این مرکز غواصی شما را راهنمایی کند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
بیشتر بخوانید
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
10 مورد از قوانین عجیب مهمانداران هواپیما
10 مورد از قوانین عجیب مهمانداران هواپیما
بیشتر بخوانید
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربر