آسپندوس آنتالیا

قدمت امفی تئاتر آسپندوس آنتالیا به چندین سال بعد از میلاد مسیح بازمی گردد که توسط مردمان رومی طراحی و ساخته شده. شهر باستانی و تاریخی آسپندوس از جذاب ترین دیدنی های آنتالیا به حساب می اید. این شهر تاریخی که در 35 کیلومتری آنتالیا واقع شده است ، با سالن سر باز آمفی تئاتر قدیمی خود یکی از جاهای دیدنی تاریخی ترکیه به حساب می اید. امفی تئاتر آسپندوس که دارای یک چشم انداز فوق العاده است بدون تخریب و با بازسازی باستان شناسان ماهر تا به امروز برجای مانده است که یکی از جاذبه ها ی دیدنی و گردشگری به شمار می رود. امروزه از امفی تئاتر آسپندوس برای برگزاري همایش های مهم هنري استفاده می شود. در قسمت غربی امفی تئاتر آسپندوس آنتالیا می توان باقی مانده ی قنات ها و آبراه هایی را مشاهده کرد که در تأمین آب شهری نقش اصلی داشته اند.سالن امفی تئاتر و قنات های آسپندوس انتالیا هر کدام توسط معماران مختلفی طراحی و ساخته شده که قصد ان ها از ساختن این بناهای تاریخی به دست آوردن جایزه پادشاه دوره یعنی ازدواج با دختربزرگ پادشاه آسپندوس بوده است. از آنجایی که پادشاه از هر دو بنای این آثار خوشش آمده بود، اعلام کرد که دخترش را به دوقسمت تقسیم کرده و قسمتی از وی را به هرکدام از آنها خواهد داد. طراح قنات و آبراه شهر با این پیشنهاد موافقت کرد در حالی که سازنده مهربان سالن امفی تئاتر از سهم خود گذشت. همین مسئله باعث شد تا پادشاه دخترش را به ازدواج طراح و سازنده ی سالن امفی تئاتر درآورد. امروزه این بنای تاریخی و باستانی به طور چشمگیری مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به آسپندوس آنتالیا
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

نصرتی 7 شهریور 97
3
آسپندوس آنتالیا یکی از بنا های تاریخی آنتالیا محسوب میشه که بی نهایت براش ارزش قائلند درست برعکس ما که برای بناهامون ارزش قائل نیستیم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
گردشگر زمان
28 اسفند - 6 فروردین

تور آنتالیا ویژه نوروز 99
6 شب
ماهان
وقت سفر
28 اسفند - 10 فروردین

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
فلات پارس
28 اسفند - 6 فروردین

تور آنتالیا 12 بهمن 98
6 شب
ماهان
جانیار پرواز
12 بهمن - 26 بهمن

تور آنتالیا 12 بهمن 98
6 شب
ماهان
گردشگر زمان
12 بهمن - 18 بهمن

تور زمینی آنتالیا نوروز 99
5 شب
اتوبوس vip 25
فلات پارس
27 اسفند - 7 فروردین

تور آنتالیا 19 بهمن 98
6 شب
ماهان
معراج گشت
19 بهمن - 25 بهمن

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
آیسو سفر پارسه
28 اسفند - 10 فروردین

تور آنتالیا پرواز مستقیم
6 شب
SunExpress Airline
وقت سفر
28 اسفند - 19 فروردین

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
کاخ سپید ملل
28 اسفند - 13 فروردین