پارک وک

📅 انتشار : 1396/06/19 📅 بروزرسانی : 1401/09/16 ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 636
آدرس پارک وک

پارک وک تفلیس
عکس پارک وک تفلیس
آدرس پارک وک تفلیس
هزینه ورودی پارک وک تفلیس

به نظر شما برای فرار از یک روز پر مشغله اختصاص دادن ساعاتی به خود برای رسیدن به آرامش چه کاری بهتر از پیاده‌روی و تنفس هوای تازه در یک پارک سرسبز با درختان سر به فلک کشیده می‌تواند باشد؟ آیا برای شما هم پیش آمده است که خود یا کودکانتان در سفر به کشوری دیگر از گذراندن روزهای تکراری در هتل خسته شده و نیاز به گردش و تفریح داشته باشید؟ اگر پاسخ شما به پرسش بالا مثبت است باید بگوییم که در سفر به تفلیس برای ایجاد تنوع و سرگرمی بهترین راه رفتن به پارک وک تفلیس برای قدم زدن در طبیعت و بازی با وسایل و حتی بازدید از موزه درون پارک است. چرا که این پارک یکی از جاذبه‌های گردشگری گرجستان محسوب می‌شود که با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هکتار در خیابان چاوچاوادز واقع شده است.

جالب است بدانید که در هنگام ورود به این پارک اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب خواهد کرد پل‌های گسترده آن در بخش شمالی پارک است که در قسمت جلوی آن یک استخر دایره‌ای شکل به همراه یک آبنما ساخته شده تا جذابیت پارک را چندین برابر کنند. در بازدید از این پارک به یاد داشته باشید که می‌توانید تنها با ۳۰ دقیقه پیاده‌روی به موزه لوکوموتیو که در انتهای پارک قرار گرفته بروید با گرفتن چند عکس یادگاری خاطرات خوش سفر به تفلیس را برای خود زنده نگه دارید. پارک وک تفلیس که در سال ۱۹۴۶ پس از جنگ جهانی دوم ساخته و افتتاح شد، امروزه به یک مکان توریستی و گردشگری تبدیل شده که بسیاری از مسافران برای دیدن این پارک که نماد استقلال کشور گرجستان است، ساعاتی را به بازدید از آن اختصاص می‌دهند. برگزاری کنسرت‌های محلی شاد گرجی توسط گروه‌های خیابانی در هنگام عصر، از دیگر دلایلی است که بسیاری از مردم برای تفریح و گردش رفتن به پارک را انتخاب می‌کنند.

سفری ارزان به کشوری اروپایی

 

 انتهای پارک وک موزه ای با نام لوکوموتیو قرار دارد که برای بازدید از ساعت 12 ظهر تا 6 عصر فعالیت دارد. پارک وک یکی از بزرگ ترین پارک های عمومی در گرجستان است که امروزه از سوی گردشگران از استقبال خوبی برخوردار شده  است. اگر از گشت و گزار در سطح شهر خسته شده اید و می خواهید در فضایی مناسب با آب و هوای مساعدکمی قدم بزنید و استراحت کنید این پارک بهترین گزینه برای این کار می باشد.

آدرس پارک وک تفلیس

پارک وک بعد از جنگ جهانی دوم در سال 1945 در منطقه توریستی وک در خیابان چاوچاداز واقع در تفلیس به مساحت 200 هکتار طراحی و افتتاح شد.
 
گزارش مشکل

سوالات متداول پارک وک

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.9 از 5 | از 100 کاربران به پارک وک