سينما فرهنگ

زمان مطالعه: 4 دقیقه
بروزرسانی: 1403/02/26
بازدید: 2699

پردیس سینمای فرهنگ یک مجموعه سینمایی در شهر تهران می باشد که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. این سینما در سال 1347 هجری شمسی در مرکز تهران افتتاح گردید. تجهیزاتی بسیار مناسب و عالی برای دیدن فیلم با خانواده و دوستان در این سینما فراهم شده تا بتوانید از دیدن فیلم لذت بالای ببرید. امروزه مردم زیادی در تهران به دنبال مکان های مناسب هستن برای دیدن فیلم که شما می توانید این سینما را به آنها اضافه کنید.

معرفی سينما فرهنگ تهران

این سالن را قبل از انقلاب وزارت فرهنگ و هنر خریداری کرد و طبقه اول آن به نمایش فیلم‌های متفاوت، هنری و تجربی آن سال‌ ها و طبقه دوم آن نیز به باشگاه سینمایی فارابی بدل کرد. پس از انقلاب اسلامی این سینما مدتی در دست وزارت فرهنگ و آموزش عالی بود. بعد از به وجود آمدن وزارت ارشاد مالکیت آن به این وزارت‌ خانه انتقال یافت. یکی از عهداران باشگاه سینمایی فارابی شادروان بهرام ری‌ پور که سالن سینمای آن با نمایش فیلم الرساله محمد رسول الله ساخته و زنده‌ یاد مصطفی عقاد کار خود را دوباره آغاز کرد. چندی بعد از آغاز انقلاب نام این سینما به فرهنگ تغییر کرد و مالکیت آن به بنیاد سینمایی فارابی واگذار شد، یکی از پر مخاطب ترین سینما در پایتخت بود. دبیرخانه جشنواره بین‌ المللی فیلم فجر در دهه‌ 60 و 70 و پیش از راه‌ اندازی سالن‌ شماره 2 در طبقه بالایی این سینما مستقر بوده و بخشی از خاطرات مهم جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در این سینما رقم خورده است. در سال 1380 این مجموعه با بهسازی و بازسازی دارای 2 سالن مجهز شد. سینما فرهنگ جزو اولین سالن های دارای آکوستیک و سیستم دالبی دیجیتال بوده است. ظرفیت سالن 2 سینما 239 نفر و سالن 1 سینما 327 نفر می باشد. در اوایل سال 1396 پروژه ساخت و تجهيز سالن شماره 3 سينما فرهنگ برپا شد و در اسفند آن سال این سالن با ظرفیت ۷۴ صندلی راه‌ اندازی شد که مختص نمایش فیلم‌ های هنر و تجربه می باشد.

معرفی سینما فرهنگ تهران

 

سينما فرهنگ کجاست؟

سینما فرهنگ که به نام سیلورسیتی شهرت داشت در سال 1347 توسط میثاقیه راه اندازی شد در زمان حال در تقاطع خیابان دولت تهران و خیابان شریعتی واقع شده است. با توجه به مجهز بودن این سینما مردم زیادی به آنجا می رفتند و کانون توجه مردم قرار گرفته بود.

لیست سینماهای تهران -  لیستی کامل از سینماهای تهران + آدرس، ظرفیت و شماره تلفن!

ساعات کار سینما فرهنگ تهران

سینما فرهنگ تهران همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10شب فیلم های سینمایی را برای تماشاگران عزیز به نمایش می پردازد.

قیمت بلیط سینما فرهنگ

قیمت ورودی برای دیدن فیلم 30 هزار تومان می باشد.

سینما کوروش - بزرگترین و برترین پردیس سینمایی کشور در مجتمع تجاری فرهنگی کوروش تهران واقع شده است.

سایت سینما فرهنگ

برای اطلاعات بیشتر شما می توانید وارد سایت شوید
https://cinematicket.org/

شماره سینما فرهنگ

برای عده ای از اطلاعات دقیق تر با این شماره تماس بگیرید
22601205 021

جاهای دیدنی تهران - معرفی محبوب‌ترین و زیباترین مکان‌های دیدنی تهران + ویدئو و آدرس!

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربر