پارک جنگلی ارومیه

📅 انتشار : 1400/05/12 📅 بروزرسانی : 1400/05/12 بازدید : 1356

ارومیه که مرکز استان آذربایجان غربی است، شهری بزرگ و تایخی و دارای پارک ها و تفرج گاه های فراوانی می باشد. یکی از این پارک ها و جاذبه های گردشگری، پارک جنگلی شیخ تپه ارومیه می باشد که قدمت آن به دوران مادها بر می گردد. در ادامه بیشتر با این پارک جنگلی آشنا می شویم.

آشنایی با پارک جنگلی شیخ تپه (پارک جنگلی ارومیه)

پارک جنگلی شیخ تپه ارومیه با وسعت حدودا 44 هکتار در جنوب شرقی ارومیه و در ارتفاعات مشرف به این شهر واقع شده است. در نزدیکی این پارک جنگلی، تپه ای با نام شیخ تپه قرار دارد که قدمت آن به دوره مادها و رواج دین زرتشت باز می گردد. این تپه باستانی دارای هفت لایه تارخی از دوره های گوناگون می باشد و به همین علت برخی آن را با نام هفت تپه نیز می شناسند. نامگذاری این پارک جنگلی نیز متاثر از نام تپه ی شیخ تپه است. در روند توسعه شهری، این تپه تقریبا از بین رفته است و امروزه اثر قابل ملاحظه ای از آن یافت نمی شود. در میدان منتهی به پارک جنگلی شیخ تپه، خوشه انگوری قرار دارد که نماد شهر ارومیه است.  این پارک جنگلی یکی از وسیع ترین فضاهای سبز منطقه شمال غرب کشور به حساب می آید و از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. خوب است بدانید شهرداری ارومیه اعلام کرده که می خواهد وسعت این پارک جنگلی محبوب را به بیش از 200 هکتاار افزایش دهد.

 

آشنایی با پارک جنگلی شیخ تپه ارومیه

 

نمایشگاه پارک جنگلی ارومیه

پارک جنگلی ارومیه از قدیم الایام محل برگزاری اجراهای آیینی و سنتی و همچنین نمایشگاه های بین المللی ارومیه بوده است. وجود 3 غرفه نمایشگاهی در این منطقه کاملا بیانگر این مسئله می باشد. در مواقع برگزاری نمایشگاه، این پارک میزبان جمعیت بسیار زیادی از افراد بوده و به شلوغ ترین حد خود می رسد. پارک جنگلی شیخ تپه دارای شهربازی کودکان و بزرگسالان، فضایی برای تجربه تنیس روی میز و فوتبال دستی و بیلیارد، فست فود، رستوران و کافه می باشد و به همین علت سال هاست که به یکی از تفرج گاه های اصلی مردم ارومیه بدل گشته است.

آدرس پارک جنگلی ارومیه

پارک جنگلی شیخ تپه در مرکز استان آذربایجان غربی یعنی شهر ارومیه، محله شیخ تپه و خیابان شیخ تپه واقع شده است. این پارک جنگلی بر فراز ارتفاعات مشرف بر شهر ارومیه و در ضلع جنوب شرقی این شهرقرار دارد و به صورت شبانه روزی به مهمانان خود خدمات ارائه می دهد. علی رغم استقبال خوب مردم از این پارک جنگلی، متاسفانه هنوز هم راه دسترسی به این پارک از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.4 از 5 | از 100 کاربران به پارک جنگلی ارومیه