سینما استقلال تهران

📅 انتشار : 1400/05/11 📅 بروزرسانی : 1400/05/11 بازدید : 3934

اغلب ساکنین تهران حتما برای یک بار هم که شده برای گذراندن اوقات فراغت و بوجود آوردن ساعاتی خوش در زندگی روزانه خود گذرشان به خیابان ولیعصر تهران افتاده است و پس از قدم زدن در خیابان های پوشیده شده از درختان چنار در اطراف آن، احتمالا تصمیم به دیدن فیلم مورد علاقه خود درمیان این گشت وگذار گرفته باشند. حتما می دانید که یکی از بهترین سینماهای تهران برای دیدن فیلم، سینما استقلال در خیابان ولیعصر است. سینمایی با فضای نوستالژی که برای برخی افراد یاد آور بسیاری از خاطرات گذشته می باشد.

سینما استقلال تهران

سینما استقلال تهران در سال 1339 در خیابان ولیعصر تهران توسط شمس الدین زاینده رودی احداث شد. هم اکنون این سینما تحت نظر حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی می باشد. سینما استقلال تهران به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین سینماهای تهران شناخته می شد. از این رو امروزه این سینما برای بسیاری از افراد زنده کننده خاطرات آن ها است. 
این سینما مساحتی حدود 800 متر دارد و ظرفیت آن به 700 نفر می رسد. در سال 1378 سینما استقلال تهران بازسازی شد، ولی پس از بازسازی ظرفیت سینما به 517 نفر کاهش پیدا کرد. 
این سینما در همان سال 1339 کار خود را با نمایش فیلم شب های اروپایی آغاز کرده و تا امروز پذیرای افراد علاقه مند به سینما بوده است. یکی از ویژگی های این سینما مجهز بودن به تراس تابستانی است که در آن فیلم های هالیوودی آمریکا نمایش داده می شد و علاوه بر آن به عنوان یکی از اصلی ترین سالن های نمایش فیلم های جشنواره بین المللی تهران نیز فعالیت می کند.

 

سینما استقلال تهران

 

نام قدیم سینما استقلال

نام پیشین سینما استقلال تهران سینما امپایر بود، که چندین سال پس از تاسیس آن در سال 1360 نام این سینما تغییر یافت. امروزه نیز همچنان این سینما با پخش فیلم های روز یکی از محبوب ترین و پرتماشاگر ترین سینماهای تهران است که افراد زیادی را ترغیب می کند تا برای دیدن فیلم از این سینما استفاده کنند.

ساعت کاری سینما استقلال تهران

ساعت کاری سینما استقلال تهران بدین صورت می باشد، که همه روزه از ساعت 11:30 صبح آغاز به کار کرده، تا ساعت 22 به کار خود ادامه می دهد و پذیرای افراد علاقه مند به دیدن فیلم در سینما بوده که از هر نقطه ی در شهر به آن جا می آیند.

چگونه به سینما استقلال برویم

سینما استقلال تهران در خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ولی عصر، مابین خیابان های حسینی و فرشید قرار گرفته است. برای رفتن به این سینما کافیست از مترو خط 3 برای رفتن به میدان ولیعصر استفاده کنید، پس از رسیدن به آن جا به راحتی به سینما خواهید رسید.

شماره تلفن سینما استقلال

با استفاده از دوشماره ای که در ذیل قرار می دهیم می توانید با سینما استقلال برای رفع سوالات احتمالی و نقطه نظرات خود در ارتباط باشید.
021-88939090
021-88903942

 

سینما کوروش - بزرگترین و برترین پردیس سینمایی کشور در مجتمع تجاری فرهنگی کوروش تهران واقع شده است.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.3 از 5 | از 101 کاربران به سینما استقلال تهران