ساحل صدف

📅 بروزرسانی : ۱ تیر ۱۴۰۰ بازدید : 671

در آستارا ساحلی، به نام ساحل صدف وجود دارد که یکی از بزرگ ترین و پاکیزه ترین مناطق ساحلی دریای خزر می باشد. از نظر زیست محیطی این منطقه بسیار ارزشمند است. هر ساله گردشگران داخلی و خارجی در سفر خود به شمال از ساحل صدف حتما دیدن می کنند. در این ساحل شما لحظات خوشی را با آرامش، در حال قدم زدن روی کف پوشی از صدف های مختلف ریز و درشت که سال ها طول کشیده به ساحل برسند و دیدن خط افق دریا سپری می کنید. این ساحل منطقه سرگرم کننده ای برای کودکان نیز می باشد.

 

ساحل صدف

 

ساحل صدف کجاست؟

ساحل صدف در 7 کیلومتری بخش جنوبی آستارا، با فاصله کمی بین شهر تالش و شهر آستارا قرار گرفته است. این ساحل در کنار جنگل لوندویل با وسعت 17 هکتار جزو مناطق حفاظت شده می باشد. ساحل صدف در نزدیکی مرز آذربایجان واقع شده است.

آشنایی با ساحل صدف آستارا

این ساحل ۷ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد که محل مناسب برای ورزش‌های آبی، تفریحات دریایی و…  به شمار می رود. این مکان امکاناتی مانند غریق نجات و هلال احمر دارد. همینطور این ساحل امکانات رفاهی دیگری را نیز مانند: استراحتگاه های سنتی، آلاچیق، سرویس بهداشتی، فروشگاه و بوفه، دوش آب شیرین و… را شامل می شود.
 برای تهیه لوازم مایحتاج و خورد و خوراک در نزدیکی ساحل صدف آستارا بازار بزرگ ساحلیی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. نام دیگر این ساحل لوندویل سیبلی یا داداش آباد می باشد.

 

ساحل صدف آستارا

 

امکانات رفاهی و تفریحی ساحل صدف

این ساحل تفریحات دیگری جز محیط دل انگیز و زیبا برای گردشگران ایجاد کرده که شامل جایی  برای اقامت، ورزش های آبی، شنا، استراحتگاه و کمپینگ می شود. ساحل صدف با وجود هلال احمر، نجات غریق ها و تیم امداد رسانی 24 ساعته فضای امنی برای شنا و قایق سواری برای گردشگران فراهم کرده است. لازم به ذکر می باشد که برای ورود به این ساحل هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید و حضورتان در ساحل صدف رایگان می باشد.
به دلیل توسعه اقدامات صنعت گری در آستارا این ساحل یکی از پرطرفدارترین ساحل های دریای خزر به شمار می رود. 70 درصد گردشگران سفر به شمال، این ساحل را جزو مکان های محبوب خود می دانند. بازی و تفریحاتی برای کودکان، مسافرخانه و سوئیت برای استراحت، پلاژهای شنای جداگانه بانوان و آقایان، مکان های برای برپا کردن چادر، مرکز سلامت و بهداشت و رستوران‌های مدرن امکانات دیگری است که برای گردشگران در این ساحل فراهم شد. 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23697-%D8%B3%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%B5%D8%AF%D9%81

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ساحل صدف