سینما آفریقا

📅 بروزرسانی : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ بازدید : 1507

شهر پرجمعیت و بزرگ تهران، مجموعه‌ای از سینماهای قدیمی، ممتاز و محبوب را گرد هم آورده است که یکی از این سینماها پردیس سینمایی آفریقا می باشد. این سینمای قدیمی با دسترسی آسان واقع در ولیعصر تهران است که در سال ۱۳۴۳ با نام سینما آتلانتیک افتتاح شد و همچنان به فعالیت خود به عنوان یکی از پاتوق های علاقمندان به هنر هفتم ادامه می دهد. در ادامه این مطلب برای آشنایی بیشتر شما با این جاذبه فرهنگی شهر تهران، مطالبی گردآوری کرده ایم.

معرفی سینما آفریقای تهران 

سینما آتلانتیک واقع در خیابان پهلوی سابق در سال ۱۳۴۳ با سالنی دارای ظرفیت ۴۳۰ نفری و بالکنی با ظرفیت حدوداً هزار صندلی، شروع به فعالیت کرد. این سینما که در سال ۱۳۵۸ به آفریقا تغییر نام پیدا کرد؛ اکنون واقع در خیابان ولیعصر تهران، کمی بالاتر از میدان ولی عصر می باشد.پس از انقلاب مالکیت این سینما به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و سپس به حوزه هنری سپرده شد. سینما آفریقا که در ۱۴ مرداد ۱۳۵۷ دچار آتش سوزی شد، امروزه توسط رضا ابراهیمی گردانده می‌شود و دارای درجه کیفی ممتاز می باشد.

 

سینما افریقا


نام قدیم سینما آفریقا 

نام پیشین این سینما آتلانتیک بوده است که در سال ۱۳۵۸ به آفریقا تغییر داده شد.


بلیط سینما آفریقا 

هزینه بلیط ها با توجه به شرایط اقتصادی و کمپانی های سازنده متفاوت می باشد و برای اطلاع از قیمت آن ها می بایست به صورت روزانه از طریق سینما تیکت یا روابط عمومی سینما آفریقا پیگیری کنید.


راه های دسترسی به سینما آفریقا 

سینما آفریقا، کمی بالاتر از میدان ولیعصر تهران قرار گرفته است که شما می‌توانید با استفاده از مترو به ایستگاه ولیعصر بروید و به سادگی این سینما را پیدا کنید.


سایت سینما آفریقا

 متاسفانه سینما آفریقا سایت اختصاصی نداشته و شما می توانید اطلاعیه های این سینما را از طریق سایت سینما تیکت پیگیری کنید؛ همچنین امکان رزرو و خریداری بلیط از طریق این سایت وجود دارد.
https://cinematicket.org/cinema/detail/1


شماره تماس سینما آفریقا 

برای اطلاع از ساعات کاری این سینما و هزینه بلیط ها می توانند با روابط عمومی سینما آفریقا تهران تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس: ۰۲۱۸۸۹۰۷۱۷۱
 

سینما کوروش - بزرگترین و برترین پردیس سینمایی کشور در مجتمع تجاری فرهنگی کوروش تهران واقع شده است.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23695-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%82%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سینما آفریقا