پارک جنگلی یاس

📅 انتشار : 1400/09/28 📅 بروزرسانی : 1401/10/03 بازدید : 5370
آشنایی با پارک جنگلی یاس یا پارک جنگلی قوچک
پارک جنگلی یاس کجاست؟
امکانات پارک جنگلی یاس
تفریح در پارک جنگلی یاس
شماره تلفن پارک جنگلی یاس

پارک جنگلی یاس، یک بوستان بزرگ در شمال شرق تهران می باشد، که با وسعت هزار و ۴۰۰ هکتار می توان این بوستان را بزرگترین پارک جنگلی تهران نامگذاری کرد. پارک جنگلی یاس در ۱۳ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ مصادف با روز طبیعت به صورت رسمی افتتاح شد. این پارک را به این دلیل یاس نامیدند نوروز ۱۳۹۴ در ایام فاطمیه قرار گرفته بود و قبل از آن به نام پارک جنگلی قوچک شناخته می‌شد.

 

پارک جنگلی یاس

 

آشنایی با پارک جنگلی یاس یا پارک جنگلی قوچک

پارک جنگلی یاس فضای جذابی در اختیار بازدیدکنندگان می گذارد. در میان این پارک جاده آسفالت وجود دارد، که به شما اجازه عبور از آن را می‌دهد و می توانید زیبایی های پارک را دیده و لذت ببرید. در این پارک آلاچیق هایی برای نشستن و استراحت و رفع خستگی برای شما قرار داده شده است و می توانید ساعتی از روز را در آنها به تفریح و پیک نیک بگذرانید. جالب است بدانید که، در این پارک ۹ زمین بازی برای کودکان و ۶ زمین بازی برای بزرگسالان تعبیه شده، تا بتوانند لحظات خوبی را در این پارک سپری کرده و لذت ببرند. این پارک به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده، که از میان آن بزرگراه شهید بابایی عبور می کند. نیمه شمالی این پارک از نیمه جنوبی آن بزرگتر می باشد و دارای کیفیت بهتری نسبت به نیمه دیگر پارک است.

 

پارک های جنگلی تهران - معرفی بهترین پارک های جنگلی تهران

 

 بوستان یاس از ساعت ۶ صبح باز می باشد و برای ورزشکاران زمان و مکان مناسبی است و این پارک تا ساعت ۱۰ شب باز و تا ساعت ۱۲ شب زمان دارید تا از بوستان خارج شوید. یکی از نقاط ضعف این بوستان این است، که امکان اجاره دوچرخه وجود ندارد و هر کس به قصد دوچرخه سواری به این بوستان می‌رود، باید با  دوچرخه شخصی خود به این بوستان برود. از دیگر نقاط ضعف بوستان یاس کمبود آب آشامیدنی در این مکان می باشد، که تنها ۱۵ منبع آب آشامیدنی دارد، پس توجه داشته باشید، که هنگام رفتن به این بوستان با خود آب آشامیدنی نیز ببرید. این پارک از لحاظ امنیت در درجه بندی خوبی قرار دارد، زیرا در گذشته به نهادهای نظامی کشور تعلق داشته و اکثر پارک دارای دیوار کشی می باشد. در نقاط ورودی این پارک نگهبان، و داخل پارک یگان حفاظت قرار دارد. همچنین کلانتری ۱۲۶ برای امنیت بیشتر شهروندان داخل این بوستان گشت زده و انجام وظیفه می کنند.

پارک جنگلی یاس کجاست؟

این پارک در شمال شرق تهران واقع شده و دارای دو قسمت شمالی و جنوبی می باشد ،که قسمت شمالی آن در منطقه ۱ و قسمت جنوبی آن در منطقه ۴ تهران قرار دارد.

 

بوستان یاس فاطمی کجاست؟

 

امکانات پارک جنگلی یاس

نیمه جنوبی پارک هر چند وسعت کمتری نسبت به نیمه شمالی آن دارد، اما وسایل تفریح جذاب تری برای عموم مردم در نظر گرفته شده است. فوتبال دستی که یکی از بازیهای سرگرم کننده و هیجان انگیز در این پارک تعبیه شده و می‌توانید گروهی بازی کرده و لذت ببرید. همچنین میز تنیس در بوستان قرار گرفته، که می توانید با همراه داشتن راکت و توپ آن، بازی کرده و سرگرمی لذت بخشی داشته باشید.

داخل بوستان یاس، در قسمت شمالی و همچنین قسمت جنوبی امکانات بدنسازی مناسبی برای عموم مردم قرار گرفته و در چندین مکان از پارک برای کودکان وسایل بازی نصب گردیده است. این وسایل بازی برای کودکان از تاب، دیوار صخره نوردی، سرسره و… تشکیل شده است.

 

پارک جنگلی چیتگر - همه چیز درباره پارک جنگلی چیتگر از گونه های جانوری تا تفریحات


در مجموع امکانات بوستان یاس به شرح زیر می باشد:

  • محوطه بازی کودکان
  • زمین ورزش
  • سرویس بهداشتی
  • کباب پز
  • آلاچیق
  • میز و نیمکت
  • پارکینگ
  • بوفه
  • نمازخانه
  • ساختمان نگهبانی

این امکانات در تمامی پارک وجود دارد و می توانید از آنها برای رفاه  بیشتر استفاده  کنید. این پارک در مجموع ۲۰۰ باربیکیو یا همان کباب پز، ۲۰۰۰ صندلی، ۱۱۰ آلاچیق، ۵۰ سرویس بهداشتی، ۱۵ دستگاه آب آشامیدنی، نمازخانه برای آقایان و بانوان و ۱۴ پارکینگ با ظرفیت سه هزار خودرو را دارد.

 

امکانات یاس فاطمی

 

تفریح در پارک جنگلی یاس

برای تفریح در پارک جنگلی یاس می توانید از امکاناتی که در این پارک برای عموم مردم قرار داده شده، استفاده کنید، برای مثال می‌توانید در آلاچیق ها نشسته و از فضای پارک لذت ببرید، همچنین در کنار این آلاچیق باربیکیو قرار گرفته، که می توانید از آن ها برای کباب درست کردن استفاده کنید و ساعات خوشی را در این بوستان داشته باشید. می توانید در مسیری که داخل پارک قرار دارد، دوچرخه سواری کنید، فقط به یاد داشته باشید، که این پارک مکانی برای اجاره دوچرخه ندارد و باید با دوچرخه خود به این مکان بروید. اگر اهل فوتبال دستی هم باشید، با میزهای فوتبال دستی که در این بوستان قرار دارد، می توانید ساعات خوشی را در کنار دوستان و خانواده به تفریح بپردازید.

 

تفریحات تهران - بهترین تفریحات تهران که می توانید اوقات فراغت شاد و لذتبخشی در کنار خانواده و دوستان خود داشته باشید.

 

شماره تلفن پارک جنگلی یاس

برای اطلاع از وضعیت پارک جنگلی یاس می توانید با شماره زیر تماس حاصل کنید‌.
تلفن: 88735074 و 88735071

ساعات بازدید از پارک جنگلی یاس

بوستان یاس همه روزه از ساعت ۷ صبح الی ۱۰ شب باز بوده و روز تعطیل برای این پارک وجود ندارد. پس از ساعت ۱۰ شب بازدیدکنندگان فرصت دارند، که تا ساعت ۱۲ شب از پارک خارج شوند. که زمان خوبی برای شب نشینان می‌باشد.

 

امکانات و تفریحات بوستان یاس

 

دسترسی به پارک جنگلی یاس

پارک جنگلی یاس درب های ورودی و خروجی بسیار دارد و یافتن تمام این درب ها کار راحتی نیست، فقط آشنایان با شرق تهران قادر به پیدا کردن تمامی درب های آن هستند. این بار دارای تعدادی درب اصلی می باشد که یافتن آنها دشوار نیست. اگر از سمت جنوب به شمال بزرگراه باقری به سمت این پارک حرکت می‌کنید، برای قسمت جنوبی این بوستان، یک تابلو ۵۰۰ متر بالاتر از خروجی بزرگراه همت تعبیه شده، که می‌توانید. ورودی را به راحتی بیابید و مسیر دیگری که وجود دارد، از راه غرب به شرق بزرگراه بابایی می باشد؛ که در این مسیر بعد از خروجی هنگام، باید وارد قسمت کندروی بزرگراه بابایی شوید و مسیر مستقیم را طی کنید، کتاب تابلوی بوستان یاس فاطمی جنوبی برسید. در بخش جنوبی یک زیرگذر قرار دارد که به قسمت شمالی پارک متصل می شود، همچنین می توانید بعد از خروجی خیابان در وارد قسمت شمالی این کار شوید. در غرب پارک جنگلی یاس بزرگراه شهید باقری قرار گرفته است. بزرگراه شهید بابایی از میان این بوستان عبور و پارک را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند. همچنین در شرق این بوستان خیابان استخر و جاده لشگرک قرار دارد. این استان از شمال به جاده لواسان و از جنوب به بوستان پلیس  راه دارد.

 

پارک ارم تهران - یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های ایران پارک ارم می باشد.


 

گزارش مشکل
نظرات کاربران
ازاد 1402/02/03
5 نفر پسندیدند
ما دو بار رفتیم چراغا خاموش دربهای اصلی بسته. یه درب و باز گذاشتن دسترسی اش سخته. اون دربی که ورودی بزرگی داره رو بسته بودن. ساعت ۷ و ۸ شب چراغا همه خاموش. واقعا نمیگید امنیت مردم به خطر میفته یا کلا میخواید کسی وارد نشه!!!
امتیاز 4 از 5 | از 101 کاربران به پارک جنگلی یاس