کلکچال

📅 بروزرسانی : ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ بازدید : 835

اگر به کوهنوردی علاقه دارید و چندان حرفه‌ای نیستید، قله‌ی کلکچال یکی از بهترین مقاصد برای شما خواهد بود. کلکچال در در واقع یکی از کوه‌های مرتفع رشته‌کوه البرز بوده که مسیرهای صعود مختلفی دارد. در ادامه جزییاتی را در رابطه با کوهنوردی در مسیر کلکچال در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 

کلکچال تهران


کلکچال کجاست

کلکچال یکی از بهترین و امن‌ترین مسیر‌های کوهنوردی در تهران است که برای کوهنوردی در این مسیر نیازی نیست تا در این زمینه حرفه‌ای باشید. قله کلکچال یکی از قله‌های رشته کوه البرز بوده و به طور کلی مسیری زیبا و محیطی بکر و جذاب به حساب می‌آید که می‌توانید یک روز تفریحی خود را برای گردشگری در این منطقه بگذرانید. در کلکچال خبری از آلودگی و سر و صدا نیست و در ارتفاعات این منطقه می‌توانید شهر را از بالا مشاهده کنید. شیب این مسیر بسیار ملایم است و هیچ‌گونه دشواری یا تهدیدی وجود نخواهد داشت.

 

کوه کلکچال


قله كلكچال

قله کلکچال یکی از قله‌های مرکزی رشته کوه البرز است و مسیرهای مختلفی برای صعود این قله وجود دارد. این قله همچنین به خانه‌ی دیو سپید ادبیات فارسی نیز معروف بوده و سالانه کوهنوردان زیادی به صعود این قله می‌پردازند.


ارتفاع قله کلکچال

ارتفاع قله‌ کلکچال حدود ۳۳۵۰ متر است. با صعود به قله‌ کلکچال می‌توانید از منظره‌ی زیبایی بهره ببرید و تهران زیر پایتان خواهد بود. برای صعود قله‌ کلکچال هم به تجهیزات حرفه‌ای خاصی نیاز نخواهید داشت و کافی است تا کفش و لباس مناسب را تهیه کنید و یک کوله‌ی سبک را به همراه داشته باشید.

 

عکس کوه کلکچال


مسیر کوهنوردی کلکچال

همانطور که اشاره کردیم برای رسیدن به قله‌ کلکچال مسیرهای متعددی وجود دارد که یکی از راحت‌ترین و رایج‌ترین مسیرهای صعود، مسیر پارک جمشیدیه است. در واقع پس از خیابان فیضیه از اواسط نیاوران به پارک جمشیدیه خواهید رسید و از طریق این پارک می‌توانید مسیر صعود به قله‌ کلکچال را پیش بگیرید. از ابتدای مسیر تا خود قله‌ حدود ۲ تا ۳ ساعت کوهنوردی دارد اما مسیر با شیب ملایم و بدون دشواری است. در نتیجه افراد غیرحرفه‌ای و مبتدی نیز می‌توانند برای گردش و تفریح به دل رشته‌های کوه‌های البرز بروند.

 

مسیر کلکچال برای کوهنوردی


بهترین زمان برای سفر به کلک چال

بهترین زمان سفر به کلکچال فصول بهار، پاییز و تابستان می باشد. البته در فصل زمستان نیز می‌توانید سفر به کلکچال را با تجهیزات مناسب تجربه کنید زیرا در این فصل قطعا شاهد برف و یخبندان خواهید بود و نیاز است تا لباس، کفش و تجهیزات کوهنوردی حرفه‌تری داشته باشید. به طور کلی در تمامی فصول سال امکان سفر به کلکچال وجود دارد و می‌توانید در طول سال از این طبیعت بکر لذت ببرید.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23688-%DA%A9%D9%84%DA%A9%DA%86%D8%A7%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به کلکچال