امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به پارک شطرنج تهران

پارک شطرنج تهران

تهران شهری پر از پارک های هزار رنگ است اما برخی از بوستان های این شهر کمی متفاوت تر هستند، پارک شطرنج از جمله بوستان هایی است که آشنایی با آن می تواند در نوع خود جالب باشد. بازی شطرنج مهم ترین عنصر هویتی این پارک محسوب می شود و در حقیقت علت نام گذاری اصلی پارک نیز همین بازی است. پارک شطرنج بین خیابان های ششم و پنجم شرقی خیابان "شهید سباری" قرار دارد.

 

پارک شطرنج

 

معرفی پارک شطرنج تهران

سال 1370 مراحل ساخت پارک شهر در خیابان شهید سباری انجام شد، صفحه های شطرنج از جمله طراحی های اصلی در این پارک محسوب می شوند. البته سالن های این پارک که شباهت زیادی به قلعه دارند نیز به عنوان بخش دیگری از عناصر معماری آن شناخته می شوند. این پارک بیش از 3500 متر مساحت دارد و بیش از 40 متر مربع از زمین های آن تنها به بازی شطرنج اختصاص داده شده است.

امکانات رفاهی و تفریحی پارک شطرنج تهران

با وجود مساحت نسبتا کم پارک هنرمندان امکانات این پارک کاملا مناسب بوده و تقریبا تمام نیازهای بازدیدکنندگان را فراهم می کند. حتی اگر هیچ علاقه ای به بازی شطرنج نداشته باشید، پارک شطرنج گزینه های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد که از بین آن ها می توانید ایده آل ترین تفریح مورد علاقه تان را انتخاب کنید.

 

پارک شطرنج

 

  • مسیرهای دوچرخه سواری صاف و امن

در پارک شطرنج، دوچرخه سواری عادت بسیاری از علاقه مندان به دوچرخه است، مسیرهای دوچرخه سواری این پارک صاف و استاندارد است و به همین دلیل پتانسیل های خوبی را در خود جای داده است. برای استراحت پس از چندین دور رکاب زدن در پارک می توانید از آلاچیق هایی که ظاهری مدرن و زیبا دارند استفاده کنید.

  • سالن شطرنج اصلی ترین عنصر پارک

سالن های شطرنج در پارک شطرنج قطعا یکی از مهم تری امکانات تفریحی است که باید به آن اشاره کرد، سالن های این پارک درست شبیه به "قلعه و رخ" هستند و میزهایی که مخصوص به بازی شطرنج است در این سالن ها قرار دارد. برگزاری کلاس ها و دوره هایی که به آموزش شطرنج اخصاص می یابد، بخش دیگری است که باعث جذب حداکثری علاقه مندان به این ورزش فکری در پارک شطرنج می شود.

  • کتابخانه معروف پارک شطرنج

کتاب و کتابخوانی در فضایی شبیه به بوستان آجودانیه اتفاق خوشایندی است، کتابخانه این پارک با وجود ابعاد نسبتا کوچک کاملا غنی بوده و می توان در آن شاهد وجود انبوهی از کتاب های ایده آل متناسب با سلیقه های مختلف بود. این کتابخانه تنها یک محیط فرهنگی ساده نیست و امکان مطالعه کتاب هایی در گروه سنی مختلف از کودکان تا سالمندان در آن وجود دارد.

 

پارک شطرنج تهران

 

مسیرهای دسترسی به پارک شطرنج تهران

مسیرهای دسترسی به پارک شطرنج تهران با توجه به محل حرکت شما متفاوت است، اما بزرگراه ارتش یکی از ساده ترین مسیرهای دسترسی برای حضور در این پارک است. می توانید از طریق بزرگراه ارتش وارد خیابان آجودانیه شده و سپس با رفتن به سمت خیابان سباری وارد پارک شطرنج شوید. البته اگر از مترو استفاده می کنید، از ایستگاه مترو اقدسیه به سمت خیابان آجودانیه بروید و بعد از آن هم به سادگی مسیر رسیدن به بوستان را دنبال کنید.

جاذبه های نزدیک به پارک شطرنج آجودانیه

در کنار جاذبه های کاملا ساده اما دوست داشتنی پارک شطرنج، جاذبه های نزدیک به این پارک نیز باعث جذب علاقه مندان بسیار زیادی می شود. از مهم ترین این جاذبه ها باید به موزه حیات وحش دارآباد و البته پارک قیطریه که فرهنگسرای ملل در آن قرار دارد، اشاره کرد. در کنار این پارک سینماها جلوه ویژه ای دارند و امکان تماشای فیلم های سه بعدی در آن ها شاید یکی از مهم ترین دلایل حضور علاقه مندان باشد.

آدرس پارک شطرنج

پارک شطرنج در تهران، خیابان آجودانیه و درست در نبش کوچه سیزدهم شرقی قرار دارد، اما اگر از خیابان سباری به پارک بروید باید این پارک را مابین خیابان پنجم و ششم شرقی پیدا کنید.

 

پارک شطرنج

 

چگونه به پارک شطرنج برویم؟

اگر دوست دارید که از پارک شطرنح دیدن کنید انتخاب وسیله نقلیه برای رسیدن به این پارک کاملا سلیقه ای است ولی در صورتی که از مترو استفاده کنید، مسیری کوتاه تر را تجربه خواهید کرد. اما در صورت انتخاب اتومبیل شخصی از طریق بزرگراه ارتش به این پارک دسترسی خواهید داشت.

درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 4 و 5 و 6 تیر
3 شب
کاسپین کاسپین
کیش ا ... کیش ایر
سرزمین آریایی
5 تیر - 9 تیر

تور کیش از ساری 4 تیر
4 شب
وارش وارش
وارش وارش
محراب سیر کیش
4 تیر - 8 تیر

تور کیش از اصفهان تیر
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر شایان
2 تیر - 8 تیر

تور کیش از مشهد 5 تیر
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
5 تیر - 8 تیر

تور زمینی مشهد 7 تیر
3 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
اسطوره بیستون
7 تیر - 10 تیر

تور کیش از رشت 8 و 11 تیر
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
8 تیر - 14 تیر

تور ترکیبی قشم 6 تیر
7 شب
ایران ... ایران ایر
قطار ... قطار کویر
الیما گشت
6 تیر - 13 تیر

تور قشم 4 و 5 تیر
3 شب
آتا آتا
تابان تابان
اسطوره بیستون
4 تیر - 8 تیر

تور قشم 2 تیر
4 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر
دانیار سفر پارسیان
2 تیر - 6 تیر

تور قشم 2 و 3 و 4 تیر
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
قصر شایان
2 تیر - 7 تیر