باغ پرندگان اصفهان

📅 بروزرسانی : ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ بازدید : 15211

پارک جنگلی ناژوان یکی از محبوب ترین مجموعه های تفریحی شهر اصفهان است که آکواریوم اصفهان، تله سیژ، باغ پرندگان و خزندگان، دلفیناریوم، قایقرانی، باغ پروانه ها، مسیر دوچرخه سواری و غیره را در خود جای داده و ساعات دلپذیری را برای توریست های داخلی و خارجی رقم می زند. باغ پرندگان پارک ناژوان توجه گردشگران زیادی را به خود معطوف نموده است؛ در این مکان بیش از 130 گونه پرنده گوناگون وجود دارد که تعداد آن ها به حدود 4 هزار پرنده می رسد. خوب است بدانید که محققان نیز برخی از پژوهش های خود را در این باغ وسیع و مجهز انجام می دهند. باغ پرندگان اصفهان در سال 1375 در محوطه ای به مساحت حدود 55 هزار مترمربع در منطقه جنگلی ناژوان احداث گشت. این باغ به دلیل قرارگیری در نزدیکی زاینده رود، شرایط بسیار مناسبی برای زیست پرندگان دارد. فضای داخلی باغ پرندگان ناژوان 17 هزار مترمربع است و حدود 40 هزار مترمربع از محوطه باغ مجهز به سقف توری برای نگهداری پرنده ها می باشد.

باغ پرندگان اصفهان

 

بخش های مختلف باغ پرندگان

این باغ دارای بخش های گوناگونی است که می توانید ساعات دل انگیزی را در آن سپری کنید و علاوه بر آشنایی با انواع پرندگان و کسب اطلاعات در رابطه با آن ها، از فضای سبز محیط هم لذت ببرید. 

  • برکه : چهار برکه در این باغ وجود دارد که بزرگترینِ آن ها در مرکز باغ قرار گرفته است. در این برکه ها پرندگانی همچون اردک ها، پلیکان ها، فلامینگوها و قوها که برای حیاتِ خود به آب نیاز دارند دیده می شود.
  • صخره ها : برخی از پرندگان همانند تیهوها، کبک ها و بلدرچین ها نیز در مناطق صخره ای و سنگلاخی زیست می کنند که این امکان در فضای باغ پرندگان برای آن ها مهیا شده است.
  • قفس های شیشه ای : این بخش از باغ پرندگان اصفهان برای پرندگانی از قبیل مرغ عشق ها، طوطی ها و توکان ها تعبیه شده که با شرایط آب و هوایی این شهر سازگاری ندارند؛ در این قفسه های شیشه ای شرایطی را مهیا نموده اند که پرندگان مورد نظر به راحتی به زندگی خود ادامه دهند. 

 

جاهای دیدنی اصفهان-شهر زیبای اصفهان یکی از مهم ترین و توریستی ترین شهر های کشور ایران می باشد و جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده است.

 

  • قفس های فلزی :  برخی از پرندگان از نوع شکاری هستند و به دلیل نوع تغذیه ای که دارند (سایر پرندگان را شکار می کنند) نباید در محیط رها باشند. برای این نوع پرندگان که شامل عقاب ها، کرکس های سیاه، جغد و شاهین می شوند، قفس های فلزی با شرایط مناسب در نظر گرفته شده است.
  • فضای سبز : انواع دیگری از پرندگان نیز برای ادامه زیست، به محیط های جنگلی نیاز دارند تا آزادانه به هر سو بروند؛ طاووس ها و قرقاول ها از این نوع پرندگان هستند که در فضایی مشابه در این باغ حضور دارند. 

 

باغ پرندگان اصفهان

 

قیمت بلیط باغ پرندگان اصفهان

گردشگران تور اصفهان برای گشت و گذار در این باغ زیبا مبلغ 10 هزار تومان باید پرداخت نمایند.

 

سی و سه پل - همه چیز درباره سی و سه پل اصفهان به همراه نکات جالب در رابطه با معماری آن


آدرس باغ پرندگان

اصفهان/ میدان سهروردی/ خیابان الفت
ساعات بازدید

8:30 الی 18:30
شماره تلفن

031-37713500
 

آب و هوای اصفهان - بررسی وضعیت آب و هوایی استان اصفهان

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره باغ پرندگان اصفهان

مصطفی رحیمی تیر 1400
21 نفر پسندیدند
تا اطلاع ثانوی ازبیست تیر۱۴۰۰به علت کرونا همهی نقاط دیدنی وپارکهی اصفهان تعطیله.بی جهت نرید تا اصفهان.سایتاشونم که اصلا اطلاع رسانی ندارن.خلاصه مسافرادرجریان باشید
رحمان صانعی بهمن 1399
18 نفر پسندیدند
بسیار زیبا.

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23624-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D9%BE%D8%B1%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 109 کاربران به باغ پرندگان اصفهان