تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود یکی از محبوب ترین و مهم ترین جاذبه های موجود در شمال کشور ایران یعنی استان مازندران می باشد و سالانه افراد بسیاری به این مجموعه تفریحی مراجعه کرده و لحظات بسیار خوشی را سپری می کنند، به همین جهت نیز ما تصمیم گرفتیم که مقاله ای را به معرفی تله کابین نمک آبرود اختصاص بدهیم، چنانچه از علاقمندان به کسب اطلاعات در این زمینه هستید و یا قصد سفر با تور نمک آبرود را دارید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی کلی در رابطه با تله کابین نمک آبرود کسب کنید.

 

نمک آبرود


نمک آبرود 

شهرک توریستی نمک آبرود که در استان مازندران و در مسیر چالوس به تنکابن واقع شده است و وسعت آن حدود 650 هکتار می باشد، این شهرک از شمال به دریای خزر بزرگ ترین دریاچه جهان و از جنوب به ارتفاعات مدوبن از رشته کوه البرز محدود می شود و یکی از مقاصد گردشگری پر بازدید و پر طرفدار در شمال کشور به شمار می آید. تله کابین نمک آبرود در جنوب شرقی این شهرک توریستی واقع شده است و امکان صعود به بالای قله مدوبن را فراهم می کند.

 

 

نمک آبرود

 

 

دما در قله نسبت به پایین کوه حدود 10 درجه سانیگراد سردتر می باشد که این اختلاف دما باعث شده در ماه های گرم سال، فضای دلنشین تری برای گردشگران تور مازندران فراهم شود.  تله کابین نمک آبرود در واقع مهم ترین دلیل شهرت این شهرک توریستی می باشد که در ادامه قصد داریم به معرفی آن بپردازیم، البته در نظر داشته باشید که امکانات تفریحی دیگری مانند پینت بال، شهر بازی، کارتینگ و غیره نیز در نمک آبرود وجود دارد که گردشگران می توانند با استفاده از آن ها لحظات بی نظیری را برای خود رقم بزنند. 

 

تله کابین نمک آبرود


تله کابین نمک آبرود

همانطور که در بخش ابتدایی مقاله اشاره کردیم، تله کابین نمک آبرود یکی از مهم ترین و محبوب ترین تفریحات موجود در شمال کشور می باشد، این تله کابین در سال 1372 افتتاح شده است و در حال حاضر نیز پس از گذشته بیش از دو دهه از زمان ساخت آن، جزء برترین تله کابین های موجود در کشور به شمار می آید و باید بدانید که خوشبختانه تا به این لحظه هیچ حادثه ناگواری در این مجموعه بی نظیر رخ نداده است و همین امر نشان از ساخت اصولی و نگهداری استاندارد مجموعه دارد، لازم به ذکر است که این تله کابین در حال حاضر دارای دو خط مجزا می باشد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم،

 

تفریحات نمک آبرود


خط یک تله کابین نمک آبرود

این تله کابین دارای 42 کابین 4 نفره می باشد که با سرعت 3 متر بر ثانیه مسیر 1200 متری را تا قله مدبن در کمتر از 15 دقیقه طی می کند، جالب است بدانید که ارتفاع دکل های این خط از تله کابین نمک آبرود بین 4 تا 50 متر متغییر است.
ساعات کار تله کابین نمک آبرود خط 1 : در تمامی روز های سال از 9:30 صبح تا 10:00 شب البته توجه داشته باشید که در روزهای تعطیل به دلیل حجم زیاد مسافران، ممکن است تا قبل از پایان ساعات کاری تله کابین، بلیط های مربوطه تمام شود.  

 

تله کابین های ایران

 


قیمت بلیط تله کابین نمک آبرود به ازای هر نفر: 30000 تومان برای گردشگران ایرانی و 350000 تومان برای گردشگران خارجی.

 

نمک آبرود در زمستان


خط دو تله کابین نمک آبرود

این خط تله کابین نمک آبرود دارای 35 کابین با ظرفیت 6 نفر می باشد، لازم به ذکر است که این خط 1700 متر طول دارد همچنین بد نیست بدانید که کابین ها با سرعت 6 متر بر ثانیه مسیر مذکور را طی می کند.
ساعات کاری تله کابین نمک آبرود خط 2 : ساعت کاری این خط نیز همانند خط یک با توجه به حجم مراجعین ممکن است تغییر کند، اما به طور کلی خط دو تله کابین نمک آبرود همه روزه از ساعت 9 صبح تا 8 شب آماده پذیرش بازدیدکنندگان می باشد.

 

تله کابین نمک آبرود

 


قیمت بلیط خط دو تله کابین نمک آبرود برای  گردشگر ایرانی 30000 تومان و برای گردشگران خارجی 35000 تومان (به ازای هر نفر) می باشد.
گردشگران شمال کشور و تور نمک آبرود باید در نظر داشته باشند که این تله کابین به صورت روزانه بررسی می شود تا از رخداد هرگونه حادثه پیش بینی نشده و نقص فنی جلوگیری شود، همچنین لازم به ذکر است که در این مجموعه تفریحات بسیاری وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها استفاده کرده و خاطرات خوشی را از سفر به نمک آبرود ثبت نمایند. 

 

نله کابین نمک آبرود


امکانات مجموعه تله کابین نمک آبرود

علاوه بر تفریحات موجود در نمک آبرود، امکانات بسیاری به منظور رفاه حال گردشگران منطقه در نظر گرفته شده است که برخی از آن ها عبارتند از امکانات اقامتی نظیر هتل و ویلا، سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ، فروشگاه های متعدد، کافه، رستوران و غیره، توجه داشته باشید که این امکانات هم در شهرک و هم در قله ها وجود دارند و علاقه مندان می توانند به راحتی از این امکانات رفاهی استفاده کنند.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور نمک آبرود برای گردشگران این شهرک توریستی و زیبا مفید واقع شده باشد.

 

زمستان نمک آبرود

درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر