پارک ملت مشهد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سالیان قبل مسافران مشهد به غیر از حرم امام رضا (ع) جای دیگری نمی رفتند، اما به مرور زمان به علت جذب زیاد گردشگران پارک ها، پاساژ ها هم به مناطق گردشگری این شهر اضافه شدند، پارک ملت مشهد یکی از جاذبه های تفریحی این شهر می باشد.

 

پارک ملت مشهد

 

مساحت پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد یکی از بهترین، بزرگ ترین و پر طرفدار ترین شهر بازی های ایران محسوب می شود و گردشگران بسیاری هنگام سفر به مشهد این پارک را در برنامه تفریحات خود قرار می دهند. پارک ملت مشهد در سال 1343 خورشیدی در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی در بزرگ ترین بوستان شهر مشهد، پارک ملت ساخته شد، به دلایل توسعه شهری پس از چند سال این بوستان به داخل شهر منتقل شد. پروژه ساخت پارک ملت مشهد ایده ی 2 مهندس انگلیسی می باشد که پس از مدتی مهندسان ایرانی پروژه را در دست گرفتند و شهربازی را به اتمام رساندند، این شهر بازی به عنوان اولین دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهر بازی در کشور نیز شناخته می شود و از نظر تنوع بازی ها و کیفیت در میان برترین شهر بازی های ایران قرار گرفته است.
مجموعهی پارک ملت مشهد 30 هزار متر مربع وسعت دارد و نیز بزرگترین چرخ و فلک خاور میانه را در خود جای داده است که محیط مناسبی برای بازی و تفریح افراد با گروه سنی های مختلف می باشد که می توانند در کنار هم از بازی های این مجموعه لذ ت ببرند و اوقات خوشی را برای خود رقم بزنند.
این پارک در حاشیه بزرگراه وکیل آباد و ضلع شمال غربی تقاطع آزادی واقع شده است و جزئی از شهر مشهد بوده که به زیبایی و تمیزی هوای آن افزوده است و شامل 35 هزار اصل درخت می باشد که قدمتی چند ساله دارند.

 

شهربازی ملت مشهد

 

جاهای دیدنی مشهد - اگر قصد سفر به مشهد دارید با کلیلک بر روی لینک از دیدنی های این شهر مطلع شوید.


بخش ها و وسایل مختلف شهربازی پارک ملت مشهد

بازی ها و شهر بازی پارک ملت مشهد به سه قسمت تقسیم می شوند:
هیجانی، خانوادگی، کودکان

پرواز در آسمان


پرواز در آسمان جزو بازی های هیجانی می باشد این تاپ چرخشی شما را تا ارتفاع 24 متر بالا می برد و با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت بین فضا و زمیت به دور خود می چرخاند که تجربه ای هیجان انگیز برای طرفداران هیجان و آدرنالین می باشد. این بازی محدودیت قدی حداقل 150 سانتی متر را دارد و ظرفیت 24 نفره که به مدت 4 دقیقه می چرخاند.

 

تاب چرخشی پارک ملت

 

اسکیت بورد پارک ملت مشهد

با شنیدن اسم این بازی تصور همه این است که این بازی همان اسکیت بوردهای معمولی در تلویزیون یا خیابان هستند اما این طور نیست! در این بازی شما سوار یک اسکیت برد غول آسا می شوید که بر روی ریلی 36 متری سوار است و همانند کشتی صبا به دو سمت ریل حرکت می کند. اسکیت بورد شهربازی مشهد با سرعت 85 کیلومتر در ساعت هیجان را برا ی شما طور دیگری رقم می زند، ظرفیت این دستگاه 16 نفره می باشد به مدت زمان 3 دقیقه.

 

اسکیت برد شهربازی ملت

 

آکروجت فضایی پارک ملت مشهد

این بازی شما را در ارتفاع 2 متری در میان فضا معلق نگه می دارد و به سمت عقب و جلو حرکت می دهد.
محدودیت قد: 120 سانتی متر
ظرفیت دستگاه: 32 نفر
مدت: 12 دقیقه

 

آکروجت شهربازی ملت

 


ترن هوایی پارک ملت مشهد


این بازی در شهر بازی مشهد با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت شما را به ارتفاع 18.5 متری از زمین می برد و به سرعت در میان آسمان و زمین به پرواز در می آورد.

 

ترن هوایی شهربازی ملت

 


تاپ اسپین پارک ملت مشهد


تاپ اسپین با سرعت 8 کیلومتر بر ساعت و ظرفیت 32 نفره هیجانی بی انتها دارد که با چرخش های پشت سر هم زمین و زمان را در یک لحظه پیش چشمانتان می بینید با سوار شدن تاپ اسپین در پارک ملت مشهد آدرنالین خود را در ارتفاع 16 متری حس کنید.

 

تاپ اسپین پارک ملت

 


سورتمه پارک ملت مشهد


افرادی که علاقه مند به چرخش هستند می توانند با سرعت 44 کیلومتر بر ساعت به مدت 3 دقیقه بچرخند و در کسری از ثانیه بالا و پایین اطراف خود ببینید، سورتمه پارک ملت مشهد از محبوب ترین بازی های این مجموعه در بین نوجوان ها و جوانان می باشد که بسیار از آن استقبال می شود.

 

سورنمه پارک ملت

 


تاپ گردان پارک ملت مشهد

 

از دیگر بازی های جالب و محبوب در بین ایرانی ها تاپ گردان می باشد که تقریبا در تمامی شهر بازی های بزرگ دیده می شود، این تاپ در ارتفاع 12 متری می باشد که کم کم سرعت آن زیاد می شود و همزمان می چرخد و با بیشتر شدن سرعت فریاد ها بلندتر می شود تا زمانی که تاپ با بالاترین سرعت بالا و پایین برود. با سوار شدن این بازی آدرنالین شما در بالاترین حالت ممکن می رسد و فریاد های هیجانی فضا را پر می کند.

 

طرقبه مشهد -  یکی از جاذبه های بسیار زیبا شهر مقدس مشهد محسوب می شود.

 

تاپ گردان پارک ملت

 


کشتی دو قلو


این کشتی شباهت بسیاری به کشتی صبا دارد و از دیگر بازی های معروف اکثر شهر بازی ها می باشد با سوار شدن این کشتی در ارتفاع 4 متری به مدت 3 دقیقه تاپ می خورید و هیجان بسیاری را تجربه می کنید، محدودیت سنی این دستگاه 4 سال به بالا می باشد.

 

کشتی دو قلو پارک ملت

 


صندلی فضایی پارک ملت مشهد

 

یکی از هیجان انگیز ترین و چالشی ترین بازی های این شهربازی صندلی فضایی است که تماشای این بازی هم آدرنالین خون را بالا می برد وسوار شدن این دستگاه دل و جرات می خواهد با سوار شدن صندلی فضایی در ارتفاع 13 متری از سطح زمین می چرخید اگر در شهر بازی ملت مشهد به دنبال هیجان هستید حتما صندلی فضایی را امتحان کنید.

گرد باد


این دستگاه با ظرفیت 48 نفره همان طور که از اسم این بازی مشخص است شما را به سرعت زیاد گویی که انگار در گردباد قرار دارید به مدت 3 دقیقه می چرخاند.
بازی های خانوادگی: در شهر بازی ملت مشهد بازی هایی هم ساخته شده است که می توان از آن ها به صورت خانوادگی ویا دسته جمعی تجربه کرد

فانفار


یکی دیگر از مشهور ترین بازی شهر بازی ملت مشهد چرخ و فلک فانفار است که با 80 متر ارتفاع از بزرگترین چرخ و فلک های خاورمیانه به حساب می آید، جالب است بدانید که این چرخ و فلک 250 تنی در سال 1384 به شهربازی ملت مشهد افزوده شد که باسرعت 10 کیلومتر بر ساعت 450 نفر را به ارتفاع 80 متری می برد و نمای شهر مشهد در برابر دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

 

چرخ و فلک پارک ملت

 


ماشین برقی پارک ملت مشهد

 

ماشین برقی جزو بازی هایی که می شود گفت همه یک بار تجربه کردند می باشد، ماشین برقی یکی از بهترین وسیله ها برای خانواه هایی با بچه های کوچک می باشد جایی که می توان در کنار هم تجربه جذابی به دست بیاورند، ماشین برقی جزوی از بازی هایی است که بزرگ تر ها بیشتر از بچه ها و نوجوانان به آن علاقه دارند که با کوبیده شدن ماشین ها به یکدیگر خنده ای ناگهانی بر لب ها نقش می بندد.

 

ماشین برقی پارک ملت

 


بازی های مخصوص کودکان در شهربازی ملت مشهد

تاب کودک


اکثر کودکان علاقه مند به تاب سواری و چرخش های تند می باشند در شهر بازی ملت مشهد می توانید کودکان خود را با خیال راحت سوار تاب کنید و خاطره شیرینی را برای کودک خود بسازید.

 

تپ کودک

 


قطار کودک


یکی از جذاب ترین بازی های هر شهربازی برای کودکان قطار کودکان است که با رنگامیزی و طرح های زیبایش کودکان را سر ذوق می آورد و فضای خاطره انگیزی برای کودکان ایجاد می کند.

 

قطار کودک

 

شاندیز مشهد - یکی از بهترین و زیباترین جاهای دیدنی مشهد.


موتور کراس


موتور ها از پر طرفدار ترین وسیله های نقلیه هستند و اکثرا کودکان علاقه زیادی به جذابیت ها ی موتور دارند و موتور کراس فرصت سواری پشت موتور را شبیه سازی می کند.

 

موتور کراس شهربازی


غرفه های بازی و تجاری پارک ملت مشهد

این غرفه به 2 بخش فضای کودکان و بزرگسالان تقسیم می شود که هر کدام از آن ها بازی های ویژه خود را دارند.

باشگاه صخره نوردی


بخش دیگری از شهربازی پارک ملت مشهد وجود دارد که به تازگی افتتاح شده باشگاه صخره نوردی می باشد که می تواند تجربه متفاوتی در زمان گشت و گذار در شهر بازی برای شما به ارمغان می آورد، همچنین در این باشگاه می توانید از امکانات ورزشی، تفریحی و خدمات مربیان تخصصی استفاده کنید و تجربه متفاوتی به دست آورید. باشگاه صخره نوردی هم برای استفاده از افراد حرفه ای و هم استفاده و گردشگران قابل استفاده می باشد.

 

صخره نوردی شهربازی

 


ویژگی های شهربازی پارک ملت مشهد

درختان بلند و انبوه یکی از ویژگی های خاص این پارک می باشند که در فصل بهار و تابستان هوای بوستان را بسیار دلنشین و مطبوع میکند و باعث ایجاد سایه بانی در پارک می شود تا مردم بتوانند لحظاتی را در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنند.
پارک ملت مشهد دارای زمین بازی مخصوص کودکان می باشد و به نحو زیبا و جذابی برای کودکان طراحی شده است، در ضمن به غیر از زمین بازی زمین شن بازی و فواره های آب پاش که مخصوص تابستان می باشد. از دیگر جاذبه های این بوستان استخری بزرگ در مرکز پارک و در نزدیکی شهربازی می باشد که با آب نمایی جذاب حس بسیار خوبی را به انسان تلقین می کند.

 

محوطه پارک ملت


زمین ورزشی پارک ملت مشهد

زمین بزرگ پارک ملت به شکل مستطیلی عظیم است که در ضلع غربی آن زمین های بزرگ ورزشی قرار دارد. زمین ورزشی این مجموعه شامل استخر رو باز به مساحت 1250 متر مربع، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی، و غیره می باشد، در ضمن دور تا دور پارک ملت مشهد به نحوی طراحی شده که مناسب برای دویدن و پیاده روی های روزانه می باشدکه افراد بسیاری در تمام ساعات روز به پارک رفته و ورزش می کنند.
دریاچه بوستان در ضلع شرقی پارک قرار گرفته و دارای منظره ای بسیارزیبا می باشد، در پشت این دریاچه زیبا مجتمع جانبازان قرار دارد که به جانبازان قطع نخاعی خدمات ویژه ای ارائه می دهد.

 

باغ ملک آباد مشهد - باغ ملک آباد یکی از زیباترین باغ های شهر مشهد است.

 

زمین ورزشی


فرهنگسرا پارک ملت مشهد

ساختمان فرهنگی هنری امام رضا در مرکز پارک ملت مشهد قرار دارد که شامل کتابخانه، کلاس های فرهنگی هنری، مسجد و غیره می باشد.
کلاس های فرهنگی پارک شامل کلاس های بازیگری، موسیقی، کارگردانی، نقاشی، نویسندگی، خوشنویسی می باشد، همجنین بزرگ ترین سالن تاتر شهر مشهد در این مجتمع قرار دارد.

بوستان رز
بوستانی بزرگ است که مختص بانوان می باشد و سر پوشده می باشد، این بوستان امکاناتی مانند: آلاچیق، زمین والیبال، بسکتبال و وسایل ورزشی می باشد.
پارک ملت مشهد به دلایل زیر دومین جاذبه مهم مشهد می باشد:

جشن لاله ها

با توجه به زمانی که به مشهد سفر می کنید جذابیت های مختلف دارد، به عنوان مثال مسافران بهار به خصوص فروردین هر ساله با دیدن لاله سالشان را نو می کنند. شهرداری مشهد هر سال در جنوب غربی این پارک گل های لاله می کارد تا حس و حال بیشتر خود نمایی می کند.
معماری نامنظم این پاک بسیار شبیه به پارک های انگلیسی می باشد، این اتفاق توسط دو مهندس که اولی در دوره پهلوی طرح ابتدایی آن را ریختند انگلیسی بودند.

 

لاله ها در پارک ملت مشهد


تئاتر و سینما پارک ملت مشهد

مهم ترین سالن های تئاتر شهر مشهد در این مکان قرار دارد که از افتتاح آن 7 سال می گذرد، مردم برای بازدید تئاترهای جشنواره فجر، جشن اردیبهشت تئاتر خراسان رضوی یا جشن های ها استانی نیز به این سالن می آیند. نمایش های تا به امروز اجرا شده ی این سالن را می توان به صورت حضوری و یا اینترنتی از سایت مشهد گیشه خریداری کرد.
پارک ملت مشهد همانند پارک های بزرگ ایران در گوشه ای از پارک مکان سر پوشیده ای برای دیدن فیلم سه بعدی وجود دارد، علاوه بر آن مهم ترین پردیس سینمایی شهر در روبه روی این سینمای سه بعدی سازه جالبی دارد که همزمان به نمایش چهار، پنج فیلم می پردازد.

 

تئاتر پارک ملت


مجسمه امیر کبیر در پارک ملت مشهد

یکی دیگر از جاذبه های جالب این پارک محلی است که مجسمه امیر کبیر در آن نصب شده، لازم به ذکر است که این مجسمه در سال 89 از ایتالیا به ایران رسید. قبل از انقلاب نیز مجسمه امیر کبیر در ایتالیا ساخته شد ولی در آن زمان به دلایل شرایط نا به سامان به کشورمان منتقل نشد. این مجسمه از نظر شباهت با تصاویر بر جا مانده از امیر کبیر هیچ تفاوتی ندارد، در ضمن از سازنده این مجسمه آثاری هم در ایتالیا نصب شده است.

 

مجسمه امیر کبیر


حیات وحش

در پاک ملت مشهد برای جذابیت بیشتر حیات وحش کوچکی ساخته شده است که در داخل آن از حیواناتی مانند طاووس، فنچ، مرغ عشق، شترمرغ، میمون نگهداری می شود.

پیاده روی و اسکیت سواری

افرادی که علاقه مند به پیاده روی در مسیرهای جنگلی هستند باید از قسمت شمالی وارد پارک شوند ، لازم به ذکر است که سطح ورودی پارک ملت مشهد سیقلی بوده و اسکیت سواری را برای کودکان و نوجوانان راحت تر می کند.
در حاشیه جنوبی پارک پایانه واحد اتوبوس رانی درون شهری و ایستگاه مترو خط یک شهر مشهد قرار دارد که تردد این پارک را برای گردشگران تور مشهد بسیار آسان کرده است.
این پارک زیبا رو به روی ضلع شمالی بزرگ ترین دانشگاه شرق کشور یعنی دانشگاه فردوسی مشهد واقع شده است.

دیدنی های اطراف پارک ملت مشهد
گردشگران تور مشهد می توانند علاوه بر پارک ملت مشهد از دیدنی های اطراف آن مانند: حرم امام رضا در فاصله 12 کیلو متری، آرامگاه نادر شاه افشار در فاصله 10 کیلومتری نیز دیدن کنند.

 

امام رضا


آدرس پارک ملت مشهد

به دلیل وسعت زیاد و همجواری با چند خیابان، چند آدرس را می توان برای پارک ملت معرفی کرد که از طریق هرکدام از این آدرس ها بله پارک ملت مشهد می رسید.
ابتدای بلوار وکیل آباد 
ابتدای بلوار امامت
ابتدای بلوار معلم
حاشیه بزرگراه آزادی

 
 

گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور زمینی مشهد 28 فروردین
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
ندا پرواز
28 فروردین - 30 فروردین

تور مشهد 27 فروردین
2 شب
کاسپین کاسپین
تابان تابان
ندا پرواز
27 فروردین - 29 فروردین

تور کیش 27 فروردین
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
گردشگر زمان
27 فروردین - 30 فروردین

تور کیش از مشهد 29 فروردین
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
29 فروردین - 1 اردیبهشت

تور قشم 27 فروردین (اقساطی)
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
پیام توسعه صبا
27 فروردین - 29 فروردین

تور کیش 27 و 28 و 29 فروردین
2 شب
کیش ا ... کیش ایر
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
27 فروردین - 29 فروردین

تور کیش 29 فروردین
3 شب
تابان تابان
کاسپین کاسپین
معراج گشت
29 فروردین - 1 اردیبهشت

تور شیراز 28 فروردین
3 شب
ایران ... ایران ایر
قشم ا ... قشم ایر
الیما گشت
28 فروردین - 31 فروردین

تور زمینی قشم 28 فروردین
3 شب
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
ندا پرواز
28 فروردین - 1 اردیبهشت

تور مشهد 29 فروردین
9 شب
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
الیما گشت
29 فروردین - 8 اردیبهشت