پارک ملت مشهد

📅 بروزرسانی : ۳۱ تیر ۱۳۹۸ بازدید : 3758

سالیان قبل مسافران مشهد به غیر از حرم امام رضا (ع) جای دیگری نمی رفتند، اما به مرور زمان به علت جذب زیاد گردشگران پارک ها، پاساژ ها هم به مناطق گردشگری این شهر اضافه شدند، پارک ملت مشهد یکی از جاذبه های تفریحی این شهر می باشد.

 

عکس پارک ملت مشهد

 

مساحت پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد یکی از بهترین، بزرگ ترین و پر طرفدار ترین شهر بازی های ایران محسوب می شود و گردشگران بسیاری هنگام سفر به مشهد این پارک را در برنامه تفریحات خود قرار می دهند. پارک ملت مشهد در سال 1343 خورشیدی در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی در بزرگ ترین بوستان شهر مشهد، پارک ملت ساخته شد، به دلایل توسعه شهری پس از چند سال این بوستان به داخل شهر منتقل شد. پروژه ساخت پارک ملت مشهد ایده ی 2 مهندس انگلیسی می باشد که پس از مدتی مهندسان ایرانی پروژه را در دست گرفتند و شهربازی را به اتمام رساندند، این شهر بازی به عنوان اولین دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهر بازی در کشور نیز شناخته می شود و از نظر تنوع بازی ها و کیفیت در میان برترین شهر بازی های ایران قرار گرفته است.

 

جاهای دیدنی مشهد - اگر قصد سفر به مشهد دارید با کلیلک بر روی لینک از دیدنی های این شهر مطلع شوید.


مجموعه‌ی پارک ملت مشهد 30 هزار متر مربع وسعت دارد و نیز بزرگترین چرخ و فلک خاور میانه را در خود جای داده است که محیط مناسبی برای بازی و تفریح افراد با گروه سنی های مختلف می باشد که می توانند در کنار هم از بازی های این مجموعه لذ ت ببرند و اوقات خوشی را برای خود رقم بزنند.
این پارک در حاشیه بزرگراه وکیل آباد و ضلع شمال غربی تقاطع آزادی واقع شده است و جزئی از شهر مشهد بوده که به زیبایی و تمیزی هوای آن افزوده است و شامل 35 هزار اصل درخت می باشد که قدمتی چند ساله دارند.

 

شهربازی ملت مشهد

 

بخش ها و وسایل مختلف شهربازی پارک ملت مشهد

بازی ها و شهر بازی پارک ملت مشهد به سه قسمت تقسیم می شوند:

  1. هیجانی
  2. خانوادگی
  3. کودکان

پرواز در آسمان

پرواز در آسمان جزو بازی های هیجانی می باشد این تاپ چرخشی شما را تا ارتفاع 24 متر بالا می برد و با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت بین فضا و زمیت به دور خود می چرخاند که تجربه ای هیجان انگیز برای طرفداران هیجان و آدرنالین می باشد. این بازی محدودیت قدی حداقل 150 سانتی متر را دارد و ظرفیت 24 نفره که به مدت 4 دقیقه می چرخاند.

 

سینما آفریقا مشهد - سینما آفریقا مشهد در ضلع خیابان کوهسنگی این میدان قرار دارد و یکی از قدیمی ترین سینماهای مشهد است.

 

اسکیت بورد پارک ملت مشهد

با شنیدن اسم این بازی تصور همه این است که این بازی همان اسکیت بوردهای معمولی در تلویزیون یا خیابان هستند اما این طور نیست! در این بازی شما سوار یک اسکیت برد غول آسا می شوید که بر روی ریلی 36 متری سوار است و همانند کشتی صبا به دو سمت ریل حرکت می کند. اسکیت بورد شهربازی مشهد با سرعت 85 کیلومتر در ساعت هیجان را برا ی شما طور دیگری رقم می زند، ظرفیت این دستگاه 16 نفره می باشد به مدت زمان 3 دقیقه.

 

آکروجت شهربازی ملت

 

آکروجت فضایی پارک ملت مشهد

این بازی شما را در ارتفاع 2 متری در میان فضا معلق نگه می دارد و به سمت عقب و جلو حرکت می دهد.
محدودیت قد: 120 سانتی متر
ظرفیت دستگاه: 32 نفر
مدت: 12 دقیقه

ترن هوایی پارک ملت مشهد

این بازی در شهر بازی مشهد با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت شما را به ارتفاع 18.5 متری از زمین می برد و به سرعت در میان آسمان و زمین به پرواز در می آورد.

تاپ اسپین پارک ملت مشهد

تاپ اسپین با سرعت 8 کیلومتر بر ساعت و ظرفیت 32 نفره هیجانی بی انتها دارد که با چرخش های پشت سر هم زمین و زمان را در یک لحظه پیش چشمانتان می بینید با سوار شدن تاپ اسپین در پارک ملت مشهد آدرنالین خود را در ارتفاع 16 متری حس کنید.

 

پارک آبی مشهد - معرفی تمام پارک های آبی مشهد همراه با آدرس

 

سورتمه پارک ملت مشهد

افرادی که علاقه مند به چرخش هستند می توانند با سرعت 44 کیلومتر بر ساعت به مدت 3 دقیقه بچرخند و در کسری از ثانیه بالا و پایین اطراف خود ببینید، سورتمه پارک ملت مشهد از محبوب ترین بازی های این مجموعه در بین نوجوان ها و جوانان می باشد که بسیار از آن استقبال می شود.

 

سورنمه پارک ملت

 

کشتی دو قلو

این کشتی شباهت بسیاری به کشتی صبا دارد و از دیگر بازی های معروف اکثر شهر بازی ها می باشد با سوار شدن این کشتی در ارتفاع 4 متری به مدت 3 دقیقه تاپ می خورید و هیجان بسیاری را تجربه می کنید، محدودیت سنی این دستگاه 4 سال به بالا می باشد.

صندلی فضایی پارک ملت مشهد

یکی از هیجان انگیز ترین و چالشی ترین بازی های این شهربازی صندلی فضایی است که تماشای این بازی هم آدرنالین خون را بالا می برد وسوار شدن این دستگاه دل و جرات می خواهد با سوار شدن صندلی فضایی در ارتفاع 13 متری از سطح زمین می چرخید اگر در شهر بازی ملت مشهد به دنبال هیجان هستید حتما صندلی فضایی را امتحان کنید.

 

طرقبه مشهد -  یکی از جاذبه های بسیار زیبا شهر مقدس مشهد محسوب می شود.

 

گرد باد

این دستگاه با ظرفیت 48 نفره همان طور که از اسم این بازی مشخص است شما را به سرعت زیاد گویی که انگار در گردباد قرار دارید به مدت 3 دقیقه می چرخاند.
بازی های خانوادگی: در شهر بازی ملت مشهد بازی هایی هم ساخته شده است که می توان از آن ها به صورت خانوادگی ویا دسته جمعی تجربه کرد.

ماشین برقی پارک ملت مشهد

ماشین برقی جزو بازی هایی که می شود گفت همه یک بار تجربه کردند می باشد، ماشین برقی یکی از بهترین وسیله ها برای خانواه هایی با بچه های کوچک می باشد جایی که می توان در کنار هم تجربه جذابی به دست بیاورند، ماشین برقی جزوی از بازی هایی است که بزرگ تر ها بیشتر از بچه ها و نوجوانان به آن علاقه دارند که با کوبیده شدن ماشین ها به یکدیگر خنده ای ناگهانی بر لب ها نقش می بندد.

 

ماشین برقی پارک ملت

 

بازی های مخصوص کودکان در شهربازی ملت مشهد

  • تاب کودک

  • قطار کودک

  • موتور کراس

  • غرفه های بازی و تجاری پارک ملت مشهد

 

مترو مشهد - قطار شهری مشهد سالانه میلونها زائر و گردشگر را جابه جا می کند. برای دیدن اطلاعات کامل مترو مشهد کلیک کنید.

 

ویژگی های شهربازی پارک ملت مشهد

درختان بلند و انبوه یکی از ویژگی های خاص این پارک می باشند که در فصل بهار و تابستان هوای بوستان را بسیار دلنشین و مطبوع میکند و باعث ایجاد سایه بانی در پارک می شود تا مردم بتوانند لحظاتی را در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنند.

 

پارک ملت _ آشنایی با پارک ملت تهران(معرفی+آدرس)

 

پارک ملت مشهد دارای زمین بازی مخصوص کودکان می باشد و به نحو زیبا و جذابی برای کودکان طراحی شده است، در ضمن به غیر از زمین بازی زمین شن بازی و فواره های آب پاش که مخصوص تابستان می باشد. از دیگر جاذبه های این بوستان استخری بزرگ در مرکز پارک و در نزدیکی شهربازی می باشد که با آب نمایی جذاب حس بسیار خوبی را به انسان تلقین می کند.

 

 عکس شهربازی پارک ملت

 

زمین ورزشی پارک ملت مشهد

زمین بزرگ پارک ملت به شکل مستطیلی عظیم است که در ضلع غربی آن زمین های بزرگ ورزشی قرار دارد. زمین ورزشی این مجموعه شامل استخر رو باز به مساحت 1250 متر مربع، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی، و غیره می باشد، در ضمن دور تا دور پارک ملت مشهد به نحوی طراحی شده که مناسب برای دویدن و پیاده روی های روزانه می باشدکه افراد بسیاری در تمام ساعات روز به پارک رفته و ورزش می کنند.
دریاچه بوستان در ضلع شرقی پارک قرار گرفته و دارای منظره ای بسیارزیبا می باشد، در پشت این دریاچه زیبا مجتمع جانبازان قرار دارد که به جانبازان قطع نخاعی خدمات ویژه ای ارائه می دهد.

فرهنگسرا پارک ملت مشهد

ساختمان فرهنگی هنری امام رضا در مرکز پارک ملت مشهد قرار دارد که شامل کتابخانه، کلاس های فرهنگی هنری، مسجد و غیره می باشد.
کلاس های فرهنگی پارک شامل کلاس های بازیگری، موسیقی، کارگردانی، نقاشی، نویسندگی، خوشنویسی می باشد، همجنین بزرگ ترین سالن تاتر شهر مشهد در این مجتمع قرار دارد.

 

شاندیز مشهد - یکی از بهترین و زیباترین جاهای دیدنی مشهد.

 

جشن لاله ها

با توجه به زمانی که به مشهد سفر می کنید جذابیت های مختلف دارد، به عنوان مثال مسافران بهار به خصوص فروردین هر ساله با دیدن لاله سالشان را نو می کنند. شهرداری مشهد هر سال در جنوب غربی این پارک گل های لاله می کارد تا حس و حال بیشتر خود نمایی می کند.
معماری نامنظم این پاک بسیار شبیه به پارک های انگلیسی می باشد، این اتفاق توسط دو مهندس که اولی در دوره پهلوی طرح ابتدایی آن را ریختند انگلیسی بودند.

 

جشنواره لاله  های مشهد

 

بوستان رز

بوستانی بزرگ است که مختص بانوان می باشد و سر پوشده می باشد، این بوستان امکاناتی مانند: آلاچیق، زمین والیبال، بسکتبال و وسایل ورزشی می باشد.
پارک ملت مشهد به دلایل زیر دومین جاذبه مهم مشهد می باشد.

تئاتر و سینما پارک ملت مشهد

مهم ترین سالن های تئاتر شهر مشهد در این مکان قرار دارد که از افتتاح آن 7 سال می گذرد، مردم برای بازدید تئاترهای جشنواره فجر، جشن اردیبهشت تئاتر خراسان رضوی یا جشن های ها استانی نیز به این سالن می آیند. نمایش های تا به امروز اجرا شده ی این سالن را می توان به صورت حضوری و یا اینترنتی از سایت مشهد گیشه خریداری کرد.
پارک ملت مشهد همانند پارک های بزرگ ایران در گوشه ای از پارک مکان سر پوشیده ای برای دیدن فیلم سه بعدی وجود دارد، علاوه بر آن مهم ترین پردیس سینمایی شهر در روبه روی این سینمای سه بعدی سازه جالبی دارد که همزمان به نمایش چهار، پنج فیلم می پردازد.

 

مراکز خرید مشهد - خریدی ارزان ولی لوکس در این مراکز خرید


مجسمه امیر کبیر در پارک ملت مشهد

یکی دیگر از جاذبه های جالب این پارک محلی است که مجسمه امیر کبیر در آن نصب شده، لازم به ذکر است که این مجسمه در سال 89 از ایتالیا به ایران رسید. قبل از انقلاب نیز مجسمه امیر کبیر در ایتالیا ساخته شد ولی در آن زمان به دلایل شرایط نا به سامان به کشورمان منتقل نشد. این مجسمه از نظر شباهت با تصاویر بر جا مانده از امیر کبیر هیچ تفاوتی ندارد، در ضمن از سازنده این مجسمه آثاری هم در ایتالیا نصب شده است.

 

عکس پارک ملت مشهد

 

حیات وحش

در پاک ملت مشهد برای جذابیت بیشتر حیات وحش کوچکی ساخته شده است که در داخل آن از حیواناتی مانند طاووس، فنچ، مرغ عشق، شترمرغ، میمون نگهداری می شود.

پیاده روی و اسکیت سواری

افرادی که علاقه مند به پیاده روی در مسیرهای جنگلی هستند باید از قسمت شمالی وارد پارک شوند ، لازم به ذکر است که سطح ورودی پارک ملت مشهد سیقلی بوده و اسکیت سواری را برای کودکان و نوجوانان راحت تر می کند.
در حاشیه جنوبی پارک پایانه واحد اتوبوس رانی درون شهری و ایستگاه مترو خط یک شهر مشهد قرار دارد که تردد این پارک را برای گردشگران تور مشهد بسیار آسان کرده است.
این پارک زیبا رو به روی ضلع شمالی بزرگ ترین دانشگاه شرق کشور یعنی دانشگاه فردوسی مشهد واقع شده است.

دیدنی های اطراف پارک ملت مشهد

گردشگران تور مشهد می توانند علاوه بر پارک ملت مشهد از دیدنی های اطراف آن مانند: حرم امام رضا در فاصله 12 کیلو متری، آرامگاه نادر شاه افشار در فاصله 10 کیلومتری نیز دیدن کنند.

 

حرم امام رضا - همه چیز درباره ی حرم امام هشتم در مشهد

 

آدرس پارک ملت مشهد

به دلیل وسعت زیاد و همجواری با چند خیابان، چند آدرس را می توان برای پارک ملت معرفی کرد که از طریق هرکدام از این آدرس ها بله پارک ملت مشهد می رسید.
ابتدای بلوار وکیل آباد 
ابتدای بلوار امامت
ابتدای بلوار معلم
حاشیه بزرگراه آزادی

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23603-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به پارک ملت مشهد