بانجی جامپینگ برج میلاد

زمان مطالعه: 5 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/11
بازدید: 45061

آیا شما از دسته افرادی هستید که از ارتفاع می‌ترسید یا اینکه از انجام تفریحاتی که در ارتفاع هستند، لذت می‌برید؟ اگر به شما بگویند که می‌توانید در شرایطی کنترل شده و امن، سقوط از ارتفاع 300 متری را تجربه کنید، آیا این کار را انجام می‌دهید؟ اگر به دنبال امتحان کردن این چنین تفریحات هستید؛ بانجی جامپینگ برج میلاد دقیقا همان فعالیتی است که شما به دنبال آن می‌گردید. در پرش بانجی برج میلاد، ارتفاع پرش یا همان دکل پرش، ۱۲ متر است؛ اما در واقع شما در ارتفاع ۲۸۰ متری از زمین، در هوا آویزان می‌شوید. این تفریح متفاوت، در سال ۱۴۰۰ توسط افشین عراقی بدلکار حرفه‌ای و امیر بدری؛ رکورد‌دار پرش آزاد جهان و بدلکار فیلم ۰۰۷ جیمز باند، به عنوان بلندترین سکوی پرش دنیا افتتاح شد. در بانجی جامپینگ، هرچه ارتفاع بیشتر باشد هیجان هم بیشتر است؛ پس اگر به دنبال این هستید که ترشح آدرنالین  خونتان را به بیشترین حد برسانید، بانجی جامپینگ برج میلاد، بهترین انتخاب ممکن برای شما است. اگر شما هم قصد رفتن به برج میلاد و امتحان کردن این تفریح جذاب را دارید، تا پایان این مقاله ما را در لحظه آخر همراهی کنید تا شما را با بهترین بانجی جامپینگ تهران آشنا کنیم.

بانجی جامپینگ برج میلاد

بانجی جامپینگ یعنی چه؟

پرش بانجی یا بانجی جامپینگ (Bungee Jumping) ورزش و یا تفریحی است که بیشتر افرادی که به دنبال هیجان و خطر هستند، جذب آن می شوند. نوع سقوط شما در این سرگرمی مهیج ممکن است متفاوت باشد. در این فعالیت گاه از بالای یک جرثقیل به پایین می‌پرید، گاه پرش از روی سکوی بلند با ارتفاع بیش از 30 متر را تجربه می کنید و گاهی هم با هلیکوپتر به هوا برده می شوید و از آن جا به بیرون می‌پرید. پرش بانجی، از طنابی فنری شکل تشکیل شده و  با کمربندهای ایمنی و محافظی که به دور فرد پیچیده می شود، از ارتفاعی بسیار بلند انجام می‌شود. این طناب به مچ پاها بسته می‌شود و به بدن متصل است.  در واقع در این بازی، وقتی به بالای سکوی پرش برسید، توسط مربی آماده پرش می‌شوید. تجهیزات پرش به دور شانه‌ها، کمر و پاهایتان بسته می‌شود و طناب مخصوص پرش به گره متصل به بدنتان وصل می‌شود. پس از پرتاب، اصولا با توجه به ارتفاع شما از زمین، با کمک جرثقیل به بالا یا پایین کشیده می‌شوید تا به سکو برسید و تجهیزات از شما جدا شوند.

شرایط استفاده از بانجی جامپینگ برج میلاد

 • محدودیت سنی استفاده از این تفریح،  18 الی 50 سال است ولی در صورتی که سن بیشتری دارید و فاقد بیماری خاصی هستید، می‌توانید با هماهنگی مسئولان آن جا، بانجی جامپینگ را امتحان کنید.
 • محدودیت وزنی برای پرش بانجی حداقل 90 و حداکثر 130 کیلوگرم است.
 • داشتن کفش مناسب برای این فعالیت، به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر باشید.
 • اطلاع دادن وضعیت جسمانی و بیماری‌های شما به مسئولان، الزامی است.
 • شرکت‌کنندگان بانجی جامپینگ نباید تحت‌تأثیر مواد مخدر یا الکل باشند. 

شرایط استفاده از بانجی جامپینگ برج میلاد

قوانین بانجی جامپینگ برج میلاد

 1. سقوط از بانجی جامپینگ برج میلاد فشار بسیار زیادی به فرد وارد می کند، که در برخی موارد سبب سکته قلبی و یا صدمات روحی می شود پس اطلاع دادن وضعیت سلامت شما به مسئولان الزامی است.
 2. پرش برخلاف آموزش مربیان، انجام حرکات آکروباتیک و نمایشی، فرود اشتباه و مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر، محرک و روانگردان اکیدا ممنوع است.
 3. در صورت عدم رعایت قوانین، مجموعه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال افراد ندارد.
 4. در صورت انصراف، بهای بلیت قابل استرداد نخواهد بود.
 5. اگر هیجان بیشتری در این ورزش می خواهید از مربیان خود بخواهید تا شما را هول دهند، در غیر این صورت اگر شهامت کافی برای این کار را دارید، خودتان بپرید!
 6. اگر شک دارید که شما یا یکی از اعضای گروهتان می‌توانید بانجی جامپینگ را انجام بدهید یا نه، حتما از قبل با کارکنان مرکز بانجی جامپینگ مشورت کنید.
 7. عینک و لنز چشم تان را دربیاورید.
 8. لباس راحتی بر تن داشته باشید و آن را مناسب با آب و هوا انتخاب کنید.
 9. در بانجی جامپینگ دستورالعمل سخت‌گیرانه برای لباس وجود ندارد، ولی استفاده از کفش پاشنه بلند به خانم‌ها توصیه نمی‌شود.
 10. به حرف‌های مربیان باید به دقت گوش کنید و به آن‌ها اعتماد کنید.
 11. سعی کنید قبل از پرش زیاد غذا نخورید و حتی لازم است با معده خالی پرش را انجام دهید.

اگرچه می‌توان از بانجی جامپینگ در هر زمان از سال لذت برد، اما خوب است بدانید برخی از شرایط آب و هوایی مثل مه یا برف روی تجربه پرش تاثیرگذار هستند. بنابراین بهترین فصل برای پرش از ارتفاع، تابستان است؛ زیرا هوا معمولا گرم و خشک است.

بانجی جامپینگ برج میلاد برای چه کسانی ممنوع است؟

 • افراد دارای بیماری صرع و مشکلات مفصلی خاص
 • افراد دارای فشار خون بالا
 • کسانی که بیماری‌های قلبی دارند
 • خانم‌های باردار
 • افرادی که بسیار چاق هستند
 • آنهایی که آسیب‌دیدگی دارند
 • کسانی که فوبیا ترس از ارتفاع دارند
 • افرادی که عمل‌های مفصلی انجام داده‌اند یا پلاتین گذاشته‌اند
 • افراد دارای بیماری نارسایی کلیوی، تنگی نفس، پوکی استخوان
 • افراد دارای بیماری دیسک کمر

بانجی جامپینگ برج میلاد برای چه کسانی ممنوع است؟

نکات ایمنی بانجی جامپینگ برج میلاد

این مکان از تجهیزات کاملا استاندارد و ایمنی برخوردار است که برای ورزشکاران جای هیچ نگرانی نمی گذارد. برای پرش، معمولا طنابی که قابلیت فنری دارد و دارای پوشش پلاستیکی است را به فرد متصل می کنند که این طناب به قوزک پای فرد بسته خواهد شد. از جمله نکات ایمنی که باید برای پرش از بانجی جامپینگ برج میلاد رعایت کنید شامل :

 1. بستن جلیقه هایی به نام هارنس که برای محافظت بیشتر
 2. ساق بند و قوزک بند به عنوان تجهیزات اجباری
 3. طناب فنری با ظرفیت غلبه بر فشار ناگهانی
 4. پوششی مانند ژاکت بر روی بدن
 5. هارنس فول بادی

تفریحات تهران - با مهیج ترین تفریحات تهران آشنا شوید به همراه (تصاویر+آدرس)

قیمت و ساعت کار تفریحات برج میلاد

«اسکای پارک» در سکوی دید باز برج میلاد فعال است و شمال سرگرمی‌های متفاوتی از جمله بانجی جامپینگ، اتاقک شیشه‌ای، تاب مرتفع، سکوی پیاده‌روی و پرواز در آسمان می‌شود. شما می‌توانید هر روزه از ساعت 11 صبح تا 22 شب برای انجام این تفریحات به برج میلاد مراجعه کنید. هزینه بلیط تفریحات برج میلاد در سال 1402 از 80 هزار تومان تا 3 میلیون تومن متغیر است. به طور جزئی تر، قیمت بلیط بخش‌های مختلف اسکای پارک به شرح زیر است.

هزینه بانجی جامپینگ در سال ۱۴۰۲ برای افراد تا وزن ۹۰ کیلوگرم ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان و برای افراد بالای ۹۰ کیلوگرم ۳,۰۰۰,۰۰۰ است.

تنها افراد بالای ۱۲ سال (با وزن کمتر از ۱۴۰ کیلوگرم) مجاز به تجربه تاب مرتفع هستند. در سال ۱۴۰۲ هزینه این تفریح ۳۸۰,۰۰۰ تومان است.

تفریح پیاده روی در آسمان مخصوص افراد 12 تا 50 است. در سال ۱۴۰۲ هزینه پیاده روی در آسمان ۴۸۰,۰۰۰ تومان است.

تنها افراد بالای ۱۲ سال و با وزن کمتر از ۱۴۰ کیلوگرم مجاز به تجربه این تفریح هستند. در سال ۱۴۰۲ هزینه پرواز در آسمان مجموعه اسکای پارک میلاد ۸۸۰,۰۰۰ تومان است.

حداکثر ظرفیت اتاق شیشه‌ای سه نفر است و تجربه آن محدودیت سنی ندارد. در سال ۱۴۰۲ هزینه این تفریح برای 5 تا 10 دقیقه، معادل ۸۰,۰۰۰ تومان است.

بانجی جامپینگ توچال - برای دیدن قیمت و عکس های بیشتر از  بانجی جامپینگ توچال میتوانید بر روی لینک کلیک کنید . 

آدرس و راه های دسترسی به بانجی جامپینگ برج میلاد

به دلیل اهمیتی که برج میلاد از نظر استراتژیک برای شهر تهران دارد، راه‌های دسترسی مختلفی برای آن به وجود آمده است. شما می‌توانید با تاکسی، بی آر تی و خطوط مترو به این مکان دسترسی پیدا کنید. همچنین در صورتی که می‌خواهید این مسیر را با ماشین شخصی خود طی کنید، می‌توانید از یکی از سه مسیر زیر اقدام نمایید.

 1. مسیر اول: تهران، بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنار گذر اختصاصی برج میلاد
 2. مسیر دوم: تهران، بزرگراه حکیم غرب، بعد از بزرگراه چمران، ورودی اختصاصی برج میلاد
 3. مسیر سوم: تهران، بزرگراه همت شرق، خروجی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد

جهت اطلاع از موارد مربوط به مجموعه می‌توانید با شماره 02122073190 و 09192064366 تماس بگیرید یا به آیدی اینستاگرام gmax.skypark پیام بدهید.

آدرس و راه های دسترسی به بانجی جامپینگ برج میلاد

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به بانجی جامپینگ برج میلاد

به علت شلوغی و ترافیکی که در این بخش از تهران وجود دارد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که برای رفتن به بانجی جامپینگ برج میلاد، از مترو استفاده کنند. برج میلاد در خط ۷ مترو تهران ایستگاه اختصاصی دارد. همچنین اگر میل باشید، می‌تئوانید از ایستگاه میدان صنعت نیز برای رفتن به برج میلاد استفاده کنید.

مترو تهران نقشه - ساعت کاری و قیمت بلیط + دانلود نقشه 1403

نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به بانجی جامپینگ برج میلاد

بعضی افراد، از فضای شلوغ مترو در بعضی ساعات روز کلافه می‌شوند و ترجیح می‌دهند تا با خطوط اتوبوس جا به جا شوند. اگر دسترسی شما به اتوبوس راحت‌تر است، برای رفتن به برج میلاد، ایستگاه بیمارستان میلاد، نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به برج است که در اتوبان همت واقع شده است.

تفریحات اطراف بانجی جامپینگ برج میلاد

برج میلاد علاوه بر این که یک دکل مخابراتی مهم در کشور است، دارای تفریحات متنوعی است که می‌تواند شما را ساعت‌ها مشغول کند. این برج بلند دارای بخش‌های تفریحی از جمله؛ سینما، اتاق فرار، موزه سکه و مشاهیر، بولینگ، شهربازی، دلفیناریوم، پل معلق و کاربازیا است. اگر شما قصد دارید تا سری به برج میلاد بزنید و از تفریحات آن لذت ببرید؛ ولی از امتحان کردن بانجی جامپینگ وحشت دارید، می‌توانید دیگر سرگرمی‌های این مجموعه را انجام دهید.

تاب مرتفع برج میلاد؛ بازی با بلندترین تاب دنیا

اگر بودن در ارتفاع را دوست دارید ولی هیجان سقوط شما را می‌ترساند، می‌توانید تاب مرتفع برج میلاد را امتحان کنید. این تاب، دومین تفریح مهیج در برج میلاد است که در ارتفاع 282 متری از زمین قرار دارد و تفریح در َآن قطعا تجربه متفاوتی از تاب سواری را برایتان رقم خواهد زد.

تاب مرتفع برج میلاد

سکوی پیاده‌‌‌روی یا Edge Walking برج میلاد؛ پیاده‌روی در میان ابرها

پیاده‌روی در ارتفاع 280 متری و تماشای شهر از بالا، ممکن است برای شما کمی دور از ذهن به نظر برسد ولی شما می‌توانید با رفتن به برج میلاد، پیاده‌روی در این ارتفاع را تجربه کنید. این مسیر گنبدی شکل، سکویی به طول ۳۲ متر است که دورتادور گنبد ساخته شده و به شما این امکان را می‌دهد تا روی یک لبه ۲۸۰ متری قدم بزنید. شاید تصور کنید که این تفریح کمی کسل کننده است ولی لازم است بدانید که هیچ دیوار یا حصاری بین شما و فضای بیرونی وجود ندارد و همین موضوع باعث هیجان‌انگیز شدن این فعالیت می‌شود.

سکوی پیاده‌‌‌روی یا Edge Walking برج میلاد

پرواز در آسمان یا Skyfly برج میلاد؛ تماشای تهران از آسمان

حس معلق‌بودن در آسمان برای بسیاری از افراد می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. در این فعالیت جذاب، مراجعه‌کنندگان با به تن‌کردن هارنس‌های بخصوصی از ارتفاع 280 متری آویزان می‌شوند و به آرامی به سمت پایین حرکت می‌کنند. افراد بعد از 40 متر حرکت رو به پایین، مجددا به ارتفاع 280 متری بازمی‌گردند. در پرواز آسمان، شما می‌توانید با نمایی باز، تهران را زیر پای خود ببینید و لذت ببرید.

پرواز در آسمان برج میلاد

اتاقک شیشه‌ای یا Glass Box برج میلاد؛ دیدن زمین از میان شیشه‌ها

این اتاقک در واقع یک باکس است که تمامی وجه‌های آن از شیشه ساخته شده‌اند. مراجعه‌کنندگان داخل این اتاقک می‌ایستند و از آن ارتفاع فضای زیر پای خود را تماشا می‌کنند. شاید این تفریح نسبت به موارد دیگر کمتر هیجان‌انگیز به نظر بیاید؛ ولی اگر کمی در اطراف غرق شوید، تماشای اطراف در حالی که کاملا با شیشه احاطه شده اید، ممکن است برایتان بسیار ترسناک باشد.

تاقک شیشه‌ای برج میلاد

چرا باید بانجی جامپینگ برج میلاد را امتحان کنیم؟

ما در این مقاله در مورد بانجی جامپینگ برج میلاد و قوانین و قیمت بلیط تفریحات برج میلاد صحبت کردیم تا به شما کمک کنیم تا در بازدید از این برج زیبا و مدرن، بتوانید بهترین خاطرات را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. بانجی جامپینگ یکی از مهیج‌ترین تفریحاتی است که که فرد در طول زندگی می‌تواند انجام دهد. حس سقوط از ارتفاع 280 متری، کاری است که کمتر کسی ممکن است جرئت کند تا آن را  در طول زندگی انجام دهد ولی قطعا حس آن حجم از هیجان، به اندازه‌ای جالب است که ارزش یکبار امتحان کردن را خواهد داشت. اگر شما ساکن تهران هستید یا قصد دارید به پایتخت سفر کنید، در صورتی ک از ارتفاع واهمه ندارید، حتما بانجی جامپینگ برج میلاد را در لیست کارهای مسافرت تان قرار دهید. در صورتی که تا به حال پرش بانجی را انجام داده‌اید، می‌توانید نظرات خود را در مورد این سرگرمی ترسناک و هیجان‌انگیز برای ما بنویسید.

سوالات متداول

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.3 از 5 | از 121 کاربر