پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما از معدود جاذبه های مشهد است که تجربه متفاوتی را به ارمغان آورده و به شدت توصیه می شود در سفر به این شهر حتماً از آن بازدید کنید. پارک علمی پروفسور بازیما اولین پارک موضوعی در ایران و خاورمیانه و پس از هلند و سنگاپور، سومین پارک موضوعی در جهان به شمار می رود.
 
 
پارک پروفسور بازیما
 

پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما در واقع نوعی موزه است و شاید با نگاه اول تصور کنید که این پارک برای کودکان ساخته شده. اما پارک پروفسور بازیما موزه ای است که علاوه بر جالب بودنش، می تواند بسیار آموزنده برای تمامی سنین بخصوص کودکان و نوجوانان نیز باشد. 
 
 
پارک موضوعی بازیما
 
 
اگر در شهر مشهد به دنبال پارک پروفسور بازیما هستید لازم است بدانید این پارک که 2400 متر مساحت دارد در طبقه چهارم مجتمع وصال قرار داشته و جهت دسترسی به مجتمع وصال می بایست به منطقه گردشگری سپاد واقع در بلوار خیام مراجعه کنید. 
 
 
 
پروفسور بازیما
 
 

قسمت های مختلف پارک علمی پروفسور بازیما 

در قسمتی از پارک ماشین زمان وجود دارد که افراد درون ماشین نشسته و دوران انسان های اولیه باز می گردند. گردشگران تور مشهد می توانند در این قسمت نحوه زندگی انسان ها در غار، نحوه شکار حیوانات و تامین خوراک خود و غیره آشنا شوند.
در قسمت دیگر پارک، شبیه ساز پرواز قرار داده شده. با نشستن در شبیه ساز پرواز پارک (Flight Simulator) گردشگران تور لحظه آخری می توانند خلبانی و کنترل هواپیما را به صورت مجازی امتحان کرده و بر فراز شهر مشهد پرواز کنند. اما خلبانی تنها امکان این قسمت از پارک نیست. گردشگران در صورت علاقه می توانند وارد قسمتی شوند که تست های مقدماتی فضا نوردی در آن صورت می گیرد و پس از آن می توانند در اتاقکی، شبیه بی وزنی را تجربه کنند و همچنین، کاوشگری هم قرار دارد که با آن می توان بر روی سطح مریخ اقدام به کاوشگری کرد و در حین کاوش، بر روی سقف هم تصویری از خورشید و کهکشان قرار دارد که جذاب و دیدنی است.
 
 
پروفسور بازیما
 
 
قسمت دیگر پارک پروفسور بازیما که برای کودکان بسیار جذاب می تواند باشد بدن انسان است. در واقع صورت انسانی در پارک قرار دارد که دهانش مسیر ورود به بدن است. با وارد شدن به بدن انسان از طریق دهان، گردشگران و بخصوص کودکان می توانند اندام های مختلف بدن را مشاهده کرده و از همه جالب تر، بازی هایی برای کودکان در نظر گفته شده که پاسخ سوالات دوران بلوغ جسمانی و رفتاری و غیره را به شیوه سرگرمی می دهد.
 
 
پارک علمی پروفسور بازیما
 
 

زمان بازدید پارک علمی پروفسور بازیما

 پارک علمی پروفسور بازیما همه روزه از ساعت 9:00 الی 22:00 آماده میزبانی از گردشگران می باشد.
 
 
پارک موضوعی
 

هزینه بازدید پارک علمی پروفسور بازیما

قیمت بلیط پارک علمی پروفسور بازیما به ازای هر نفر 40 هزار تومان می باشد.
 
 
پارک موضوعی مشهد
 

آدرس پارک علمی پروفسور بازیما

مشهد، انتهای بلوار خیام شمالی، مجتمع تجاری وصال، طبقه +4.

 

پارک موضوعی پروفسور بازمیا

 

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 امتیاز دهنده به پارک علمی پروفسور بازیما
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور ترکیبی مشهد ۴ بهمن 98
3 شب
کاسپین
همیشه سفر
4 بهمن - 7 بهمن

تور مشهد 30 دی 98
2 شب
کاسپین
اسطوره بیستون
30 دی - 2 بهمن

تور زمینی مشهد دی 98
2 شب
قطار 4 تخته سروش
مهریار پرواز
30 دی - 7 بهمن

تور زمینی مشهد 30 دی 98
2 شب
قطار اتوبوسی ماهان
فرشته طلایی پارس
30 دی - 3 بهمن

تور مشهد دی و بهمن 98
2 شب
کاسپین
پرواز ایرانیان
30 دی - 6 بهمن

تور مشهد 30 دی 98
2 شب
وارش
وقت سفر
30 دی - 2 بهمن

تور مشهد 4 بهمن 98
3 شب
ایران ایر تور
آذربال ایرانیان
4 بهمن - 7 بهمن

تور زمینی مشهد دی و بهمن 98
2 شب
قطار رجا
پرواز ایرانیان
1 دی - 7 بهمن

تور مشهد 30 دی 98
3 شب
وارش
وقت سفر
30 دی - 3 بهمن

تور مشهد زمینی 30 دی 98
2 شب
قطار 6 تخته لوکس
معراج گشت
30 دی - 3 بهمن