سینما آفریقا مشهد

میدان تقی آباد محل تقاطع چهار خیابان معروف بهار، کوهسنگی، دانشگاه و احمدآباد است. این میدان یکی از قدیمی ترین میادین مشهد بوده و افراد زیادی با آن خاطره دارند و همچنین میدان تقی آباد امروزه یکی از شلوغ ترین نقاط مشهد می باشد. سینما آفریقا مشهد در ضلع خیابان کوهسنگی این میدان قرار دارد و یکی از قدیمی ترین سینماهای مشهد است. در ادامه با سینما آفریقا مشهد بیشتر آشنا می شویم.
 
 

تاریخچه سینما آفریقا مشهد

تمام مردم مشهد "ادوارد مانگاساریان" را می شناسند. او ورزشکار ایرانی-ارمنی تبار است که پرافتحارترین ورزشکار دونده دوی 400 متر المپیک ارامنه شناخته می شود. او هنگامی که 18 سال سن داشت به عنوان یکی از اعضای تیم جوانان ایران برگزیده شد و همچنین توانست در پنج دوره مسابقات المپیک ارمنستان پنج مدال طلا و 2 مدال نقره کسب کند.  در آن زمان، شرکتی هم با نام "تی ام دی" بود که یکی از معروف ترین شرکت ها در زمینه رادارها، لوازم مخابراتی و برقی شناخته میشد. در سال 1350، ادوارد مانگاساریان با نظارت شرکت "تی ام دی" سینمایی با نام "سینما شهر فرنگ" در میدان تقی آباد تاسیس کرد تا یکی از نقاط تفریحی و هیجان انگیز برای مردم باشد. سینما شهر فرنگ دقیقاً هزار و صد صندلی داشت و در آن زمان، پاتوق جوانان به حساب می آمد. 7 سال بعد، در 9 دی سال 1357 در جریان درگیری های مردم با ارتش، سینما شهر فرهنگ در آتش سوخت اما تقریباً یک سال پس از انقلاب اسلامی، شهرداری مشهد سینما شهر فرنگ را مورد مرمت و بازسازی قرار داد و نامش به "سینما آفریقا" تغییر یافت جالب است بدانید پس از انقلاب اسلامی، سینما آفریقا مشهد متعلق به کمیته امداد امام خمینی بود و با دستور رهبر، متعلق به حوزه هنری شد اما امروزه، سینما آفریقا زیر نظر موسسه بهمن فعالیت می کند.
 
 
 
حتی پس از انقلاب و تا به امروز هم سینما آفریقا مشهد یکی از پرطرفدارترین سینماها و مراکز تفریحی مشهد به حساب می آید چراکه علاوه بر سالن سینما جهت مشاهده فیلم های روز، گالری عکس ها و فیلم های قدیمی هم در این سینما قرار دارد تا گردشگران تور مشهد با صحنه های فیلم های قدیمی و نحوه پخش فیلم با دستگاه های آن زمان بر روی پرده سینما آشنا شوند.
اما یکی دیگر از نکات شلوغ بودن سینما آفریقا مشهد، مغازه های اطراف آن است. گردشگران علاوه بر مشاهده انواع فیلم های روز در سینمایی نوستالژی، می توانند در فست فودهای واقع در پایین سینما، انواع ساندویچ ها و غذاهای مختلف را میل کرده و در کنار آن ها، در فروشگاه های مختلف بخصوص مرکز خرید زیست خاور مشهد خرید ها و سوغاتی های خود را تهیه کنند.
 
 
آدرس سینما آفریقا مشهد
گردشگران تور مشهد جهت دسترسی به سینما آفریقا مشهد می توانند علاوه بر استفاده از خدمات تاکسیرانی، با استفاده از مترو در ایستگاه شریعتی پیاده شده و یا با استفاده از خدمات اتوبوسرانی در خیابان های دانشگاه، احمدآباد، بهار و کوهسنگی در میدان تقی آباد پیاده شوند. لازم به ذکر است شهرداری مشهد در ماه های آذر، دی و بهمن 1394، سینما آفریقا را مورد مرمت و بازسازی قرار داد تا با خدمات بهتر و امکانات مدرن تر آماده پذیرایی از گردشگران باشد و همچنین، یکی از مواردی که در این بازسازی صورت گرفت افزایش یک سالن سینما به دو سالن سینما به ظرفیت (863 صندلی) بود. به لطف این موضوع، سینما تبدیل به محبوب ترین سینمای مشهد شده و آمار فروش آن با بهترین سینماهای ایران رقابت می کند.
 

تفریحات پر بازدید در مشهد - همچنین شما میتوانید با کلیک بر روی لینک با تفریحاتی در مشهد آشنا شوید که بیشتر مورد استقبال گردشگران واقع شده است. 

 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای مشهد

تور مشهد 1 اردیبهشت
3 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
معراج گشت
1 اردیبهشت - 4 اردیبهشت

تور زمینی مشهد 2 اردیبهشت
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
اسطوره بیستون
2 اردیبهشت - 4 اردیبهشت

تور مشهد 4 اردیبهشت (اقساطی)
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
پیام توسعه صبا
4 اردیبهشت - 7 فروردین

تور مشهد 31 فروردین
3 شب
کاسپین کاسپین
زاگرس زاگرس
الیما گشت
2 اردیبهشت - 4 اردیبهشت

تور زمینی مشهد 1 اردیبهشت
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
ندا پرواز
1 اردیبهشت - 3 اردیبهشت

تور مشهد اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
سلام پرواز
3 اردیبهشت - 6 اردیبهشت

تور مشهد 4 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
4 اردیبهشت - 7 اردیبهشت

تور مشهد 4 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
4 اردیبهشت - 7 اردیبهشت

تور مشهد 2 اردیبهشت
5 شب
کاسپین کاسپین
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
2 اردیبهشت - 7 فروردین

تور مشهد 1 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
سیف گشت
1 اردیبهشت - 4 اسفند