سینما آفریقا مشهد

میدان تقی آباد محل تقاطع چهار خیابان معروف بهار، کوهسنگی، دانشگاه و احمدآباد است. این میدان یکی از قدیمی ترین میادین مشهد بوده و افراد زیادی با آن خاطره دارند و همچنین میدان تقی آباد امروزه یکی از شلوغ ترین نقاط مشهد می باشد. سینما آفریقا مشهد در ضلع خیابان کوهسنگی این میدان قرار دارد و یکی از قدیمی ترین سینماهای مشهد است. در ادامه با سینما آفریقا مشهد بیشتر آشنا می شویم.
 
 

تاریخچه سینما آفریقا مشهد

تمام مردم مشهد "ادوارد مانگاساریان" را می شناسند. او ورزشکار ایرانی-ارمنی تبار است که پرافتحارترین ورزشکار دونده دوی 400 متر المپیک ارامنه شناخته می شود. او هنگامی که 18 سال سن داشت به عنوان یکی از اعضای تیم جوانان ایران برگزیده شد و همچنین توانست در پنج دوره مسابقات المپیک ارمنستان پنج مدال طلا و 2 مدال نقره کسب کند.  در آن زمان، شرکتی هم با نام "تی ام دی" بود که یکی از معروف ترین شرکت ها در زمینه رادارها، لوازم مخابراتی و برقی شناخته میشد. در سال 1350، ادوارد مانگاساریان با نظارت شرکت "تی ام دی" سینمایی با نام "سینما شهر فرنگ" در میدان تقی آباد تاسیس کرد تا یکی از نقاط تفریحی و هیجان انگیز برای مردم باشد. سینما شهر فرنگ دقیقاً هزار و صد صندلی داشت و در آن زمان، پاتوق جوانان به حساب می آمد. 7 سال بعد، در 9 دی سال 1357 در جریان درگیری های مردم با ارتش، سینما شهر فرهنگ در آتش سوخت اما تقریباً یک سال پس از انقلاب اسلامی، شهرداری مشهد سینما شهر فرنگ را مورد مرمت و بازسازی قرار داد و نامش به "سینما آفریقا" تغییر یافت جالب است بدانید پس از انقلاب اسلامی، سینما آفریقا مشهد متعلق به کمیته امداد امام خمینی بود و با دستور رهبر، متعلق به حوزه هنری شد اما امروزه، سینما آفریقا زیر نظر موسسه بهمن فعالیت می کند.
 
 
 
حتی پس از انقلاب و تا به امروز هم سینما آفریقا مشهد یکی از پرطرفدارترین سینماها و مراکز تفریحی مشهد به حساب می آید چراکه علاوه بر سالن سینما جهت مشاهده فیلم های روز، گالری عکس ها و فیلم های قدیمی هم در این سینما قرار دارد تا گردشگران تور مشهد با صحنه های فیلم های قدیمی و نحوه پخش فیلم با دستگاه های آن زمان بر روی پرده سینما آشنا شوند.
اما یکی دیگر از نکات شلوغ بودن سینما آفریقا مشهد، مغازه های اطراف آن است. گردشگران علاوه بر مشاهده انواع فیلم های روز در سینمایی نوستالژی، می توانند در فست فودهای واقع در پایین سینما، انواع ساندویچ ها و غذاهای مختلف را میل کرده و در کنار آن ها، در فروشگاه های مختلف بخصوص مرکز خرید زیست خاور مشهد خرید ها و سوغاتی های خود را تهیه کنند.
 
 
آدرس سینما آفریقا مشهد
گردشگران تور مشهد جهت دسترسی به سینما آفریقا مشهد می توانند علاوه بر استفاده از خدمات تاکسیرانی، با استفاده از مترو در ایستگاه شریعتی پیاده شده و یا با استفاده از خدمات اتوبوسرانی در خیابان های دانشگاه، احمدآباد، بهار و کوهسنگی در میدان تقی آباد پیاده شوند. لازم به ذکر است شهرداری مشهد در ماه های آذر، دی و بهمن 1394، سینما آفریقا را مورد مرمت و بازسازی قرار داد تا با خدمات بهتر و امکانات مدرن تر آماده پذیرایی از گردشگران باشد و همچنین، یکی از مواردی که در این بازسازی صورت گرفت افزایش یک سالن سینما به دو سالن سینما به ظرفیت (863 صندلی) بود. به لطف این موضوع، سینما تبدیل به محبوب ترین سینمای مشهد شده و آمار فروش آن با بهترین سینماهای ایران رقابت می کند.
 

تفریحات پر بازدید در مشهد - همچنین شما میتوانید با کلیک بر روی لینک با تفریحاتی در مشهد آشنا شوید که بیشتر مورد استقبال گردشگران واقع شده است. 

 
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای مشهد

تور مشهد 15 و 16 تیر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
قصر شایان
15 تیر - 18 تیر

تور مشهد تیر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
پرواز ایرانیان
14 تیر - 21 تیر

تور مشهد 15 تیر 99
2 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
15 تیر - 17 تیر

تور مشهد 15 و 16 تیر 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
تابان تابان
آرشین پرواز
15 تیر - 19 تیر

تور مشهد 14 و 15 تیر 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
قصر شایان
14 تیر - 18 تیر

تور مشهد 15 تیر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
15 تیر - 18 تیر

تور مشهد 18 تیر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
معراج گشت
18 تیر - 20 تیر

تور مشهد 14 تیر 99
2 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
14 تیر - 16 تیر

تور زمینی مشهد 14 تیر 99
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار 4 تخته سروش
گردشگر زمان
14 تیر - 16 تیر

تور مشهد 17 تیر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
قصر شایان
17 تیر - 20 تیر