پارک آبی مشهد

📅 بروزرسانی : 1398/03/07 بازدید : 3219
مشهد، پایتخت معنوی ایران، به جرئت می توان گفت جزء توریستی ترین مقاصد گردشگری در کشور به حساب می آید. شهری با مرقد مطهر امام رضا، جاذبه های دیدنی و تاریخی و رستوران های بی نظیر مشهد باعث شده میلیون ها زائر و گردشگر در طول سال به این شهر سفر کنند. مشهد برای جذب بیشتر گردشگر، ارائه خدمات و امکانات بهتر و ثبت خاطرات به یاد ماندنی برای گردشگران، تفریحات بی نظیری را در نظر گرفته که پارک های آبی، بخش مهم و محبوب تفریحات هستند. 
 
 
در مشهد 4 پارک آبی وجود دارد که به لطف آن، مشهد تنها شهری در خاورمیانه است که بیشترین تعداد پارک های آبی را دارد. این 4 پارک آبی که شهر مشهد برای آن ها سرمایه گذاری کلانی کرده هرکدام دارای سبک خود بوده و طرفداران خود را دارند. در ادامه با این چهار پارک آبی پرطرفدار در مشهد بیشتر آشنا می شوید:
 
سرزمین موج های خروشان
همه طرقبه را به رستوران های سنتی، غذاهای بی نظیر و آب و هوایی دلچسب می شناسند. اما امروزه اکثر گردشگران، طرقبه را با سرزمین موج های خروشانش می شناسند. سرزمین موج های خروشان در واقع در کیلومتر 2 جاده شاندیز قرار دارد و که یکی از نکات منفی پارک آبی به حساب می آید چراکه اکثر گردشگران با فاصله و موقعیت سرزمین موج های خروشان مشکل دارند.
 
 
سرزمین موج های خروشان بزرگترین پارک آبی ایران و از بزرگترین پارک های آبی جهان است که وسعتی بیش از 60000 متر مربع دارد. هنگامی که وارد سرزمین موج های خروشان می شوید با 60 سرسره مختلف، یکی از بزرگترین سوناهای خشک و بخار جهان، حمام ترکی و جکوزی روبرو می شوید و یکی از نکات مثبت این پارک آبی، خلوت بودن آن به نسبت سایر پارک های آبی مشهد است.
همچنین سرزمین موج های خروشان مشهد دارای دو قسمت مجزا برای بانوان و آقایان است و برخلاف اکثر پارک های آبی، سانس های مختلف برای بانوان و آقایان ندارد. 
از امکانات جالب و هیجان انگیز سرزمین موج های خروشان می توان به ترامپولینگ، پارک مخصوص کودکان، بازی زیپ لاین که در مشهد بسیار معروف شده است و غار نمک. همچنین مرکز خرید، رستوران، کافی شاپ، جویس شاپ و کارواش هم از امکانات و خدمات دیگر این مرکز خرید به شمار می روند. لازم به ذکر است در صورتیکه گردشگران تور مشهد برای رفتن به سرزمین موج های خروشان از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند می توانند از پارکینگ مجتمع هم استفاده نمایند.
شماره تماس سرزمین موج های خروشان مشهد: 05135593133
 
 
پارک آبی ایرانیان
یکی از پارک های آبی محبوب مشهد، پارک آبی ایرانیان واقع در بلوار حجاب و نبش حجاب 8 است. گفته می شود این پارک آبی از استانداردترین پارک آبی های دنیا است چراکه پارک آبی ایرانیان با همکاری شرکت کانادایی White Water Park ساخته شده و این شرکت یکی از بزرگترین طراحان پارک های آبی در جهان به حساب می آید.
 
 
پارک آبی سیام پارک (Siam Park) که در اسپینیا قرار دارد الگوی پارک آبی ایرانیان مشهد است. پارک آبی ایرانیان مجموعه ای بسیار بزرگ است و بزرگی آن به اندازه 14 زمین فوتبال می باشد. این در قسمت پارک آبی مجموعه، امکاناتی وجود دارد که شامل موارد زیر است:
رودخانه خروشان، اسکی روی آب، موج سواری با استفاده از تخته های موج سواری (لازم به ذکر است ارتفاع موج ها تا بیش از 5 متر می رسد)، سرسره ها و تونل های هیجان انگیز، چاله های فضایی، سونا، جکوزی، سرسره و استخر مخصوص کودکان، سرسره های سرعتی، رنگین کمان، آهسته، رودخانه خروشان، جکوزی و سوناهای خشک و بخار.
اما این موارد فقط برای پارک آبی مجموعه است. مجموعه ایرانیان دارای امکانات دیگری هم می باشد که شمال باشگاه بدنسازی، سالن سینما 5 بعدی، رستوران و کافی شاپ، اتاق ماساژ و حمام ترکی است.
ساعت کاری مجموعه پارک آبی ایرانیان مشهد به صورت زیر است:
آقایان در روزهای فرد و جمعه ها از ساعت 9 صبح الی 21:00
بانوان در روزهای روز از ساعت 9 الی 21.
لازم به ذکر است خردسالان با قد کمتر از 100 سانتی متر و یا سن کمتر از 4 سال نمی توانند وارد مجموعه پارک آبی ایرانیان شوند.
 
 
سرزمین موج های آبی مشهد
اکثر گردشگران تور مشهد فکر می کنند سرزمین موج های آبی همان سرزمین موج های خروشان است در صورتیکه این دو، دو مجموعه متفاوت هستند که یکی از کیلومت 2 جاده شاندیز و دیگری در قاسم آباد، بلوار اندیشه و نبش اندیشه 83 قرار دارند.
 
 
سرزمین موج های آبی معروف ترین، محبوب ترین و بهترین پارک آبی در شهر مشهد از نظر گردشگران است. سرزمین موج های آبی از بزرگترین پارک های آبی خاورمیانه با مساحتی بیش از 30000 متر می باشد که شامل امکانات زیر است:
سرسره های آهسته، سرعتی، موج، تاپسی توروی و پیچشی، استخر موج، چاله های فضایی، رودخانه های آرام و خروشان، استخر و سرسره های مخصوص کودکان، سوناهای خشک و بخار، جکوزی و استخر آب سرد.
همچنین مجموعه سرزمین موج های آبی دارای رستوران، کافی شاپ، حمام ترکی، فروشگاه لوازم ورزشی و غیره نیز می باشد. لازم به ذکر است اخیرا سرسره ای 300 متری با همراه جت موج در این مجموعه ساخته شده که تبدیل به شلوغ ترین و محبوب ترین سرسره سرزمین موج های آبی شده است.
ساعت کاری مجموعه سرزمین موج های آبی مشهد در فصل تابستان از 9 صبح الی 24 و در سایر فصول تا ساعت 21 می باشد.
شماره تماس سرزمین موج های آبی مشهد: 05136229015
 
 
پارک ساحلی آفتاب مشهد
پارک ساحلی آفتاب مشهد جزء بزرگترین پارک های آبی طبقاتی دنیا است بطوریکه 7 طبقه تفریحی در زمینی به وسعت 15000 متر مربع ساخته شده.. از نظر گردشگران تور مشهد، پارک ساحلی آفتاب از نظر نظافت و کیفیت آب در سطح بالاتری از سایر پارک های آبی مشهد قرار می گیرد.
 
 
مجموعه پارک ساحلی آفتاب در نزدیکی مجتمع تجاری الماس شرق قرار داشته و دو بخش مجزا برای آقایان و بانوان دارد. از امکانات پارک ساحلی آفتاب می توان به سرسره های مختلف و هیجان انگیز به همراه ارتفاع هایی گاه تا 18 متر، چاله فضایی، سقوط آزاد و غیره اشاره کرد. گردشگران تور مشهد می توانند علاوه بر پرداخت بلیط ورود به پارک ساحلی آفتاب، با پرداخت هزینه بیشتر از استخر وی آی پی مجموعه هم برخوردار شوند. 
دو استخر در پارک ساحلی آفتاب قرار دارد که این پارک آبی را از سایر پارک های آبی متمایز کرده:
یکی استخری به عمق 12 متر که با نمایی به شکل اعماق اقیانوس و دیگری استخر جکوزی که آب از چشمه های جوشان واقع در دل سنگ های غار به درون استخر می ریزند.
گردشگران در کنار آفتاب گرفتن در پشت بام ساختمان پارک ساحلی، می توانند از خاص ترین امکان پارک هم استفاده کنند. استخر نمک اسپوتا واقع در پارک ساحلی آفتاب اولین استخر خاورمیانه با خاصیت های لایه برداری پوست و درمانی است.
اما پارک ساحلی آفتاب قسمت مجزا هم برای بانوان دارد که امکانات آن بیشتر از قسمت آقایان است. بانوان در پارک ساحلی آفتاب می توانند از خدمات یوگا و ایروبیک، باشگاه بدنسازی، سالن های ماساژ، اتاق نگهداری کودک، رستوران و کافی شاپ بهرمند شوند.
پارک ساحلی آفتاب مشهد همه روزه از ساعت 10 صبح الی 23:00 و جمعه ها از 9 صبح الی 23 آماده ارائه خدمات برای گردشگران تور مشهد می باشد.
شماره تماس پارک ساحلی آفتاب مشهد: 05137114612
 
 
نکته: همواره توصیه می شود اگر قصد دارید از پارک های آبی مشهد بازدید کنید، خوب این بلیط های پارک آبی مشهد را از طریق سامانه های ارائه کوپن های تخفیف تهیه نمایید چراکه این سامانه ها تخفیف های مناسبی را بر روی بلیط های پارک آبی مشهد گذاشته اند.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23551-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از 107 کاربران به پارک آبی مشهد