پارک های جنوب تهران

📅 انتشار : 1398/03/05 📅 بروزرسانی : 1401/09/07 بازدید : 4260
با وجود انتخاب های زیادی که برای تفریحات تهران در دسترس می باشد، بسیاری از افراد علاقه دارند تا اوقات فراغت خود را در پارک ها و در دل طبیعت سپری کنند. در این مقاله ما قصد داریم پارک های جنوب تهران را معرفی کنیم و به بررسی آن ها بپردازیم.
 

پارک بعثت

یکی از پارک های قدیمی و بزرگ تهران "پارک بعثت" می باشد که در منطقه 16 پایتخت واقع شده است. این پارک نخستین مجموعه ورزشی و تفریحی جنوب تهران بوده که در دوره پهلوی تاسیس شد.این پارک تا ترمینال جنوب فاصله کمی دارد، از همین رو مسافران و گردشگران تور تهران می توانند این مکان را برای استراحت خود برگزینند. وجود درختان بی شماری که در این مکان قرار گرفته، تاثیر به سزایی در بهبود هوای اطراف داشته است.
آدرس: بزرگراه بعثت/ بعد از خیابان رجایی/ خیابان خزانه بخارایی شمالی
 
 

پارک ولایت

زمینی که هم اکنون بوستان وسیع ولایت در آن واقع شده، در گذشته پایگاه هوایی و پادگان نظامی قلعه مرغی بوده است. این پارک 270 هکتاری در سال 1390 ایجاد شد و نقش به سزایی در زیباسازی منطقه 19 ایفا کرد.در این پارک بخش های گوناگونی به وجود آمده که از میان آن ها می توان به باغ ها، رستوران، چایخانه سنتی، شهربازی روباز و سرپوشیده، شهر کودک، فضای بازی کودکان، فضاهای ویژه معلولین، تندیس شهدا و مشاهیر، امکانات موتورسواری، بانجی جامپینگ، اسب سواری، صخره نوردی مصنوعی، زمین تنیس روباز، زمین والیبال، زمین بسکتبال و زمین بدمینتون اشاره کرد.
آدرس: انتهای اتوبان شهید نواب/ ابتدای اتوبان شهید تندگویان
 
 

پارک آزادگان

پارک آزادگان در زمینی به وسعت 112 هکتار ایجاد شده که این زمین در گذشته متعلق به روستای اصفهانک بوده است. بعدها بنیاد مستضعفان این زمین را در اختیار گرفت و در سال 1369 آن را به شهرداری واگذار کرد؛ سرانجام در سال 1384 پارک آزادگان در این مکان تاسیس شد. حدود 90 گونه درخت مختلف در این پارک بنا شده و تعدادبی شماری هم گیاهان گوناگون در آن فضا را مزین کرده است.در این مکان تفریحی، بخش های سرگرم کننده بسیار خوبی وجود دارد، برای مثال یک کتابخانه 2 طبقه به مساحت 850 مترمربع، نخستین آبنمای موزیکال کشور، زمین فوتبال، مسیر دو و میدانی، زمین بازی کودکان و دریاچه تعدادی از این سرگرمی ها هستند.
آدرس: میدان بسیج/ کمربندی بزرگراه آزادگان/ جنوب بوستان آبی آزادگان
 

پارک های مرکز تهران - روی لینک کلیک کنید تا معروف ترین پارک های تهران را که در ناحیه مرکزی شهر قرار دارند به شما معرفی کنیم.

 
 

پارک بهمن

یکی دیگر از پارک های تهران که در جنوب این شهر بزرگ واقع شده، پارک بهمن می باشد. این پارک در حدود 150 هزار مترمربع است و تاثیر شایانی در تولید اکسیژن منطقه دارد.
در این پارک می توانید به تفریح بپردازید و ساعات خوشی را سپری کنید.
آدرس: نازی آباد/ میدان بهمن/ خیابان دشت آزادگان
 
 

پارک یافت آباد

پارک یافت آباد در میدان الغدیر منطقه 18 ایجاد شده است. این بوستان 60 هزار مترمربعی در سال 1382 با هدف بالا بردن سرانه فضای سبز جنوب غربی تاسیس شد. در طول روز بسیاری از ساکنان اطراف و شهروندان محلی برای تفریح و گشت و گذار به این پارک می روند و اوقات خود را سپری می نمایند.
آدرس: یافت آباد/ میدان الغدیر
 

پارک ارم تهران - یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های ایران پارک ارم می باشد.

 

پارک رضوان

یکی از قدیمی ترین پارک های جنوب تهران "رضوان" نام دارد که درختان کهن آن گویای این ادعا می باشد. فضاهایی مختص پیاده روی در این پارک وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید و ساعات خوشی را سپری کنید. در این پارک کتابخانه و شهربازی هم وجود دارد.
آدرس: بزرگراه نواب/ انتهای خیابان قصرالدشت/ جنب خیابان کمیل 
 
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 104 کاربران به پارک های جنوب تهران