پارک های شرق تهران

📅 انتشار : 1398/03/05 📅 بروزرسانی : 1398/03/05 بازدید : 10076
در میان آلودگی ها و خستگی های روزمره، تعطیلات آخر هفته زمان مناسبی برای تفریح کردن می باشد. اگر به این منظور می خواهید پارک های شرق تهران را بشناسید در این بخش از سایت لحظه آخر ما را همراهی نمایید تا فهرستی از آن ها را در اختیار شما قرار دهیم.

پارک جنگلی لویزان

بزرگترین فضای سبز تهران پارک جنگلی لویزان است که نقش به سزایی در تولید اکسیژن پایتخت دارد. آب و هوای خنک و مطلوب در کنار چشم اندازهای بی نظیر، سبب محبوبیت روزافزون این تفرجگاه شده است. گردشگران تور تهران این امکان را دارند که با ماشین های خود به گشت و گذار در این پارک بپردازند و از امکاناتی همچون: قهوه خانه، مسجد، هتل، رستوران و غیره استفاده کنند.
 

پارک جنگلی لویزان - یکی از پارک های وسیع و قدیمی تهران پارک جنگلی شیان لویزان می باشد.

 

آدرس پارک جنگلی لویزان

خیابان هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال.

 

پارک جنگلی لویزان
 

پارک ملی سرخه حصار

پارک ملی سرخه حصار که شکارگاه سلطنتی نام داشت، در دوره قاجار تحت حفاظت قرار گرفت و حدود 200 سال پیش به پارک عمومی تبدیل شد اما شکل امروزی آن و طراحی های صورت گرفته در سال 1349 انجام شده است. وسعت زیاد این پارک سبب شده امکانات متنوعی را در آن ایجاد کنند تا گردشگران تور تهران از تفریح در آن لذت ببرند و خاطرات خوشی را برای خود بسازند. حیات وحش پارک سرخه حصار ارزش های والایی داشته به گونه ای که برخی از گیاهان موجود در آن در معرض انقراض هستند، این بخش از پارک جنبه آموزشی و بوم شناختی نیز دارد.

آدرس پارک ملی سرخه حصار

انتهای خیابان دماوند/ جنب ترمینال شرق
 
پارک سرخه حصار
 

پارک های تهران - معرفی کامل پارک های تهران + فیلم های زیبای آن!

 

پارک ملی خجیر

پارک خجیر که قدیمی ترین منطقه حفاظت شده دنیا می باشد، در سال 1361 به عنوان پارک ملی ثبت شد. قدمت این پارک به سال 1133 باز می گردد. این پارک در میان کوه های بلند واقع شده و به همین دلیل آب و هوای خنک و دلپذیری دارد. پارک سرخه حصار و پارک خجیر در فاصله نزدیکی از یکدیگر قرار دارند ولی خجیر به دلیل فاصله بیشتری که از تهران دارد، منظره های بکرتری را در خود جای داده است.

آدرس پارک ملی خجیر

ابتدای جاده هراز/ پارک ملی خجیر
 
پارک ملی خجیر
 

پارک جمشیدیه - معرفی پارک جمشیدیه یا "پارک سنگی"  یکی از زیباترین جاهای دیدنی تهران در منطقه 1

 

پارک پلیس

یکی از پارک های تهران که در شرق قرار دارد و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته، پارک پلیس نام دارد. این پارک بخش ها و امکانات متنوعی دارد که تمامی سنین می توانند اوقات لذت بخشی را در آن سپری نمایند. برخی از افراد این پارک را به موزه گرافیک ایران می شناسند؛ این موزه باارزش به صورت یک عمارت قدیمی در جناح شمالی پارک قرار داشت که در سال 1384 در فهرست آثار ملی ثبت شد. البته لازم به ذکر است که بگوییم در سال های اخیر این ساختمان بازسازی شده و تبدیل به موزه گرافیک ایران شد.

آدرس پارک پلیس

تهرانپارس/ خیابان توحید
 
 
پارک پلیس
 

پارک الغدیر

یکی از پارک های شرق تهران "پارک الغدیر" نام دارد که به منظور فعالیت و حضور پررنگ ترِ معلولان و جانبازان در سال 1386 احداث شده است. افراد ناتوان در این پارک به راحتی و با استفاده از رمپ های خاص می توانند به طبقات بالایی ساختمان ها بروند.
در پارک الغدیر تمامی فضاها برای استفاده افراد ناتوان منایب سازی شده است. همچنین انواع کلاس های هنری برای این افراد برگزار می شود تا توانایی آن ها را در زمینه های مختلف افزایش دهند.

آدرس پارک الغدیر

خیابان هنگام/ نرسیده به بیمارستان الغدیر

پارک جنگلی یاس

پارک جنگلی یاس در سال 1394 در محدوده ای 1400 هکتاری ساخته شد. یاس بزرگترین پارک جنگلی شهر تهران به حساب می آید که در واقع دو فاز دارد؛ قسمتی از آن در منطقه 1 و قسمت دیگر در منطقه 4 قرار دارد.
در این پارک 9 زمین بازی برای کودکان، 6 زمین بازی برای بزرگسالان، یک زمین فوتبال و یک دریاچه کوچک وجود دارد که می توانید اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید.

آدرس پارک جنگلی یاس

بزرگراه شهید بابایی/ نرسیده به خیابان استخر 
 
پارک جنگلی یاس
 

پارک ارم تهران - یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های ایران پارک ارم می باشد.

 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.6 از 5 | از 108 کاربران به پارک های شرق تهران