پارک ملی کویر

پارک ملی کویر یکی از جاذبه های گردشگری ایران می باشد که در نزدیکی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان قرار دارد، البته بخشی از این پارک وسیع در استان های تهران، اصفهان و قم واقع شده است، در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی مختصر در رابطه با این پارک ملی در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم.
 
 
کویر های ایران
 

 

معرفی پارک ملی کویر

پارک ملی کویر بیش از 670 هزار هکتار مساحت دارد که حدود 440 هزار هکتار به پارک ملی و 250 هزار هکتار به منطقه محافظت شده اختصاص دارد. گفتنی است که پارک ملی کویر تنها پارک ملی ایران است که در آن، هیچ سکونتگاه انسانی، معدنی و یا چراگاه وجود ندارد، توجه داشته باشید که بخش هایی از این پارک وسیع قابل بازدید هستند و علاقمندان در صورت تمایل می توانند به سادگی از پارک ملی کویر بازدید کنند.
 
 
 
کویر ملی ایران
 
 

حیات وحش پارک ملی کویر

پارک ملی کویر در گذشته زیستگاه جانوران بسیاری بود و تعدد گونه هایی که در این منطقه وجود داشتند به قدری بالا بود که این پارک لقب آفریقای کوچک را به خود اختصاص داده بود اما امروزه از تنوع این حیات وحش کاسته شده است اما با این وجود تمامی حیوانات بیابان زی کشور ایران را می توانید در این پارک ببینید. 
 
 
کویر ملی ایران
 
 
از جانورانی که در این پارک ملی وجود دارند می توان به یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، کفتار راه راه، روباه قرمز، شغال، سیاه گوش و غیره اشاره کرد.
در رابطه با پوشش گیاهی منطقه نیز باید بدانید که در این مجموعه حدود 355 گونه مختلف از گیاهان وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از گرگ تیغ، نی، درمنه، شیر خشت و غیره! 
 
 
کویر ملی
 
 
لازم به ذکر است که این پارک ملی در نزدیکی کویر مرنجاب واقع شده است، توجه داشته باشید که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کویر مرنجاب می توانید مقاله مربوطه را بر روی سایت لحظه آخر مطالعه نمایند. علاقه مندان برای بازدید از این کویر می توانند از تور کویر مرنجاب استفاده کنند.
 
 
کویر ایران
 
 
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با پارک ملی کویر کسب کرده باشید و اطلاعات در سفر با تور کویر برایتان مفید واقع شود.
 
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر