پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر با 950 هکتار مساحت در قسمت غربی شهر تهران واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی این شهر به شمار می آید، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی مختصر در رابطه با این پارک بسیار زیبا و سرسبز در اختیارتان قرار دهیم.
سال ها پیش به منظور بالا بردن سطح اکسیژن هوای تهران پارکی جنگلی در مسیر باد های غربی شهر تهران تأسیس شد که امروزه با عنوان پارک جنگلی چیتگر شناخته می شود و سالانه افراد بسیاری برای تفریح و برگزاری پیک نیک از آن استفاده می کنند.

این پارک جنگلی نقش مهمی در اکوسیستم و محیط زیست منطقه ایفا می کند به همین جهت نیز اهمیت بسیاری برای ساکنان شهر تهران دارد، خوب است بدانید که در این مجموعه امکانات رفاهی متعددی وجود دارد و بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از این امکانات لحظات بسیار شاد و راحتی را در این پارک زیبا سپری کنند. از امکانات موجود در پارک جنگلی چیتگر می توان به آلاچیق، پیست دوچرخه سواری، دریاچه مصنوعی، باربیکیو، زمین بازی کودکان، آبخوری، بوفه، سرویس بهداشتی، محوطه مخصوص بازی های آبی، پیست اسکیت و غیره اشاره کرد.

به طور کلی پارک چیتگر محل مناسبی برای گشت و گذار های خانوادگی، براگزاری اردو و پیک نیک می باشد بنابراین به شما توصیه می کنیم که در سفر با تور تهران بازدید از این پارک جنگلی را در برنامه های خود قرار دهید، لازم به ذکر است که بزرگ ترین دریاچه مصنوعی ایران یعنی دریاچه چیتگر نیز در جوار این پارک جنگلی واقع شده است و شما هنگام مراجعه به پارک چیتگر می توانید از این دریاچه نیز دیدن کنید.

امیدواریم اطلاعات موجود در این بخش از سایت لحظه آخر برای گردشگران تور تهران و همچنین کاربران سایت مفید واقع شود.

گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر