پارک ژوراسیک تهران

دیداری با عظیم الجثه ترین های جهان در غرب تهران!
استان تهران به عنوان یکی از قطب های اقتصادی و مهم کشور دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیاری می باشد که برخی از آن ها قدمت چندانی ندارند و مربوط به سازه های چند سال اخیر در این کشور هستند برای مثال برج میلاد، دریاچه شهدای خلیج فارس و پارک ژوراسیک از این جمله حاذبه ها می باشند که ما در این مقاله قصد بررسی پارک ژوراسیک تهران را داریم پیش  از آن که از امکانات پارک بگوییم بهتر است یادآوری کوتاهی از نحوه انقراض دایناسورها داشته باشیم.
 
 
ژوراسیک
 

انقراض دایناسورها

همه ما برای یک بار هم که شده جهان دایناسورها را تصور کرده ایم هرچند که تصورش کمی ترسناک به نظر می آید اما هیجان و ماجراجویی سبب می شود که اکثر ما علاقه داشته باشیم که بیشتر از دنیای آن ها بدانیم. این حادثه حدود 66 میلیون سال پیش بر اثر برخورد سیارکی به قطر 15 کیلومتر به سیاره زمین اتفاق افتاد که عمق فاجعه این داستان را با یک مقایسه کوچک برای شما قابل درک تر خواهیم کرد، قدرت تخریب این حادثه 10 میلیارد برابر تخریب بمب هیرو شیما بوده است که در پی این اتفاق و انقراض این حیوانات متاسفانه یا خوشبختانه سعادت دیدار این حیوانات عظیم الجثه در اختیار نسل انسان قرار نگرفته است. اما امروزه پارک ژوراسیک تهران امکان قرار گرفتن همگی ما در کنار دایناسورها فراهم کرده است. 
 
 
پارک ژوراسیک تهران
 
پارک دایناسورها
 
 

پارک ژوراسیک

این مجموعه تفریحی در سال 1393 با مساحت 30.000 متر مربع به عنوان اولین پارک موضوعی کشور در پایتخت فعالیت خود را آغاز کرد. حدود 28 مجسمه متحرک از انواع مختلف دایناسور ها در ابعاد و حجم های حقیقی این حیوانات با نور پردازی و صدا گذاری های مخصوص در این پارک وجود دارد که راه رفتن و حتی پلک زدن دایناسورها لذت بازدید از این ماکت های طبیعی را دو چندان کرده است. نحوه زندگی دایناسورها، خوراک و نام علمی آن ها دیگر اطلاعاتی است که در پارک ژوراسیک در اختیار مسافران تور تهران قرار خواهد گرفت. یکی از هیجان انگیز ترین قسمت این پارک بخشی است که می توانید شاهد تولد و بیرون آمدن نوزاد دایناسور از یک تخم ساختگی باشید و جالب تر آنکه این نوزاد پس از اتمام نمایش به داخل تخم باز می گردد.
 
 
پارک دایناسورهای در تهران
 
 
داسناسورها
 

امکانات پارک ژوراسیک

امکانات رفاهی و تفریحی که در این پارک برای مسافران تور داخلی در نظر گرفته شده است شامل پارکینگ، بوفه، کارگاه آموزشی، عکاسی ویژه با دایناسورها، سینما سه بعدی و ژورا شاپ می شود. این امکانات و هم چنین نوآوری این مجموعه تفریحی در همین مدت کوتاه توانسته مخاطبان بسیاری را در رده سنی کودک، نوجوان و حتی بزرگسال به خود جذب کند.
 

اطلاعات بازدید از پارک ژوراسیک تهران

آدرس پارک ژوراسیک تهران :  تهران، سعادت آباد، انتهای بلوار پاکنژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق، کمی پایین تر از پارک پرواز.
تلفن تماس: 02122367660
زمان بازدید از پارک ژوراسیک تهران : در تمامی ایام هفته، ساعت بازدید 9:30 الی 21:30.
 
از دیگر جاهای دیدنی تهران که می توان گفت منحصر به فرد هستند و می توانند تجربه ای متفاوت را برای شما رقم بزنند هیومن پارک تهران و رویا پارک تهران می باشد، سایت لحظه آخر در کنار پارک ژوراسیک بازدید از این دو پارک را نیز در تهران به شما پیشنهاد می کند.
گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات مردم درباره پارک ژوراسیک تهران

غزل ابراهیمی 2 فروردین 00
1
عالی است این پارک حتما باید برید ممنون از مجموعه عالی تون
درج نظر