پارک ملی بیوک مندرس

زمان مطالعه: 4 دقیقه
بروزرسانی: 1401/11/08
بازدید: 1120
پارک ملی بیوک مندرس
آدرس پارک ملی بیوک مندرس
ساعت کاری پارک ملی بیوک مندرس
وبسایت پارک ملی بیوک مندرس
پارک ملی بیوک مندرس شبیه به یک شبه جزیره بوده که یکی از زیباترین مناظر این شهر را به وجود آورده و در سطح ملی و بین المللی اهمیت فراوانی دارد. این پارک در سال 1966 در غرب ترکیه و در ایالت آیدین احداث شد و به همین دلیل آن را "پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس" نیز می نامند. مساحت کلی پارک ملی بیوک مندرس که میراث طبیعی ترکیه می باشد، 25 هکتار بوده و بخش های مختلفی را شامل می شود. بافت ژئولوژیکی این پارک، به دلیل پیشروی کوه سامسون به سمت دریای اژه است.
پارک ملی بیوک مندرس دارای تعداد زیادی پرنده مهاجر و بومی، جانوران و آبزیان مختلف و گیاهان گوناگون می باشد. این پارک از لحاظ بیولوژیک تنوع بالایی دارد و حتی برخی از گیاهان و جانوران مانند: نوعی لاک پشت دریایی و فک مدیترانه تنها در این پارک دیده می شوند. در بخش شمالی پارک، پوشش های گیاهی بی نظیری که مختص منطقه مدیترانه می باشد، نظیر: دفنه، بید، سرو و شاه بلوط وجود دارد، از دیگر درختان زیبای موجود در پارک می توان به زغال اخته، کاج قرمز، گلابی وحشی، بلوط و سماق اشاره کرد. گردشگران تور کوش آداسی لازم است بدانند که بازدید از این پارک نیازمند پرداخت ورودی بوده و آتش روشن کردن و چادر زدن در آن هم ممنوع می باشد. قهوه خانه، مراکز خرید و بوفه از جمله امکانات این پارک بوده که بازدیدکنندگان می توانند از آن ها بهره ببرند.
 
فصل بهار و تابستان بهترین زمانی است که گردشگران تور کوش آداسی می توانند به این پارک رفته و به تماشای زیبایی های بی حد و اندازه آن بپردازند. گیاهان و گل های موجود در این پارک ملی چشم نواز، در فصل بهار به بیشترین حد زیبایی خود می رسند و نمای دل انگیزی را به پارک می بخشند که گردشگران تور ترکیه را مسحور خود می کنند.

امکانات پارک ملی بیوک مندرس

وجود ساحلی تمیز و دلنشین توجه توریست هایی که همراه با تور کوش آداسی به این منطقه سفر کرده اند را به خود جلب کرده است، مهم ترین ساحل پارک "کالاماکی" نام دارد. در اطراف پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس دره هایی با اشکال منحصر به فرد وجود دارد که پوشش های گیاهی بسیار زیبایی دارند. تالاب پارک، دارای ویژگی های منحصر به فردی نظیر: مخلوطی از آب شور و شیرین می باشد و پرندگان مختلفی در اطراف آن زیست می کنند که می توانید به تماشای نحوه زندگی آن ها بپردازید. در اطراف پارک، تعدادی روستا وجود دارد که هر یک در زمان های قدیم، اهمیت ویژه ای داشته اند، برای مثال روستای گوزل چاملی که در شمال شرق پارک واقع شده، محل برگزاری کنفرانس های کنفدراسیون Panionion بوده است.
زیبایی های موجود در این پارک سبب شده تا مسیر پیاده روی آن نزد بازدیدکنندگان بسیار محبوب شود و آن ها می توانند در حین گشت و گذار عکس های زیبایی هم از بخش های مختلف پارک به ثبت برسانند. گشت و گذار در بخش های مختلف پارک ملی بیوک مندرس چند ساعت به طول می انجامد که گردشگران تور کوش آداسی می توانند ساعات خوشی را سپری کنند و خاطره ای فراموش نشدنی را برای خود به ارمغان آورند.

راه های رسیدن به پارک ملی بیوک مندرس

برای رفتن به این پارک زیبا باید به جاده کوش آداسی به سمت سوکه بروید، به همین منظور، می توانید از دلموش و یا قایق استفاده کنید و خود را به نزدیکی پارک برسانید.

آدرس پارک ملی دلتا آیلین بیوک مندرس

ترکیه، 28 کیلومتری شهر کوش آداسی، ایالت آیدین، منطقه اژه

وب سایت: www.kusadasi.net/around/nationalpark

ساعت کاری و بازدید

 8 الی 19 
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.7 از 5 | از 100 کاربر