آبشار زردلیمه

📅 بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۷ بازدید : 5162
شهرکرد واقع در استان چهار محال بختیاری یکی از مناطق کوهستانی و زیبا در کشور ایران می باشد. جاذبه های گردشگری موجود در این منطقه نظر افراد مختلفی را به خود جذب کرده است، سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر، تور شهرکرد را در برنامه سفر خود قرار می دهند. یکی از مکان های دیدنی و تفریحی معروف در این شهر، آبشار زردلیمه می باشد.
 
آبشار زردلیمه


معرفی آبشار زردلیمه

آبشار زردلیمه در فاصله 80 کیلومتری از مرکز شهرکرد در میان کوه زاگرس و شهرستان اردل واقع شده است؛ این آبشار در بخش انتهایی دره سرسبز زرد لیمه در کنار رودخانه بازفت منطقه دیناران قرار گرفته و گردشگران برای رسیدن به آن لازم است 8 ساعت پیاده روی کنند و از صخره ها بالا بروند. صعب العبور بودن مسیر رسیدن به این آبشار باعث شده گردشگران کمتری به بازدید از این آبشار تمایل نشان دهند و شاید دلیل بکر بودن آن هم همین موضوع باشد. مردم محلی این منطقه آبشار زرد لیمه را به نام آبشار بوئینه می شناسند. به دلیل آب و هوای مناسب منطقه در طبیعت اطراف آبشار عشایر بسیاری زندگی می کنند که ممکن است در طول مسیر سیاه چادرهای آن ها را مشاهده کنید. 
 

غار یخی چما - غار یخی چما یکی از شگفت انگیزترین و پرطرفدار ترین جاذبه های استان چهارمحال و بختیاری است.


ویژگی های آبشار زردلیمه

گردشگران تور شهرکرد لازم است بدانند که آبشار زردلیمه با عرض 65 متر، یکی از عریض ترین آبشارهای موجود در ایران به حساب می آید، همچنین  ارتفاع آن در حدود 40 متر می باشد. پوشش گیاهی بسیار زیبای موجود در اطراف این آبشار زیبایی آن را دو چندان کرده است. خوب است بدانید که این آبشار یکی از سرچشمه های رود کارون نیز می باشد و به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. قرارگیری این آبشار در کنار صخره ها و گیاهان سرسبز منطقه، جلوه ای بی نظیر را پدید آورده که لذت تماشای آن را دوچندان می کند. جنگل گسترده شده در اطراف آبشار زردلیمه شهرکرد ، دومین منبع طبیعی جنگلی ایران محسوب می شود و به عنوان ریه های تنفسی زاگرس شناخته شده اند؛ معروف ترین پوشش گیاهی منطقه درختان بلوط، بادام وحشی و صنوبر هستند.

جاذبه های اطراف آبشار زردلیمه

پس از گشت و گذار در آبشار زردلیمه می توانید از مکان های تاریخی ارزشمندی چون ایل راه باستانی، پل خدا آفرین بازفت و سنگ حجاری شده 6 هزار ساله بازدید کنید. 

بهترین فصل سفر به آبشار زردلیمه

با توجه به شرایط اقلیمی این منطقه می توان گفت بهترین زمان سفر به آبشار زردلیمه فصل بهار است؛ در ماه های فروردین و اردیبهشت زیبایی های این منطقه به اندازه ای دلربا می شوند که ساعت ها نشستن و نگاه کردن به آن ها هم کافی نیست. 
 
آبشار زردلیمه


راه های دسترسی به آبشار زردلیمه

گردشگران تور داخلی برای رسیدن به آبشار زردلیمه لازم است از روستای کاج عبور کرده و پس از رسیدن به روستای رستم آباد مسیری در جنوب این روستا که از میان جنگل می گذرد را طی کنند، همچنین باید بدانید که برای بازدید از این آبشار باشکوه لازم است که یک شب را در طبیعت بگذرانید زیرا مسیر رسیدن به آبشار به تنهایی 8 ساعت طول می کشد. اگرچه مسیر کوه پیمایی زرد لیمه و رسیدن به آبشار سخت و گاهی طاقت فرسا می باشد ولی زیبایی های این منطقه که در تصاویر زرد لیمه مشاهده نمودید، ارزش طی کردن این مسیر سخت را دارد. توجه داشته باشید که اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، بهتر است به صورت گروهی و همراه با تجهیزاتی از قبیل کتانی، آب آشامیدنی، مواد خوراکی و غیره راهی شوید. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23439-%D8%A2%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%85%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آبشار زردلیمه