پارک مشرف دبی

کم و بیش همه ما می دانیم که دبی امروزه دارای انواع جاذبه های تفریحی و گردشگری است و با داشتن این حجم از جاذبه بدیهی است که میزبان سیل عظیمی از گردشگران باشد. یکی از جاذبه های دیدنی و تفریحی این شهر توریستی، پارک مشرف دبی است. اگر شما هم از طرفداران تور امارات هستید و می خواهید در سفرتان به پارک مشرف دبی بروید، با ما همراه باشید تا اطلاعاتی درباره این پارک تفریحی در اختیارتان قرار دهیم.

پارک مشرف یا Mushrif Park در شهر دبی و در محله میردف آن واقع شده است. این پارک در سال 1982 میلادی توسط شهرداری دبی ساخته و افتتاح شد و از آن روز تا کنون به روی گردشگران تور دبی و عموم مردم باز است. زمین این پارک دارای مساحتی حدود 525 هکتار است و در جاده الخوانیج قرار کرفته است. این پارک تا مرکز شهر دبی حدودا 15 کیلو متر فاصله دارد.

ماهیت اصلی پارک مشرف دبی در واقع دهکده ای است از خانه های مختلف با سبک معماری گوناگون از ملل مختلف. گردشگران تور دبی غیر از تماشای این خانه می توانند از امکانات سرگرم کننده و رفاهی که در آن تعبیه شده است هم استفاده کنند. از جمله این امکانات می توان به انواع بازی های الکترونیکی، مکان های مخصوص پیک نیک، زمین بازی مخصوص کودکان، استخر، زمین ورزش های مختلف از جمله والیبال، هندبال و بسکتبال، پیست های مخصوص دوچرخه سواری و پیاده سواری، فضای سبز جداگانه، رستوران، فروشگاه مواد غذایی، ترن، شتر سواری، اسب سواری، نمازخانه و امکانات مخصوص معلولین و افراد ناتوان اشاره کرد. از نکات استثنایی پارک مشرف این است که در آن به راحتی می توانید با اتومبیل رانندگی کنید.
در فضای سبز زیبای این پارک انواع گونه های گیاهی همچون سلم، کنار، کرت، کور، سمر، فرت و گز مشاهده می شود. همچنین می توان به گونه های جانوری مختلف مانند جغد و طاووس که در پارک مشرف دبی مشاهده می شود هم اشاره کرد.
هزینه ورودی پارک مشرف دبی برای هر فرد بزرگسال حدود 3 درهم، هر اتومبیل 10 درهم و افراد ناتوان و معلولین جسمی رایگان می باشد. همچنین قابل توجه گردشگران تور امارات، ساعات کاری پارک مشرف دبی، همه روزه از ساعت 08:00 الی 22:00 است، به غیر از روز های تعطیل، پنجشنبه ها، جمعه ها و شنبه ها که ساعت کاری پارک از 08:00 الی 23:00 است.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک مشرف دبی

یاسر 7 مرداد 97
0
پارک مشرف دبی چقدر شبیه ساختار چین هست درسته ؟ یا من اینجوری تصور می کنم ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر