آکواریوم استانبول

تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن
استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان بوده که تفریحات بی نظیری را در خود جای داده، این شهر را می توان دنیایی از جاذبه های دیدنی گوناگون دانست که هر سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد، برای مثال بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان نیز در آن واقع شده است. استانبول تنها شهر دنیا می باشد که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی هم در قاره اروپا واقع شده است. این شهر با توجه به موقعیت اقلیمی و هوای گرمسیری که در اغلب اوقات سال دارد، هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین تفریحات این شهر " آکواریوم استانبول" را به شما معرفی کنیم.
 
 
 
 
 
اگر به گشت و گذار به دنیای زیر آب علاقه مند باشید قطعا آکواریوم استانبول می تواند لحظات مهیجی را برای شما به ارمغان می آورد.

آشنایی با آکواریوم استانبول

 
 
 
آکواریوم استانبول یا آکواریوم فلوریا در سال 2011 در جنوب غربی استانبول و در منطقه اشرافی فلوریا افتتاح شده است. مراحل ساخت آکواریوم استانبول از سال 2003 آغاز گشت و طی این مدت 8 ساله، اقدامات لازم برای گردآوری ماهی ها و سایر جانداران از نقاط مختلف جهان نیز انجام شد. هزینه کلی ایجاد آکواریوم استانبول به طور تقریبی 238 میلیون لیر شد.
 
 
 
 
 
آکواریوم استانبول عضو انجمن جهانی آکواریوم ها و باغ وحش ها نیز می باشد. خوب است بدانید فاصله آکواریوم استانبول تا فرودگاه آتاتورک تنها چند دقیقه می باشد.
وسعت حدودی این آکواریوم مدرن که در ساختمانی 2 طبقه قرار دارد، 22000 متر مربع است. میزان حجمِ آبی که آکواریوم استانبول دارا می باشد به طور تقریبی 7000 متر مکعب است که این مقدار در 64 تانک و مخزن جای دارد.
به دلیل تنوع و حجم بالای گونه های مختلف جانوریِ آبی که در آن وجود دارد، یکی از شناخته ترین آکواریوم های دنیا به حساب می آید و آن را به عنوان بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان می شناسند. آکواریوم استانبول حدود 17 هزار جاندار را در خود جای داده که جانداران دریایی آن از 17 منطقه جهان جمع آوری شده و به این مکان آورده شده اند. برخی جانداران دریایی که زیستگاه آن ها در رودها می باشد نیز در این آکواریوم نگه داری می شوند. آکواریوم استانبول حیوانات خطرناک و سمی مانند: تمساح، مار و قورباغه سمی نیز دارد. گردشگران تور استانبول می توانند از این آکواریوم عظیم و دیدنی بازدید داشته باشند.
 
 
 
 

چگونه خود را به آکواریوم استانبول برسانیم؟

با وجود این که آکواریوم استانبول از مرکز این شهر فاصله چشمگیری دارد اما توریست ها این امکان را دارند که  به واسطه تاکسی، مترو و حتی اتوبوس به منطقه فلوریا بروند.
- تاکسی : کم دردسرترین گزینه ای که پیش روی شما قرار دارد، استفاده از تاکسی می باشد که با وجود گران بودن، زمان کمتری را صرف رسیدن می کنید. هزینه تاکسی از میدان تکسیم تا آکواریوم استانبول حدود 52 لیر است.
- مترو : اگر بخواهید از مترو استفاده کنید، باید از ایستگاه تکسیم سوار شوید و در ایستگاه ینیکاپی پیاده شوید و ادامه مسیر را با اتوبوس بپیمایید.
- اتوبوس : از میدان تکسیم سوار اتوبوس های تکسیم به باکیرکوی شوید و هنگام رسیدن به ایستگاه ساحل یدیکوله پیاده شده و سوار اتوبوس هالکالی استیشن شوید سپس روبروی آکواریوم استانبول پیاده شوید.
 
 
 
 
البته خوب است که بدانید در صورت اقامت در مرکز شهر استانبول، می توانید با ماشین های رایگانی که مابین محله های تکسیم و سلطان احمد قرار دارند و در ساعات 10/ 11/ 12/ 13 و 14:15 دقیقه به سمت آکواریوم استانبول به راه میفتند، بروید.
 
 
 

بخش های مختلف آکواریوم استانبول

بزرگترین آکواریوم ترکیه، بخش های مختلفی دارد که مکان هایی محبوب را از اقصی نقاط جهان برای بازدید کنندگان تداعی می کند.
هنگام ورود به این آکواریوم آبی با مسیری 1.2 کیلومتری روبرو می شوید که در آن بخش های شبیه سازی شده کانال سوئز، دریای سیاه، تنگه بسفر استانبول، قطب جنوب، تنگه جبل الطارق، دریای سرخ، تنگه مرمره، دریای اژه، تنگه داردانل، دریای مدیترانه، قسمتی از اقیانوس اطلس، زیر دریایی ناتلیوس، کانال پاناما و اقیانوس آرام را طی می کنید. در هر یک از بخش های نامبرده شده که در ادامه به توصیف آن ها می پردازیم اطلاعات مفیدی درج شده که این اطلاعات به زبان ترکی هستند و به منظور رفاه حال جهانگردان و گردشگران تور استانبول به زبان انگلیسی هم ترجمه شده اند.
 
 
 

بخش دریای سیاه

 
 
 
اولین بخشی که در مسیر طویل آکواریوم، به چشم می خورد این بخش بوده که سرگرمی های هیجان انگیزی دارد. وجود کشتی نوح در این قسمت، توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب می کند.

بخش تنگه بسفر

 
 
 
تنگه شبیه سازی شده بسفر دومین بخشی است که قابل رویت می باشد. در این بخش، قسمت هایی از زمین شیشه ای بوده و بازدید کنندگان می توانند از آن بجل الطارق را به تماشا بنشینند.

بخش دریای مرمره

 
 
 
این بخش آکواریوم استانبول معرف مکان های مهم منطقه مرمره استانبول می باشد که گردشگران تور استانبول می توانند از آن ها بازدید کنند. آکواریومِ بخش دریای مرمره حجم قابل توجهی در حدود 4000 متر مکعب داشته که ظاهر آن باسایر بخش ها متفاوت می باشد. کفِ این آکواریوم 360 درجه، از شن های مخصوصی است که زیبایی های آن را دوچندان کرده است. شانک ماهی و طوطی ماهی از ماهی های زیبایی هستند که در این بخش دیده می شوند.

 بخش تنگه داردانل

 
آکواریوم اصفهان
 
 
تنگه داردانل چهارمین بخش شبیه سازی شده در آکواریوم استانبول است که هنگام ورود به آن "اسب تروجان یا تروآ" توجه شما را به خود جلب می کند، این اسب ارتباط مستقیمی به جنگ تروآ و این تنگه دارد. یک ویژگی منحصر به فردی که در این قسمت به کار گرفته شده، تکنولوژی لایت باکس بوده که سبب شده تا گردشگران تور استانبول از تماشای آن به وجد آیند. جالب است بدانید که این تکنولوژی به گونه ای بوده که گویی به طور واقعی در حال عبور از میان این تنگه هستید.
برخی از ماهی های موجود در این قسمت تماشای نحوه زندگی آن ها برای هر توریستی جذابیت دارد عبارت اند از: بزماهی، ماهی زبردم و دم دراز.

بخش دریای اژه

 
 
 
این دریا در زمان های گذشته، اهمیتی شایان داشته و افراد مهمی از آن سربرآورده اند. هنگام ورود به این بخش تندیسی از پوزئیدون در ابعاد چشمگیر ملاحظه می شود که نیزه به دست بر روی سکویی در حالت نشسته قرار دارد. آکواریومِ زیبای این بخش کمی جلوتر از تندیس قرار دارد و با آب زلال خود جلوه ای ویژه از خود می تاباند.

بخش کانال سوئز

 
 
 
این بخش با رنگ خاصی که دارد، از سایر قسمت ها متمایز است. لحظه ای که می خواهید وارد این بخش شوید تندیسی توجه شما را به خود جلب می کند که متعلق به سازنده این کانال می باشد، علاوه بر این تندیس، ماکت های دیگری نیز وجود دارد که با تماشای آن ها می توانید اطلاعات خود را افزایش دهید. این کانال که اتصال دهنده دریای مدیترانه و دریای سرخ می باشد از اهمیت وافری برخوردار بوده و در آکواریوم استانبول در 3 قسمت به طور مفصل به نمایش درآمده است.

بخش دریای سرخ

 
 
 
با گذر از کانال سوئز به بخش بسیار زیبا و دیدنی دریای سرخ می رسید که تماشای آن گردشگران تور استانبول را به وجد می آورد و یکی از محبوب ترین قسمت های آکواریوم استانبول به شمار می رود. وجود مرجان های تماشایی در کنار ماهی هایی در اندازه های گوناگون با رنگ های متنوع، جلوه خاصی به آکواریوم این قسمت بخشیده است.

قطب جنوب

 
 
 
هشتمین بخشی که در آکواریوم استانبول به چشم می خورد، قطب جنوب می باشد که به زیبایی هرچه تمام تر طراحی شده و طوری به واقعیت شبیه است که گویی در یخبندان های آن ناحیه حضور داری. در این بخش از آکواریوم استانبول، کاهش دمای هوا کاملا محسوس است و وجود پنگوئن های دوست داشتنی در آن گردشگران تور استانبول را ذوق زده می کند. در ارتفاع 2 متری این بخش، کوه یخی حقیقی وجود دارد که می توانید تغییرات رخ داده شده در سطح کره زمین و تاثیرات آن بر روی یخ های این قطب را از نزدیک تماشا کنید و به آن پی ببرید.

بخش دریای مدیترانه

 
 
 
این بخش خیره کننده از آکواریوم استانبول بسیار طبیعی ایجاد شده و تداعی گر غارهای آهکی موجود در اطراف این دریا می باشد. وجود تعدادی آکواریوم بزرگ و کوچک در این بخش، نمای زیبایی به غارهای نمادین بخشیده است.

تنگه جبل الطارق

 
دیدنی های استانبول
 
 
بعد عبور از بخش دریای مدیترانه، به تنگه جبل الطارق می رسیم. یکی از اسطوره های افسانه ای معروف به نام هرکول در این بخش وجود دارد. دو آکواریوم دل انگیز در این قسمت وجود دارد که ارتفاع آن ها به 6 متر می رسد.

بخش اقیانوس اطلس

این قسمت از آکواریوم استانبول خود دارای 3 بخش مجزا می باشد که عبارت اند از:
- بخش شرقی اقیانوس اطلس : این مکان مملو از صفحات و لوله های زنگ زده می باشد که می توانید آن ها را تماشا کنید تا یادآور دوره ای از تاریخ برای شما باشد. گشت و گذار در این مکان و تماشای کوسه ماهی ها به واسطه کشتی های لیبرتی بسیار لذت بخش می باشد.
 
 
جاهای دیدنی استانبول
 
آکواریوم استانبول
 
 
- بخش میانی اقیانوس اطلس : همان طور که سوار بر کشتی های لیبرتی هستید به قسمت دوم اقیانوس بروید و در اعماق آن از تماشای گونه های کمیاب ماهی ها لذت ببرید. در این مسیر از 3 کافه گذر می کنید که برای رفع خستگی انتخاب بسیار مناسبی می باشد و می توانید با انرژی مضاعفی ادامه مسیر را طی نمایید.
 
 
آکواریوم در استانبول
 
 
- بخش غربی اقیانوس اطلس : بعد از این که یک نوشیدنی دلچسب را در کافی شاپ میل کردید، مسیر را با بازدید از ادامه آکواریوم استانبول در بخش غربی اقیانوس اطلس ادامه دهید. یکی از بزرگترین آکواریوم های موجود در این جاذبه مدرن و دوست داشتنی در این بخش قرار گرفته، آکواریومی 22 تُنی که بزرگترین آکواریوم سراسری فلوریا محسوب می شود.
 
 
استانبول
 
 
گردشگران تور ترکیه می توانند در این جا اطلاعات بسیار خوبی از ساختار بدنی آبزیان به دست آورند و از نزدیک آن ها را لمس نمایند.

کانال پاناما

 
دیدنی ها در استانبول
 
 
یکی از مهم ترین بخش های آبی موجود در دنیا که اهمیت به سزایی را ایفا می کند کانال پاناما می باشد که نام آن نسبت به سایر قسمت های آکواریوم استانبول ناشناس تر است. این کانال محل الحاق اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام بوده که ساخت آن بسیار دشوار بود. برای آشنایی بیشتر با کانال پاناما و مراحل احداث آن از این بخش دیدن به عمل آورید.

بخش اقیانوس آرام

 
جاذبه های گردشگری استانبول
 
آکواریوم های معروف جها
 
 
یکی از قسمت های پرطرفداری که در آکواریوم استانبول وجود دارد بخش سیزدهم آن بوده که مربوط به اقیانوس آرام می باشد. این بخش دارای یک آکواریوم استوانه ای شکل بوده که در در مرکز قرار دارد و درون آن مملو از ستاره های دریایی زیبا می باشد که تماشای آن توریست های تور استانبول را هیجان زده می کند. نقشه ای در این قسمت وجود دارد که اطلاعات مفیدی از اقیانوس آرام را شرح می دهد.

بخش ناتیلیوس

 
 
 
 
ناتیلیوس یک زیردریایی مشهور بوده که در کتاب هایی مانند بیست هزار فرسنگ زیر دریا نام آن آورده شده است. در آکواریوم استانبول هم یادی از آن شده و در قسمتی تمثیلی از آن وجود دارد که می توانید از آن بازدید کنید.

جنگل های آمازون

 
 
 
 
 
یکی از جذابترین بخش های آکواریوم استانبول، بخش جنگل استوایی است که در آن سعی شده جنگل های آمازون با زیبایی های بی حد و مرزش شبیه سازی شود. این قسمت حدود هزار متر مربع از فضای بزرگِ آکواریوم استانبول را به خود اختصاص داده است. حیوانات خاصی که در جنگل های آمازون زیست می کنند نیز در این قسمت مشاهده می شود.
لازم به ذکر است که بگوییم در انتهای این بخش، مجددا به ابتدای آکواریوم فلوریا باز می گردید.

گونه های جانوری مختلف در آکواریوم استانبول

 
گونه های جانوری آکواریوم استانبول
 
 
همان طور که در بخش های ابتدایی اشاره کردیم، 17 هزار جاندار در آکواریوم استانبول وجود دارد که از این میان 1500 گونه جانوری در حال حیات هستند. در ادامه ما را همراهی نمایید تا اطلاعات خوبی در رابطه با برخی از آن ها در اختیارتان قرار دهیم.
- پیکاسو ماهی : یکی از انواع ماهی هایی که در آکواریوم استانبول و در بخش اقیانوس آرام دیده می شود، پیکاسو ماهی بوده که عمری در حدود 7 سال دارد. این ماهی 30 سانتی متری که در میان صخره های مرجانی زندگی می کند، از هر چیزی که به دست آورد تغذیه می کند.
 
 
دیدنی های آکواریوم استانبول
 
 
- قورباغه سمی فانتازمال : یکی از موجودات خاصی که در آکواریوم استانبول دیده می شود، این قورباغه سمی می باشد که توانایی حیات در هر دو محیط آبی و خشکی را دارا است. زیستگاه این جانور 3 سانتی متری (تقریبا) در جنگل های آمازون می باشد.
 
 
قورباغه
 
 
- فرشته ماهی امپراتور : این ماهی زیبا که در بخش اقیانوس آرام دیده می شود، گرانترین ماهی دنیا شناخته می شود. فرشته ماهی امپراتور عمری 14 ساله داشته و برای زیستن بایددر فضای بزرگی در کنار صخره های مرجانی قرار گیرد.
 
 
جانوران آکواریوم استانبول
 
 
- ماهی مرکب بنگگای : این ماهی جذاب را می توانید در غرب اقیانوس آرام به تماشا بنشینید. مرکب ماهی بنگگای طولی 3 الی 7 سانتی متری داشته و عمر آن 5 سال است.
 
 
آبزیان آکواریوم استانبول
 
 
- پنگوئن جنتو : یکی از جانورانی که تنها در قطب جنوب یافت می شود، پنگوئن های جنتو بوده که گردشگران تور ترکیه می توانند در بخش هشتم آکواریوم استانبول از آن بازدید کنند. افراد زیادی به دلیل ویژگی منحصر به فردِ این پنگوئن، آن را می شناسند. پنگوئن های جنتو تنها یک یار را برای ادامه حیات خود انتخاب می کنند و به آن وفادار می مانند. شاید جالب باشد که بدانید عمر این حیوان حدود 17 سال است.
 
 
پنگ.ئن
 
 
- مارماهی خالدار : همان طور که استحضار دارید، اقیانوس گسترده آرام ماهی های متنوعی را در خود جای داده که یکی از آن ها مارماهی خالدار می باشد. این ماهی 300 سانتی متری عمری 40 ساله دارد و با ظاهری منحصر به فرد، توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این ماهی را در بخش دریای سرخ می توانید مشاهده کنید.
 
 
ماهی های آکواریوم استانبول
 
 
- بادکنک ماهی : یکی از جذاب ترین و دلرباترین ماهی هایی که در آکواریوم استانبول می توان مشاهده کرد، بادکنک ماهی با ظاهری فریبنده می باشد. این ماهی 50 سانتی متری به واسطه آب یا هوا همچون بادکنک می شوند و در مواقع خطر از خود دفاع می کنند.
 
 
تفریحات استانبول
 
 
- برگچه خوار : یکی دیگر از گونه های جانوری موجود در آکواریوم استانبول برگچه خوار بوده که حدود 140 سانتی متر است. برای تماشای بزرگترین جانور جونده دنیا می توانید به قسمت جنگل های آمازون مراجعه کنید. خوب است بدانید که این جانور وزنی 70 کیلوگرمی و عمری 8 الی 10 ساله دارد.
 
 
جانو.ران آکواریوم استانبول
 
 
- آراپایما : آراپایما از ماهی های بسیار بزرگی است که حدود 300 سانتی متر بوده و عمر آن به طور تقریبی 17 سال می باشد. بارزترین ویژگی این ماهی زبان 1.5 متری آن می باشد که بافتی سرسخت دارد. این ماهی در بخش آمازونِ آکواریوم استانبول قرار دارد.
- سفره ماهی دماغ گاوی : این سفره ماهی های جالب و البته ترسو دارای دماغی خاص هستند که دلیلی برای نامیدن آن ها می باشد. این ماهی های 120 سانتی متری را می توانید در بخش دریای اژه یا کانال پاناما ببینید.
 
 
سفره ماهی
 
 
- دیرینه سوسمار : نوعی سوسمار در بخش آمازون وجود دارد که دیرینه سوسمار نامیده می شود و متوسط عمر آن 50 سال است. این سوسمار از ماهی ها، پرندگان و پستانداران دریایی خوراک خود را تامین می کند.
- دلقک ماهی : نوعی از ماهی های موجود در بخش اقیانوس آرام، دلقک ماهی ها هستند که در کنار شقایق های دریایی زندگی می کنند و عمری 6 الی 10 ساله دارند.
 
 
ماهی های کوچک
 
 
- زمرد ماهی کله قوزی : این ماهی بزرگ که عمری 20 ساله دارد، به نام زمرد ماهی ناپلئون نیز شناخته می شود. اندازه زمرد ماهی کله قوزی مهم ترین عاملی است که توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب می کند.
 
 
آکواریوم در استانبول
 
 
- خروس ماهی : خروس ماهی بر خلاف ظاهر جالبی که دارد بسیار خطرناک می باشد. این ماهی در قسمت سر خود دارای تیغه هایی بوده که به وسیله آن به شکار سایر آبزیان می پردازد.
 
 
ماهی های آکواریوم
 
 
- کوسه لیمویی : این کوسه ها ظاهری متفاوت دارند و عجیب ترین ویژگی آن ها هوشیاری همیشگی آن ها می باشد، به گونه ای که لحظه ای نمی خوابند و همیشه در حال حرکت هستند.

امکانات آکواریوم استانبول

در مجاورت آکواریوم استانبول یک مرکز خرید لوکس (پاساژ فلوریا) واقع شده که گردشگران تور استانبول می توانند بعد از تماشای آکواریوم به آن رفته و به پاساژگردی و گشت و گذار بپردازند. همچنین در این آکواریوم دو سینما 5 بعدی تعبیه شده که با نمایش فیلم های شبیه سازی عناصر آب و باد و مه، تجربه نمایشیِ متفاوت و جالبی را برای بینندگان به وجود آورده است.
افزون بر موارد گفته شده، در طول مسیر چندین رستوران و کافی شاپ وجود دارد تا بازدید کنندگان بتوانند در آنجا استراحت کنند و خستگی به در کنند. همچنین هتلی باکیفیت در کنار آکواریوم استانبول قرار دارد که توریست ها می توانند در آن اقامت پیدا کنند و از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند. در این آکواریوم دل انگیز، یک سالن جهت برگزاری مراسم های جشن و پایکوبی هم وجود دارد که علاوه بر افراد مختلف، شرکت های بزرگ هم برای مراسم های خود از آن بهره می برند.
هنگام گشت و گذار در بخش های مختلف آکواریوم استانبول عکاسانی را می بینید که آماده ثبت خاطرات شما هستند، در صورت تمایل می توانید از آن ها بخواهید تا عکس هایی با کیفیت بی نظیر را برای شما ثبت کنند.
 
 
 
 
یکی از مهیج ترین اقداماتی که می توانید برای به وجد آمدن عزیزان خود انجام دهید، تهیه بنر می باشد که توسط غواصان هنگام عبور شما از کنار آکواریوم ها به نمایش در می آید و سبب غافلگیری می شود. این غافلگیری شامل 3 بسته بوده که هر یک را می توانید به دلخواه انتخاب کنید:
-بسته 450 لیری (نمایش بنر+ عکاسی+ فیلمبرداری)
-بسته 280 لیری (نمایش بنر+ عکاسی)
-بسته 250 لیری (نمایش بنر)
 
 
 

تفریحات آکواریوم استانبول

- غواصی : علاوه بر تماشای قسمت های گوناگون آکواریوم استانبول، گردشگران تور استانبول این امکان را دارند که در کنار کوسه ها و ماهی های زیبا و رنگارنگ به غواصی پرداخته و از دنیای زیر آب هم لذت ببرند. هزینه این تفریح 30 دقیقه ای و هیجان انگیز 300 لیر می باشد.
 
 
 
 
- غذا دادن به ماهی ها : این بخش معمولا مورد توجه کودکان قرار دارد و آن ها از تماشای غذا خوردن ماهی ها و کوسه ها می توانند لذت ببرند. خوب است بدانید که غذا دادن به ماهی ها در ساعت 3 بعدازظهر و به کوسه های بزرگ 11 صبح توسط مسئولین آکواریوم استانبول انجام می شود. همچنین هر هفته در روزهای شنبه ساعت 4 بعدازظهر هم به تمساح و کروکدیل ها غذا داده می شود.
 
 
 
 
- هزارتوی آینه : هزارتوی بخشی بسیار جذاب می باشد که  اکثرا با آن آشنایی دارند، وجود آینه در هزارتوی آکواریوم استانبول بر سردرگمی و هیجان آن می افزاید که بسیار لذت بخش است. اگر قصد دارید از این بخش استفاده کنید، باید 7 لیر بپردازید.
 
 
 
 
- شبیه ساز هلیکوپتر : این بخش از آکواریوم استانبول در واقع سینمایی 5 بُعدی و کوچک می باشد که گنجایشی 15 نفره دارد و گردشگران تور ترکیه می توانند در آن به صورت نمادین سوارِ هلیکوپتری شوند و بر فراز آسمان استانبول اوج هیجان را تجربه نمایند.
 
 
 
بازدید از آکواریوم
 

هزینه بازدید از آکواریوم استانبول

بازدید از آکواریوم استانبول مستلزم پرداخت هزینه می باشد و گردشگران تور ترکیه برای تماشای گونه های مختلف جانداران آن باید ورودی پرداخت نمایند که هزینه آن عبارت است از:
- خانواده 3 نفره 225 لیر
- بزرگسالان 85 لیر
- کودکان 55 لیر
- کودکان زیر 2 سال رایگان
 
 
 
 
امکان رزرو اینترنتی هم وجود دارد که در این صورت هزینه سفر به آکواریوم استانبول کمی کاهش پیدا می کند:
- خانواده 3 نفره 185 لیر
- بزرگسالان 76.5 لیر
- کودکان 49.5 لیر
 
 
 
 
اگر می خواهید یک تجربه فوق العاده کنار خانواده تجربه کنید پیشنهاد می شود حتما از این آکواریوم هیجان انگیز دیدن فرمایید.
بسته های ترکیبی هم برای بازدید از آکواریوم استانبول وجود دارد که به شرح زیر هستند:
-بسته ویژه دانش آموزان شامل: بازدید از آکواریوم + هزارتوی آینه 45 لیر
-بسته نقره ای دانش آموزان شامل: بازدید از آکواریوم + شبیه ساز هلیکوپتر + 2 جاذبه 57 لیر
-بسته طلایی دانش آموزان شامل: بازدید از آکواریوم + هزارتوی آینه + 2 جاذبه 65 لیر
-بسته ویژه بزرگسالان شامل: بازدید از آکواریوم + هزارتوی آینه 70 لیر
-بسته نقره ای بزرگسالان شامل: بازدید از آکواریوم + شبیه ساز هلیکوپتر + 2 جاذبه 85 لیر
-بسته طلایی بزرگسالان شامل: بازدید از آکواریوم + هزارتوی آینه + 2 جاذبه 90 لیر
 
 
 
 
 
جالب است بدانید که اگر در سالروز تولدتان به آکواریوم استانبول بروید، به این مناسبت تخفیف هایی به شما داده می شود.

آدرس آکواریوم استانبول

آدرس : استانبول/ منطقه باکیرکوی/ فلوریا/ محله شنلیکوی/ خیابان یشیلکوی هالکالی/ پلاک 93

ساعت کاری آکواریوم استانبول

ساعت و روزهای بازدید : همه روزه از ساعت 10 الی 20

تلفن تماس آکواریوم استانبول

تلفن تماس: 4449744

وب سایت آکواریوم استانبول

وب سایت: www.istanbulakvaryum.com/tr 
 
 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آکواریوم استانبول

بهاره اسفند 1397
چقدر این آکواریوم زیباااااااااست
لاله خرداد 1397
سلام من حدودا تابستان پارسال با دوستام به ترکیه سفر کردم و با هم به دیدن اکواریوم استانبول که یکی از زیبا ترین جاذبه های این شهر است رفتیم

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۳
۹ بهمن - ۱۵ بهمن
ایران ایر تور
ایران ایر تور
۴,۵۶۰,۰۰۰

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۳
۸ بهمن - ۱۳ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۱۰۰,۰۰۰

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۶
۷ بهمن - ۲۰ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۹۰۰,۰۰۰

تور استانبول ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۱۰۰,۰۰۰

تور استانبول ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۱۰۰,۰۰۰

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۵
۶ بهمن - ۲۰ بهمن
معراج
معراج
۴,۶۰۰,۰۰۰

تور استانبول از شیراز بهمن ۱۴۰۰
۶
۴ بهمن - ۲۸ بهمن
ایران ایر تور
ایران ایر تور
۵,۵۰۰,۰۰۰

تور استانبول نوروز ۱۴۰۱
۴
۲۸ اسفند - ۹ فروردین
Pegasus Airlines
قشم ایر
۷,۹۵۰,۰۰۰

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۳
۹ بهمن - ۱۵ بهمن
ایران ایر تور
معراج
۴,۴۴۰,۰۰۰

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۵
۶ بهمن - ۱۹ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۶۷۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به آکواریوم استانبول