حمام های ترکی استانبول

استانبول پایتخت ترکیه و یکی از بهترین شهرهای آن، دارای انواع جاذبه های گردشگری و تفریحات مهیجی است که امروزه به صورت چشمگیری مورد استقبال گردشگران تور استانبول قرار گرفته است. حمام های ترکی استانبول جزو یکی از تفریحات خاص و جذاب این کشور می باشد. اکثر حمام های موجود در استانبول قدیمی و تاریخی می باشد که توسط باستان شناسان مرمت شده و تلفیقی از مدرنیته و تاریخ گردیده است.
در این حمام ها با بخار و کف و صابون از شما پذیرایی می کنند. در واقع افراد ماهری در زمینه ماساژ در حمام های ترکی استانبول وجود دارند که شمارا ماساژ می دهند و خستگی کل سفر یکجا در می آید و به اصطلاح سبک می شوید. برای گردشگران تور استانبول لازم به ذکر است که بهای بلیط حمام های ترکی استانبول بسیار گران می باشند مخصوصا حمام های بزرگ با قدمت بالا که به تازگی مرمت و بازسازی شده اند، البته با قیمت های مناسبی نیز وجود دارد ولی دسترسی به آن ها با توجه به این که در مرکز شهر نیستند کمی سخت و دشوار است.
حمام های ترکی همانند حمام های قدیمی ایران علاوه بر تمیز کردن خود محلی مناسب برای گفت و گو کردن و گپ زدن می باشد که با هر سن و سال و طبقه ای دور هم جمع شده و هر از گاهی کسی که صدای خوبی دارد به زیر آواز زده و ترانه های قدیمی می خواند. در حمام های ترکی استانبول لنگ های 4 خانه ای شکل با نام پشت مال وجود دارد که به محض ورود این پارچه را باید به دور خود بپیچید و از لباس های متفرقه استفاده نکنید. بیش از 10 حمام ترکی در استانبول وجود دارد که در این بخش به نام بردن از تعدادی آن ها اکتفا می کنیم:
1- حمام سوفولار
2- حمام آقا
3- حمام جمبرلیتاش
4- حمام کیلیک علی پاشا
5- حمام خرم سلطان ایاصوفیه
6- حمام گالاتاسرای
7-حمام بیلربی


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به حمام های ترکی استانبول
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

همیرا 12 شهریور 97
1
حمام های ترکی استانبول واقعا فوق العادست کل خستگی تنتون در میره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور استانبول 30 دی 98
3 شب
ایران ایر
آرانا پرواز
30 دی - 3 بهمن

تور استانبول 29 دی 98
3 شب
ایران ایر تور
همیشه سفر
29 دی - 2 بهمن

تور استانبول 3 بهمن 98
5 شب
ماهان
معراج گشت
3 بهمن - 8 بهمن

تور استانبول 1 بهمن 98
5 شب
ایران ایر
قصر شایان
1 بهمن - 6 بهمن

تور استانبول 3 بهمن 98
4 شب
ماهان
معراج گشت
3 بهمن - 7 بهمن

تور استانبول 2 بهمن 98
5 شب
ایران ایر تور
مهریار پرواز
2 دی - 7 بهمن

تور استانبول 29 دی 98
3 شب
ایران ایر تور
تفریحات سیمالیان
29 دی - 2 بهمن

تور استانبول دی 98
3 شب
اطلس گلوبال
همیشه سفر
29 دی - 6 بهمن

تور استانبول 30 دی و 1 بهمن 98
4 شب
ایران ایر تور
آرشین پرواز
1 بهمن - 5 بهمن

تور استانبول دی و بهمن 98
3 شب
ایران ایر تور
آیسو سفر پارسه
29 دی - 8 بهمن