حمام های ترکی استانبول

استانبول پایتخت ترکیه و یکی از بهترین شهرهای آن، دارای انواع جاذبه های گردشگری و تفریحات مهیجی است که امروزه به صورت چشمگیری مورد استقبال گردشگران تور استانبول قرار گرفته است. حمام های ترکی استانبول جزو یکی از تفریحات خاص و جذاب این کشور می باشد. اکثر حمام های موجود در استانبول قدیمی و تاریخی می باشد که توسط باستان شناسان مرمت شده و تلفیقی از مدرنیته و تاریخ گردیده است.
در این حمام ها با بخار و کف و صابون از شما پذیرایی می کنند. در واقع افراد ماهری در زمینه ماساژ در حمام های ترکی استانبول وجود دارند که شمارا ماساژ می دهند و خستگی کل سفر یکجا در می آید و به اصطلاح سبک می شوید. برای گردشگران تور استانبول لازم به ذکر است که بهای بلیط حمام های ترکی استانبول بسیار گران می باشند مخصوصا حمام های بزرگ با قدمت بالا که به تازگی مرمت و بازسازی شده اند، البته با قیمت های مناسبی نیز وجود دارد ولی دسترسی به آن ها با توجه به این که در مرکز شهر نیستند کمی سخت و دشوار است.
حمام های ترکی همانند حمام های قدیمی ایران علاوه بر تمیز کردن خود محلی مناسب برای گفت و گو کردن و گپ زدن می باشد که با هر سن و سال و طبقه ای دور هم جمع شده و هر از گاهی کسی که صدای خوبی دارد به زیر آواز زده و ترانه های قدیمی می خواند. در حمام های ترکی استانبول لنگ های 4 خانه ای شکل با نام پشت مال وجود دارد که به محض ورود این پارچه را باید به دور خود بپیچید و از لباس های متفرقه استفاده نکنید. بیش از 10 حمام ترکی در استانبول وجود دارد که در این بخش به نام بردن از تعدادی آن ها اکتفا می کنیم:
1- حمام سوفولار
2- حمام آقا
3- حمام جمبرلیتاش
4- حمام کیلیک علی پاشا
5- حمام خرم سلطان ایاصوفیه
6- حمام گالاتاسرای
7-حمام بیلربی

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره حمام های ترکی استانبول

همیرا 12 شهریور 97
1
حمام های ترکی استانبول واقعا فوق العادست کل خستگی تنتون در میره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما