آبشارهای دودن

یکی از جاذبه ها و اماکن تفریحی شهر آنتالیا آبشارهای دودن است که به دلیل فاصله کم آن از مرکز شهر از محبوبت بالایی در بین گردشگران تور آنتالیا برخوردار بوده و مورد توجه قرار می گیرد. آبشارهای دودن فاصله ای 14 کیلومتری با مرکز شهر و 10 کیلومتر با سواحل جنوب شرقی دارد، همچنین دسترسی به این مجموعه بسیار آسان بوده که می توان با اتوبوس و یا تاکسی به مجموعه آبشارها ورود کرد. آبشارهای دودن را می توان به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم کرد که فاصله 8 کیلومتری با هم دارند.


بخش بالای از مجموعه تفریحی عظیمی تشکیل شده که از بازدید کنندگان هزینه ورودی دریافت می کنند، میزها و صندلی های مخصوصی در اطراف آبشار و رودی که جریان دارد قرار گرفته تا بازدید کنندگان بتوانند از آنها استفاده کنند. رستوران ها و کافه های فراوانی در بین این دو آبشار وجود داشته که از فضای دلنشینی برخوردارند. آبشار بخش بالایی دارای ارتفاعی 15 متر و عرض20 متر می باشد که در جلوی آن برکه ای به وجود آمده و سپس ادامه ی آن به رودخانه ای خروشان ختم می شود و از دل جنگل و درختان عبور می کند تا به آبشار پایینی برسد.


آبشار پایینی با ارتفاعی 40 متری یکی از زیبا ترین آبشارهای شهر آنتالیا است که به دریای مدیترانه ختم می شود و در نزدیکی ساحل لارا قرار دارد. آب آبشارهای دودن از رشته کوه های توروس سرچشمه می گیرند که آبی ذلال همراه با غرش با شکوهی است. شهر آنتالیا که مقصد تفریحی اکثر جهانگردان به خصوص گردشگران ایرانی است دارای اماکن تفریحی بسیاری بوده که آبشارهای دودن را می توان یکی از زیبا ترین و عظیم ترین اماکن تفریحی این شهر نامید که روزانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند و ساعاتی خاطره انگیز را درون این طبیعت بکر سپری می کنند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آبشارهای دودن

آتنا 12 شهریور 97
4
من با کشتی رفتم به این آبشار خیلی خوب بود و کشتی توی این منطقه نگه داشت تا همه عکس بگیرند و آب تنی کنند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر