آکواریوم دبی

📅 بروزرسانی : ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 427

آکواریوم دبی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری دبی محسوب می‌شود. مشاهده نزدیک ۱۴۰ گونه مختلف از حیوانات آبزی که در این آکواریوم‌ وجود دارند، قطعا می‌تواند تجربه متفاوتی را برای هر شخصی به همراه داشته باشد. بیش از ۳۳۰۰ جانور آبزی مختلف در مخزنی به گنجایش ۱۰ میلیون لیتر قرار گرفته‌‌اند که موجودات کوچک و بزرگی در آن زندگی می‌کنند. در ادامه به معرفی سایر ویژگی‌های این آکواریوم خواهیم پرداخت.

 

آکواریوم دبی کجاست

 

آکواریوم دبی کجاست؟

آکواریوم دبی از مشهور‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است که در دبی مال، یکی از بزرگترین پاساژ‌های خرید دنیا قرار دارد‌. بعد از ورود به پاساژ می‌توانید وارد باغ وحش زیر‌ آب شده و در تونل‌های آکواریوم قدم بزنید. این پروژه که یکی از سنگین‌ترین پروژه‌های کشور امارات بود، در محله‌ای در شهر دبی به نام "داون تاون" (Down Town) بنا شده‌ است‌. هدف از ساخت این مکان دیدنی فوق‌العاده، توسعه گردشگری شهر دبی بود.

آکواریوم دبی چگونه ساخته شد؟

آکواریوم دبی که اکنون در دنیا شناخته شده، یکی از هزاران پروژه‌های این کشور جهت توسعه صنعت گردشگری است. ساخت این آکواریوم در سال ۲۰۰۶ به پایان رسید و در سال ۲۰۰۸ در طی یک مراسم باشکوه افتتاح گردید. ساخت آکواریومی با این عظمت کار راحتی نبود. از این رو مدیران گردشگری کشور دبی با یکی از شرکت‌های معتبر دنیا در استرالیا به نام "پدل تروپ" (Peddle Thorp) در ساخت این آکواریوم همکاری کردند.

مسئولیت این پروژه سنگین به عهده شرکت اماراتی (Emaar Entertainment) بود. در نهایت کارشناسان به این نتیجه رسیدند که مرکز خرید دبی مال جهت قرارگیری بزرگترین و مشهورترین آکواریوم جهان بهترین نقطه است. اینگونه یکی از شاهکارهای گردشگری جهان در دبی ساخته شد.

 

آکواریوم دبی

 

بخش‌های مختلف آکواریوم دبی

آکواریوم دبی دارای سه بخش می‌باشد که شامل مخزن اصلی، تونل شیشه‌ای و باغ وحش زیر آبی است. یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های آن تونل شیشه‌ای این آکواریوم می‌باشد. این تونل که ورودی آن در طبقه همکف دبی مال واقع شده، طولی به اندازه ۴۸ متر دارد. قدم زدن در این تونل با عمق ۱۱ متری که دارد، مانند قدم زدن بر زیر اقیانوسی زیبا می‌ماند که می‌تواند خاطرات زیبایی را برای شما رقم بزند.

طبقه دوم این آکواریوم بخش باغ وحش زیر آبی است که در آنجا می‌توانید انواع و اقسام آبزیان مختلف را تماشا کنید. در آنجا ۴۰ گونه‌ از موجودات مختلف قابل مشاهده هستند‌. این گونه‌ها شامل مارهای درختی، کروکودیل پوزه کوتاه آفریقایی، اسب دریایی، خروس دریایی، آراپایما، مار پیتون برمه‌ای، حشرات، ماهی کمانگیر، سیکلیدها، مار ماهی راه راه و... می‌باشند. باغ وحش زیر آبی از سه بخش ساحل صخره‌ای، جنگل بارانی و اقیانوس زنده تشکیل شده است که امکان بازدید از آنها نیز وجود دارد.

 

بخش های مختلف آکواریوم دبی

 

مسیرهای دسترسی به آکواریوم دبی

مسیرهای دسترسی به آکواریوم دبی از سه راه امکان پذیر است که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

اتوبوس

در صورتی که قصد بازدید از مرکز خرید دبی مال و آکواریوم دبی را دارید، می‌توانید از اتوبوس‌هایی که در قسمت درب ورودی دبی مال توقف می‌کنند‌، استفاده کنید. دو خط اتوبوس ۲۷ و ۲۹ شما را تا درب ورودی مرکز خرید دبی مال می‌رسانند. خط ۲۷ از ایستگاه بازار طلا فروشی دیرا و خط ۲۹ از ایستگاه غریبه (Ghubaiba) حرکت می‌کند.

مترو

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به آکواریوم دبی، در کنار برج خلیفه واقع شده است. می‌توانید در این ایستگاه پیاده شوید و با طی کردن یک مسیر ۱۷ دقیقه‌ای از روی یک پل ارتباطی سرپوشیده خود را به مرکز خرید دبی مال برسانید.

تاکسی آنلاین

اگر قصد دارید سریع‌تر خود را به این جاذبه گردشگری هیجان‌انگیز برسانید، امکان استفاده از تاکسی‌های آنلاین دوبی نیز فراهم می‌باشد. اوبر (Uber) و کریم (Careem) از جمله تاکسی‌های فعال در دبی هستند که به علت کیلومتری کار کردن آنها، هزینه تاکسی مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

 

مسیرهای دسترسی به آکواریوم دبی

 

تفریحات آکواریوم دبی

در آکواریوم دبی می‌توانید ساعت‌ها از تفریحات هیجان‌انگیز این آکواریوم استفاده کنید و لحظات زیبایی را سپری کنید. تفریحات قابل استفاده در این آکواریوم شامل تماشا کردن انواع گونه‌های موجودات آبزی در تونل شیشه‌ای، شنا و غواصی، اسنورکلینگ در قفس، غذا دادن به سفره‌ ماهی‌ها، ملاقات با کوسه‌ها و... می‌باشد.

شنا و غواصی در آکواریوم دبی: اگر در شنا و غواصی ماهر هستید، می‌توانید با پوشیدن این لباس به اعماق ۱۰ میلیون لیتری این آکواریوم بروید. با وجود غواصان ماهر و آموزش‌دیده آکواریوم و بی‌خطر بودن کوسه‌ها مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

اسنورکلینگ در قفس: در صورتی که غواصی بلد نیستید، اما تمایل به تماشا کوسه‌ها از فاصله نزدیک را دارید، غواصی در قفس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اسنورکلینگ در قفس یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگران محسوب می‌شود که افراد ۸ سال به بالا می‌توانند آن را امتحان کنند. با پوشیدن لباس غواصی در قفس امن فولادی آب دیده، به عمق این آکواریوم رفته و می‌توانید حیوانات کوچک و بزرگ را از نزدیک تماشا کنید.

 

تفریحات آکواریوم دبی

 

قدم زدن در تونل شیشه‌ای: اگر همانند بعضی افراد از غواصی و دیدن حیوانات از فاصله نزدیک لذت نمی‌برید؛ می‌توانید قدم زدن در تونل شیشه‌ای آکواریوم را امتحان کنید. تونل شیشه‌ای آکواریوم در طبقه همکف دبی مال قرار دارد. با رفتن به آن طبقه می‌توانید قدم زدن در زیر اقیانوسی کوچک را تجربه کنید.

غذا دادن به سفره‌ ماهی‌ها: در باغ وحش زیر آبی آکواریوم دبی می‌توانید به سفره‌‌ ماهی‌‌های عقابی و سفره ماهی‌های بینی گاوی با دست غذا دهید. سفره‌ ماهی‌ها موجوداتی ملایم و بسیار صمیمی هستند که غذا دادن به آنها هیچ خطری برای شما نخواهد داشت. آنها به راحتی به سطح آب می‌آیند و ماهی را از دست شما می‌گیرند که می‌تواند تجربه‌ متفاوتی را برای شما رقم بزند.

ملاقات با کوسه‌ها: ملاقات با کوسه‌ها از تفریحات بی‌نظیر این آکواریوم محسوب می‌شود که از هیجان بالایی نیز برخوردار است‌‌. کارکنان این آکواریوم درباره گونه‌های مختلف کوسه‌ها و همچنین نحوه مراقبت از آنها را به گردشگران توضیح می‌دهند. به بازدید کنندگان لباس‌ و کفش‌های ضد آب داده می‌شود تا بتوانند تا کمر در داخل آب فرو رفته و با کوسه‌ها ارتباط برقرار کنند.

 

امکانات آکواریوم دبی

 

امکانات آکواریوم دبی

آکواریوم دبی امکانات مختلفی در جهت رفاه حال بازدیدکنندگان قرار داده است که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم‌.

دوربین‌های ضد آب گوپرو

دوربین‌های ضد آب گوپرو از جمله امکاناتی است که در اختیار شرکت‌کنندگان غواصی در آکواریوم قرار می‌گیرد. با وجود این دوربین‌ها می‌توانید در زیر آب از خودتان عکس بگیرید و لحظات هیجان‌انگیز خود را به ثبت برسانید.

تابلو‌های اطلاعات

تابلو‌های اطلاعاتی که در کنار حیوانات مختلف قرار دارند، می‌توانند اطلاعات جالبی را درباره آن موجودات به شما منتقل کنند.

دسترسی به ویلچر

در بخش‌های مختلف آکواریوم دبی ویلچر وجود دارد تا افراد مسن نیز بتوانند از این جاذبه گردشگری فوق‌العاده بهره‌مند شوند.

شرایط بازدید از آکواریوم دبی

با وجود باز بودن آکواریوم دبی در ۳۶۵ روز سال، امکان بازدید از این مکان در هر موقع از سال امکان‌پذیر می‌باشد. شما می‌توانید بلیط ورود به این آکواریوم را از باجه‌های بلیط فروشی این آکواریوم تهیه کنید. در صورتی که علاقه‌ای به صف‌های طولانی فروش بلیط ندارید، می‌توانید از قبل به صورت آنلاین بلیت خود را خریداری کنید.

 

شرایط بازدید از آکواریوم دبی

 

برای بازدید از آکواریوم دبی چه زمانی بهتر است؟

از آنجا که آب و هوا دبی در تمامی فصول نسبتا گرم است، سفر به این کشور در ماه‌های آذر تا اسفند و در فصل زمستان مناسب‌تر می‌باشد. این نکته نیز حائز اهمیت است که داخل مرکز خرید دبی مال آب و هوا مطلوبی برقرار می‌باشد و موجب ایجاد احساس گرما در بازدیدکنندگان نخواهد شد.

تور مجازی آکواریوم دبی

شهر دبی که روزی شهری کوچک بود، امروزه یکی از موفق‌ترین شهرهای جهان در صنعت تجارت و بازرگانی به شمار می‌رود. علاوه بر منابع طبیعی که شهر دبی از آنها بهره‌مند است، صنعت گردشگری این شهر نیز سهم بزرگی در موفقیت و درآمد زایی آن دارد. با وجود اماکن تفریحی و زیبایی که دبی از آنها برخوردار است، هرساله گردشگران زیادی جهت بازدید از آنها به این شهر سفر می‌کنند.

آدرس و ساعت بازدید از آکواریوم دبی

آدرس: دبی، دبی مال، طبقه همکف و دوم.

ساعت بازدید: در طول روزهای هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب _ آخر هفته‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

 

 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آکواریوم دبی

راشین شهریور 1397
6 نفر پسندیدند
آکواریوم دبی خیلی مکان خاص و زیبایی هست

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/21226-%D8%A2%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%A8%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آکواریوم دبی