آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو به شکل نعلی بوده و در مرز بین برزیل و آرژانتین قرار دارد ، آبشار ایگواسو با طول 2.7 کیلومتر توسط فردی اسپانیایی در سال 1541 به نام آلوار نونز کابزا د واکا کشف شد.این آبشار به دو قسمت کاملا مجزا تقسیم شده است که هر کدام از آن ها از صد ها بخش دیگر تشکیل شده اند.جالب است بدانید که آبشار ایگواسو سه برابر بزرگ تر از آبشار نیاگارا و همچنین از آبشار ویکتوریا در آفرقا هم بزرگ تر می باشد.
در فصل پر باران حجم آبشار ایگواسو  به 12.750 متر مکعب بر ثانیه می رسد و همچنین در قسمت پایین ترین قسمت دره جمع آوری و به رود پارانا می ریزد ، شایان ذکر است که تنها 20% آبشار ایگواسو در برزیل و مابقی آن در آرژانتین و در شهر فوز دو لوآچو  واقع شده است.
قسمت برزیلی این آبشار در پارک ملی به همین نام و قسمت آرژانتینی آن در پارک ملی به نام ایگوازو قرار گرفته است که در همین پارک های ملی انواع با ارزشی از گیاهان و حیواناتی نظیر ارکیده ، پگونیا ، انواع پرندگان رنگی و پروانه های زیبا زندگی می کنند.پارک ایگواسو در سال 2011 به عنوان یکی از هفت عجایب طبیعی جهان شناخته و همچنین در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
برای دسترسی به آبشار ایگواسو هم از طریق آرژانتین و هم از طرق برزیل میسر می باشد اما به دلیل برگزاری المپیک ریو بسیاری از گردشگران تور برزیل را انتخاب می کنند البته توجه داشته باشید رفتن به این آبشار برایتان ارزان تمام نمی شود اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.
اگر می خواهید روز های هیجان انگیزی را در برزیل همراه با تفریحات متنوع داشته باشید می توانید در هتل های پارک ملی ایگواسو اقامت داشته باشید و همچنین مطلع باشید به دلیل اینکه این آبشار در منطقه ی گرمسیر واقع شده است در طول روز چند باری شاهد ریزش باران های شدید خواهید بود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز آبشار ایگواسو
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری