باغ وحش وکیل آباد

مشهد به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا (ع) از محبوبیت خاصی برای مسلمانان برخوردار است از این رو در تمامی فصل های سال گردشگران زیادی را در شهر مقدس مشهد مشاهده می کنید که این جمعیت در زمان های خاص به عنوان مثال تولد و وفات امام رضا (ع) و جشن ها و عید های مختلف به صورت چشمگیری افزایش می یابد.از این رو مشهد در چندین سال اخیر در صدد تاسیس اماکن تفریحی و دیگر امکانات برای مسافرین عزیز در نظر گرفته اند که علاوه بز زیارت بتوانند سفر خوب و شادی را در پیش داشته باشند.
باغ وحش وکیل آباد در مشهد جز یکی از جاذبه های تفریحی شهر مشهد به شمار می رود که در قسمت جنوب غربی مشهد و همجوار پارک وکیل آباد واقع شده است که تنها باغ وحش موجود در شهر مشهد می باشد.

اولین باغ وحش مشهد در سال 1339 تاسیس گردید و در سال 1359 باغ وحش وکیل آباد در مکان فعلی خود آماده بهره برداری رسید.در این باغ وحش می توانید انواع حیوانات گوشتخوار ، گیاه خوار ، آبزیان ، پرندگان و خزندگان مختلفی را مشاهده نمایید.
این باغ وحش در حال حاضر در قسمت ورودی پارک جنگلی وکیل آباد با مساحت 4 هکتار احداث شده است و همچنین بزرگ ترین باغ وحش ایران از نظر تنوع حیوانات نیز می باشد.
طبق آخرین آمار بدست آمده از این باغ وحش وکیل آباد ، بیش از 125 گونه جانوری نگهداری می شود که 61 گونه پستاندار و همچنین 49 گونه پرنده می باشد علاوه بر این ها می توانید تنوع زیادی از آبزیان و خزندگان را در این باغ وحش ببینید.
اگر عازم تور مشهد هستید به هیچ عنوان بازدید از یزرگ ترین باغ وحش ایران را از دست ندهید و هر جوری که می توانید بازدید از آن را در برنامه ی سفر خود جای دهید. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 102 دهنده به امتیاز باغ وحش وکیل آباد
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
منوچهر 18 شهریور 1397
4
باغ وحش وکیل آباد جای تفریحی خوبی برای گردشگران تور مشهد به شمار می رود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری