دیزنی لند پاریس

دیزنی لند شهر رؤیاهای هر کودکی است. حتی بزرگسالان هم با کارتون های دیزنی خاطرات زیادی دارند و از این رو، همه دوست دارند یک بار هم که شده از پارک دیزنی لند بازدید کنند. اولین شعبه دیزنی لند در ایالت فلوریدا کشور آمریکا بود و امروزه در شهرهای پاریس، توکیو، شانگهای و هنگ کنگ هم شعبه دارد هرچند شعبه پاریس دیزنی لند اولین شعبه بعد از آمریکا است.
 
 
والت دیزنی
 

خالق کاراکترهای دیزنی لند

ابتدا بیش از معرفی دیزنی لند پاریس کمی راجع به والت دیزنی، خالق دنیای دیزنی بگوییم:
والت دیزنی در نوجوانی مهارت های خود در زمینه کارتون را توسعه داد. او در سن 16 سالگی به امید حضور در ارتش از مدرسه اخراج شد اما به دلیل سن کم نتوانست در ارتش حضور یابد لذا تصمیم گرفت تا راننده آمبولانس شود.
اکثر مردم تصور می کنند انیمیشن میکی ماوس اولین انیمیشن والت دیزنی بود اما جالب است بدانید کارتون اوسوالد، خرگوش خوش شانس، اولین انیمیشنی بود که توسط والت دیزنی ساخته شد. 
 
 
دیزنی لند پاریس
 
 
او نام میکی ماوس را مورتیمر ماوس گذاشته بود اما همسرش به دلیل جالب نبودن این اسم مجبورش کرد تا نامش را تغییر دهد. جالب است بدانید از سال 1928 تا سال 1947، خود والت دیزنی صدا گذاری میکی ماوس را بر عهده گرفته بود.
 
 
نقشه دیزنی لند پاریس
 
 
محبوب ترین شخصیت والت دیزنی، گوفی بود. گوفی در واقع سگی انسان نما است هرچند برخی می گویند او گاو انسان نما است! همچنین خوب است بدانید دیزنی در سال 1938، برنده 8 جایزه اسکار شد.
برخلاف نام دیزنی لند پاریس که قبلا هم یورو دیزنی نام داشت، این شعبه از دیزنی لند در شهر پاریس قرار ندارد بلکه در شهر Marne-la-Vallee که در 32 کیلومتری پاریس می باشد واقع شده است. دیزنی لند پاریس به عنوان یکی از برترین تفریحات فرانسه به دو قسمت کلی تقسیم می شود. قسمت بزرگ پارک با نام سرزمین دیزنی در سال 1992 تاسیس شد. این قسمت مجموعه ای شامل ریزورت ها و هتل های لوکس، مراکز خرید، زمین گلف و تفریحات مختلف دیگری می باشد.
 
 
دیزنی لند
 
 
بخش دیگر دیزنی لند پاریس پارک استودیو والت دیزنی نام دارد که ده سال بعد یعنی در سال 2002 افتتاح شد. در این بخش می توان پشت صحنه کارتون های دیزنی، سینما و بیزنس شو دیزنی را مشاهده نمود. 
در قسمت سرزمین دیزنی هنگام ورود، وارد خیابان اصلی می شوید که در واقع شاهراه پارک بوده و دسترسی به تمام نقاط پارک را دارد. همچنین جالب است بدانید موضون این خیابان، یادآور خیابان نیویورک در سال 1930 میلادی است. همزمان که در حال مشاهده بناهای موضونی مانند قلعه زیبای خفته، در جست و جوی نمو و غیره هستید، با شخصیت های کارتونی دیزنی روبرو می شوید که به همراه موسیقی، در حال رژه رفتن در پارک هستند اما برخلاف تصور، افرادی که داخل لباس شخصیت ها هستند، بازیگران اصلی شخصیت ها نمی باشند. 
 
 
دیزنی لند پاریس
 

امکانات دیزنی لند پاریس

همانطور که پیش‌تر گفتیم، در دیزنی لند پاریس رستوران های مختلفی هم وجود دارد و با اینکه قیمت غذاها در این رستوران ها به شدت گران است اما در همه ساعات روز جمعیت بالایی را در رستوران ها می توان مشاهده نمود. اگر شما هم قصد دارید در این رستوران ها غذا میل کنید لازم است بدانید از چند ساعت و یا چند روز قبل بایستی رزرو کنید چرا که بدون رزرو کردن، حداقل یک ساعت باید در صف منتطر بمانید.
در آخر لازم است بدانید اخیرا از سال 2015، دستگاه های دیزنی لند پاریس در حال بازسازی و تعمیر هستند لذا توصیه می شود پیش از بازدید، حتما دستگاه های درحال تعمیر را در سایت دیزنی لند مشاهده کنید تا دستگاهی که قصد دارید بابتش به پارک دیزنی لند بروید در حال تعمیر نباشد.
 

قیمت بلیط دیزنی لند پاریس

بزرگسالان جهت ورود به پارک 90 یورو و کودکان هم 64 یورو می بایست پرداخت نموده و بلیط ورودی را تا هنگام خروج از پارک می بایست به همراه داشته باشند.
 
 
دیزنی لند
 
 
اگر شما هم جزء علاقه مندان به بازدید از پارک دیزنی لند پاریس هستید می توانید با اخذ تور پاریس، از این سرزمین خاطره انگیز بازدید کنید.
 

آدرس دیزنی لند پاریس

Boulevard de Parc, 77700 Coupvray, France
 

تصاویر دیزنی لند پاریس

 
دیزنی لند
 
دیدنی های پاریس
 
دیزنی لند پاریس
 
کاراکترهای دیزنی لند
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دیزنی لند پاریس

رادین 18 شهریور 97
0
دیزنی لند پاریس خیلی زیبا و دیدنی هست بچه ها عاشقش میشن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما