باغ گیاه شناسی

تاریخ انتشار : ۱۵ مهر

مشهد دارای جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی فراوانی بوده که سالانه حدود هفت میلیون گردشگر را به خود جذب می کند، باغ گیاه شناسی یکی از اماکن تفریحاتی بزرگ شهر مشهد می باشد. باغ گیاه شناسی که در 22 خرداد ماه  سال 1392 تاسیس شد دارای وسعتی حدود25 هکتار می باشد، مدت زمان ساخت آن یک سال و پنج  ماه به طول انجامید و هزینه ساخت آن  تقریبا 15 میلیارد تومان بوده است.


 در این پروژه عمرانی 42 مهندس عمران و پیمانکار، 450 کارگر و باغبان بکار گرفته تا توانستند 44 هزار متر مربع چمنزار،149000 اصله درخت و درختچه، 12300 متر مربع پرچین، 25252 متر مربع گل دائم، 9500 متر مربع گل فصلی، 68 هزار متر مربع معبر و پیاده رو ایجاد کنند. گل ها و گیاهانی که در این باغ نگهداری می شوند در قالب دوازده کلکسیون و بخش پرورش داده شده که هر قسمت گونه گیاهان، اثرات، خواص و طریقه نگهداریشان با هم متفاوت است. این دوازده قسمت شامل بخش: باغ صخره ای و آبشار که دارای گل های پیازی و فصلی هستند که در هر فصل عوض تعویضشان می کنند، گیاهان دارویی و معطر، سیستماتیک و آبراتوم، رزگاردن، جشنواره داوودی، آموزشی و نمایشی، ایران و توران، آسیای میانه، سوزنی و برگان، باغ میوه های بومی و ایران که 140 درخت میوه  در آن وجود دارد که مانند کوچه های قدیمی ایران شبه سازی شده، گلخانه و نهالستان، کلکسیون کیاهان زراعی می باشند.


 باغ گیاه شناسی را می توان گفت یکی از مهم ترین مکان برای دانشگاه های کشاورزی، تحقیقاتی، و آزمایشی محسوب می شود که به دلیل پرورش انواع مختلف گونه های گیاهی دانشجویان زیادی را برای کامل کردن تحقیقاتشان به سمت خود می کشاند. هر ساله اولین فصل بهار و اواسط تابستان جشنواره باغ گل ها در این باغ آغاز می شود که باغ گیاه شناسی رنگ و بوی هیرت انگیزی به خود می گیرد.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره باغ گیاه شناسی

ترانه شهریور 1397
من چند باری باغ گیاه شناسی رفتم خیلی باغ خوب و پر نشاطی بود

تور زمینی مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۹ بهمن - ۱۴ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۳۰,۰۰۰

تور مشهد ۸ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۰ بهمن
زاگرس
ایران ایر تور
۱,۷۰۵,۰۰۰

تور مشهد ۷ و ۸ و ۹ بهمن
۲
۹ بهمن - ۱۱ بهمن
تابان
آتا
۱,۶۶۵,۰۰۰

تور زمینی مشهد ۲۶ بهمن
۲
۲۶ بهمن - ۲۹ بهمن
قطار 6 تخته لوکس
قطار 6 تخته لوکس
۵۱۰,۰۰۰

تور مشهد ۸ و ۱۶ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۹ بهمن
آسمان
زاگرس
۱,۹۶۰,۰۰۰

تور مشهد ۹ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
زاگرس
آتا
۱,۶۱۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد ۹ و ۱۱ و ۱۳ بهمن
۲
۹ بهمن - ۱۶ بهمن
قطار 4 تخته سروش
قطار 4 تخته سروش
۸۰۰,۰۰۰

تور مشهد ۹ بهمن
۲
۹ بهمن - ۱۱ بهمن
تابان
آتا
۱,۷۰۰,۰۰۰

تور مشهد ۸ بهمن
۳
۸ دی - ۱۱ بهمن
آتا
وارش
۱,۷۴۰,۰۰۰

تور مشهد ۷ بهمن
۲
۷ بهمن - ۹ بهمن
زاگرس
کاسپین
۲,۰۱۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به باغ گیاه شناسی