گاسگاد ایروان

ایروان پایتخت ارمنستان یکی از شهرهای تاریخی و تفریحی می باشد و گردشگران بسیاری به این شهر و کشور سفر می کنند. این شهراماکن تفریحی زیادی از جمله موزه ها، کاخ ها، میدان ها و پارک های تاریخی بسیاری در خود جای داده است. گاسگاد ایروان یک مکان تاریخی، فرهنگی و تفریحی می باشد. این مجموعه وسیع و باشکوه پایین ترین نقطه شهر از نظر ارتفاع به بالاترین نقطه شهر متصل می کند که بسیار بی نظیر است. گاسگاد ایروان دارای 750 پله بوده که از این رو به هزار پله هم مشهور می باشد و بخش عمده مسافت به بالاترین نقطه را این پله ها تشکیل داده اند.

گاسگاد ایروان بعد از استقلال یافتن ارمنستان توسط یکی از مهندسان طراحی شد و این طرح تا سال 1970 به طول انجامید تا به پایان برسد و نتیجه اش این پارک عظیم و هیرت انگیز است. همچنین در بالاترین نقطه این منطقه بنایی ساخته شده است که به مناسبت پنجاهمین سالگرد پیروزی روس ها علیه نازی های آلمان می باشد و بر روی این برجک نماد جاودانگی حک شده است. گردشگران عزیز تور ایروان اگر توانایی بالا رفتن از پله را ندارید می توانید از پله برقی و آسانسور استفاده کنید تا از شمالی ترین مکان این شهر دیدن فرمایید. در طبقات دیگر گاسگاد ایروان آثار هنری از جمله: مجسمه های سنگی از هنرمندان معاصر این کشور، مجسمه های شیشه ای که به دست هنرمندان چینی ساخته شده اند، و همچنین نقاشی ها وغیره مشاهده می شوند که مورد توجه اکثر بازدید کنندگان قرار می گیرند.

گاسگاد ایروان دارای فضایی بسیار سرسبر با گل های رنگارنگ بوده که محیطی دلنشین و خاطره انگیزی ایجاد کرده است، می توان گفت یکی از بهترین مکان های این شهر برای قدم زدن و سپری کردن ساعاتی لذت بخش می باشد. گاسگاد ایروان روزانه مملو از گردشگران و توریست ها است که از این مکان تاریخی و تفریحی دیدن کنند
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره گاسگاد ایروان

سهیل 11 شهریور 97
0
من گاسگاد ایروان رفتم خیلی زیباست و از جاذبه های گردشگری معروف یه شمار میره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر