شهر بازی پارک ملت مشهد

شهر مشهد یکی از شهر های معروف کشور ایران می باشد که به سبب وجود حرم امام ‏رضا (ع) در آن همواره مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی قرار گرفته است و سالانه ‏افراد زیادی با تور مشهد به این شهر زیبا سفر می کنند. 
توریستی بودن این شهر باعث شده تا مراکز رفاهی و تفریحی متعددی در آن تأسیس ‏شود. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی جامع و کلی در رابطه با شهر بازی پارک ملت ‏مشهد در اختیار گردشگران و زائران تور مشهد و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار ‏دهیم. 
در ادامه با ما همراه باشید تا با شهر بازی پارک ملت مشهد بهتر آشنا شوید. 
پارک ملت شهر مشهد قدیمی ترین پارک موجود در این شهر می باشد که در سال 1343 و ‏در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی به دستور وی در خارج از شهر احداث شد. 
اما لازم به ذکر با گسترش شهر مشهد در سال های اخیر پارک ملت مشهد هم اکنون در ‏داخل شهر و در حاشیه بزرگراه وکیل آباد قرار دارد. 
پارک ملت مشهد دارای مساحتی غالب بر 720 هزار متر مربع می باشد و یکی از بزرگ ‏ترین پارک های این شهر به شمار می آید طراحی و ساخت این پروژه با نظارت دو ‏مهندس انگلیسی آغاز و توسط مهندس های ایرانی به اتمام رسید. 
اگر قصد سفر با تور مشهد و رفتن به پارک ملت مشهد را دارید باید بدانید که در این ‏پارک ها بخش ها و امکانات متعددی وجود دارد که برخی از این امکانات و بخش ها ‏عبارتند از بزرگ ترین استخر رو باز مشهد به مساحت حدود 1200 متر مربع، زمین چمن ‏فوتبال، زمین بازی والیبال، زمین بسکتبال، پیست اسکی و غیره همچنین شهر بازی پارک ‏ملت مشهد نیز یکی از این بخش ها می باشد. 
در اطراف پارک ملت مشهد زمین مخصوص ورزش و پیاده روی وجود دارد که گردشگران ‏تور مشهد می توانند از آن استفاده کنند. 
یکی دیگر از بخش ها موجود در پارک ملت مشهد باغ سرپوشیده رز می باشد. این باغ ‏ویژه بانوان می باشد و در آن امکانات تفریحی و ورزشی متعددی مانند زمین های بازی ‏برای بانوان در نظر گرفته شده است. 
اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید بازدید و تفریح در پارک ملت مشهد را فراموش نکنید ‏چرا که این مجموعه یکی از بهترین جاذبه های شهر مشهد بوده و گردشگران تور مشهد ‏می توانند ساعات بسیار خوشی را در آن سپری کنند. 
در پارک ملت مشهد گونه های متعددی از گیاهان مختلف کاشته شده است و جالب ‏است بدانید بیش از 35 هزار درخت کهنسال در این مجموعه وجود دارد که به زیبایی ‏های پارک ملت مشهد افزوده است. 
یکی دیگر از جاذبه های موجود در پارک ملت مشهد یک دریاچه می باشد که در قسمت ‏شرقی پارک قرار دارد. خوب است بدانید در پشت این دریاچه یک مرکز خدمات رسانی به ‏جانبازان قطع نخاعی نیز وجود دارد. 
اما برویم سراغ محبوبت ترین قسمت این مجموعه که شهر بازی پارک ملت مشهد می ‏باشد این شهر بازی در قسمت های مرکزی و شرقی پارک واقع شده است و اولین و ‏قدیمی ترین شهر بازی مشهد به شمار می آید. 
این مجموعه در سال 1351 شمسی با هدف افزایش امکانات تفریحی و رفاهی پارک ملت ‏تأسیس شده است. اگر با تور مشهد به این شهر سفر کنید خواهید دید که تجهیزات و ‏وسایل بازی این شهر بازی بسیار مدرن و جدید می باشند و علت این امر تغییر مداوم ‏شهر بازی است. 
در شهر بازی پارک ملت مشهد وسایل بازی متعددی وجود دارد یکی از بهترین آن ها ‏چرخ و فلک این شهر بازی می باشد 
چرخ و فلک شهر بازی پارک ملت مشهد با دارا بودن قطر 80 متر بزرگ ترین چرخ و فلک ‏خاور میانه و هجدهمین چرخ و فلک بزرگ دنیا می باشد خوب است بدانید این چرخ و ‏فلک در هر نوبت حدود 450 نفر را تا ارتفاع 80 متری از سطح زمین بالا می برد. 
همچنین لازم به ذکر است که این چرخ و فلک نسبتاً جدید بوده و در سال 1384 شمسی ‏در شهر بازی پارک ملت مشهد تأسیس شده است و اولین دارنده استاندارد تجهیزات ‏شهر بازی در ایران می باشد که در سال 1390 نیز به یکی از اعضا اتحادیه جهانی ‏IAAPA‏ ‏تبدیل شده است. 
یکی از بهترین ویژگی های این شهر بازی این است که تمامی افراد با هر رده سنی می ‏توانند از وسایل و امکانات موجود در این شهر بازی استفاده کنند چرا که وسایل بازی این ‏مجموعه به سه دسته هیجانی، خانوادگی و کودکان تقسیم می شوند. 
وسایل بازی دسته هیجانی شامل پرواز در آسمان، اسکیت، آکروجت فضایی، ترن هوایی، ‏تاپ اسپین، تاب گردان، سورتمه، سالتو، حریم وحشت، کشتی دوقلو، فایربال، صندلی ‏فضایی، گردباد و غیره می باشند. 
همچنین از وسایلی که در دسته های خانوادگی و کودکان قرار می گیرد می توان به قطار ‏خانواده، ماشین برقی، کشتی صبا، جامپینگ، تاب کودک، آفتاب و مهتاب، شاتل بس، ‏دنیای وحشت، موتور کراس و هلی کوپتر اشاره کرد. 
از دیگر امکاناتی که در شهر بازی پارک ملت مشهد وجود دارد می توان سرویس ‏بهداشتی، بوفه، زمین چمن، بخش اطلاعات، آبخوری و غیره را نام برد. 
گردشگران و زائرانی که با تور مشهد سفر می کنند می توانند در کنار تفریح در شهر بازی ‏پارک ملت مشهد از سایر قسمت های پارک که قبل تر آن ها را معرفی کردیم نیز بازدید ‏کرده و لحظاتی بسیار شاد را در این مجموعه تجربه کنند.  
همانطور که پیش تر اشاره کردیم این پارک قدیمی و زیبا در جوار اتوبان وکیل آباد و در ‏نزدیکی میدان آزادی شهر مشهد واقع شده است و دسترسی گردشگران و زائران تور ‏مشهد به این مجموعه بسیار آسان می باشد. 
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی جامع در رابطه با پارک ملت و همچنین شهر ‏بازی این پارک بدست آورید. 

سوالات متداول شهر بازی پارک ملت مشهد

1- مهیج ترین بازی شهربازی پارک ملت مشهد کدام است؟

پاسخ : بی شک مهیح ترین بازی این مجموعه تفریحی چرخ و فلک آن می باشد چرا که این چرخ و فلک بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه می باشد.


2- شهربازی پارک ملت مشهد چه بازی هایی دارد؟

پاسخ : از بهترین بازی های این شهربازی می توان به پرواز در آسمان، آکروجت فضایی، ترن هوایی، سورتمه، سالتو، تاپ اسپین، فایربال، صندلی فضایی و دیگر بازی ها اشاره کرد، برای آگاهی از دیگر بازی های می توانید بر روی لینک بالا کلیک کرده و وارد سایت شوید.


3- ساعات کاری شهربازی پارک ملت مشهد چه زمانی است؟

پاسخ : ساعت کاری این شهر بازی همه روزه از ساعت 16 آغازشده و تا 1 بامداد ادامه دارد.


4- آدرس شهربازی پارک ملت مشهد کجاست؟

پاسخ : مشهد، بلوار امامت، شهربازی پارک ملت.


نظرات مردم درباره شهر بازی پارک ملت مشهد

مهرناز 6 شهریور 97
1
شهر بازی پارک ملت مشهد عالیه به خصوص ترن هواییش البته فکر می کنم چند وقتی ترن هواییشو بسته بودند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای مشهد

تور مشهد تیر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
سیف گشت
24 تیر - 27 تیر

تور مشهد 20 تیر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
معراج گشت
20 تیر - 22 تیر

تور مشهد 17 تیر 99
2 شب
ساها ساها
زاگرس زاگرس
قصر شایان
17 تیر - 19 تیر

تور مشهد زمینی 20 تیر 99
3 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
معراج گشت
20 تیر - 24 تیر

تور مشهد 17 و 18 تیر 99
3 شب
آتا آتا
ساها ساها
آرشین پرواز
17 تیر - 21 تیر

تور مشهد 20 تیر 99
2 شب
آتا آتا
تابان تابان
آرشین پرواز
20 تیر - 22 تیر

تور مشهد 19 تیر 99
2 شب
ساها ساها
تابان تابان
آرشین پرواز
19 تیر - 21 تیر

تور مشهد 20 و 21 تیر 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
قصر شایان
20 تیر - 24 تیر

تور زمینی مشهد تیر 99
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
پرواز ایرانیان
17 تیر - 24 تیر

تور مشهد تیر 99
2 شب
تابان تابان
تابان تابان
پرواز ایرانیان
20 تیر - 27 تیر