شهربازی پارک ملت مشهد

زمان مطالعه: 5 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/09
بازدید: 85466

شهربازی پارک ملت مشهد، یکی از بهترین، بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین شهربازی‌های ایران محسوب می‌شود. در صورتی که در تور مشهد شرکت کردید، توصیه می‌کنیم حتما به این شهر بازی بروید و از تفریحات و وسایل بازی آن لذت ببرید. این شهربازی دارای لوازم بازی متنوع و پرهیجان است و بهترین انتخاب برای افرادی است که طرفدار هیجان هستند. در این بخش قصد داریم در خصوص ساعت کاری، وسایل بازی، امکانات و اطلاعات این شهربازی صحبت کنیم. همراه ما باشید تا با این شهربازی پرطرفدار به طور کامل آشنا شوید.

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند

 1. معرفی شهربازی پارک ملت مشهد
 2. بازی‌های شهربازی پارک ملت مشهد
  1. بازی اسکای فلایر؛ پرواز در آسمان
  2. بازی اسکیت بورد؛ نهایت هیجان و سرعت
  3. آکروجت فضایی؛ تجربه معلق بودن در فضا
  4. ترن هوایی؛ هیجانی پرسرعت
  5. تاپ اسپین؛ حس کردن آدرنالی در ارتفاع
  6. تاب گردان جایروسوئینگ؛ محبوب و مهیج
  7. سورتمه؛ چرخش در ثانیه‌ها
  8. کشتی دوبل؛ تاب خوردن بین آسمان و زمین
  9. صندلی فضایی؛ چالشی‌ترین بازی پارک ملت مشهد
  10. گردباد؛ بازی برای طرفدارن سرعت و هیجان
 3. بازی‌های خانوادگی
  1. فانفار؛ چرخ و فلک مشهد
  2. کشتی صبا؛ بالاترین سطح هیجان
  3. ماشین برقی؛ سرگرمی جذاب و آرام
 4. بازی‌های کودکان
 5.  بخش‌های جدید شهربازی پارک ملت مشهد
  1. غرفه‌های بازی و تجاری
  2. باشگاه صخره‌نوردی
  3. تونل وحشت
  4. سقوط آزاد
 6. هزینه بلیط شهربازی پارک ملت مشهد 1402
  1. ساعت کاری شهربازی پارک ملت مشهد
  2. شماره تلفن شهربازی پارک ملت مشهد
  3. آدرس شهربازی پارک ملت مشهد
 7. امکانات شهربازی پارک ملت مشهد
 8. جاذبه‌های گردشگری اطراف شهربازی پارک ملت مشهد
 9. هتل‌های اطراف شهربازی پارک ملت مشهد
 10. چگونه به شهربازی پارک ملت مشهد برویم؟

شهربازی پارک ملت مشهد

معرفی شهربازی پارک ملت مشهد

شهربازی پارک ملت مشهد یکی از گزینه محبوب برای افرادی است که به شهر مشهد سفر می‌کنند و به دنبال هیجان و تفریح و خوش‌گذرانی هستند. این شهربازی در سال ۱۳۵۱ در بزرگ‌ترین بوستان شهر مشهد ساخته و به‌ عنوان اولین شهربازی مشهد  معرفی شد. این مجموعه ۳۰ هزار مترمربع وسعت دارد و بزرگ‌ترین چرخ ‌و فلک خاورمیانه در این شهربازی قرار گرفته است. همچنین این مجموعه به‌ عنوان اولین دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور شناخته می‌شود. مجموعه شهربازی پارک ملت مشهد محیطی بسیار مناسب برای بازی و تفریح افراد مختلف مانند کودکان و بزرگسالان را فراهم نموده و خانواده‌ها می‌توانند در کنار هم اوقات خوشی را سپری کنند.

لذت در شهربازی پارک ملت

بازی‌های شهربازی پارک ملت مشهد

به‌طورکلی تفریحات و بازی‌های شهربازی پارک ملت به سه گروه تقسیم‌بندی می‌شود:

 1. بازی‌های خانوادگی
 2. بازی کودکان
 3. بازی‌های هیجانی

در ادامه برخی از بازی‌های معروف و پرطرفدار آن را به شما معرفی کنیم.

بازی اسکای فلایر؛ پرواز در آسمان

اسکای فلایر شما را تا ارتفاع 24 متری بالا خواهد برد و سپس با سرعت 9 دور در دقیقه بین زمین و فضا به‌ دور خود می‌چرخاند. بازی اسکای فلایر دارای محدودیت قدی تا 150 سانتی‌متر است. همچنین این دستگاه 24 نفر ظرفیت دارد و زمان این بازی 4 دقیقه خواهد بود.

بازی اسکیت بورد؛ نهایت هیجان و سرعت

در واقع شما سوار بر یک اسکیت بورد غول‌آسا خواهید شد که روی یک ریل با ارتفاع 30 متر قرار دارد. سرعت این بازی 60 کیلومتر در ساعت بوده که به سمت ریل حرکت می‌کند. این بازی نیز محدودیت قدی تا 150 سانتی‌متر را دارد. در بازی اسکیت بورد 16 نفر در هر دور می‌توانند سوار شوند و به مدت 3 دقیقه این بازی طول می‌کشد.

شهربازی های مشهد - بهترین شهربازی های مشهد برای داشتن لحظاتی شاد و مهیج

آکروجت فضایی؛ تجربه معلق بودن در فضا

آکروجت فضایی شما را در ارتفاع ۲ متری در فضا معلق نگه می‌دارد؛ همچنین بازی آکروجت فضایی دارای محدودیت قدی تا ۱۲۰ سانت است و در زمان بازی تعداد ۳۲ نفر می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. همچنین مدت استفاده از این بازی ۱۲ دقیقه است.

ترن هوایی؛ هیجانی پرسرعت

ترن هوایی شهربازی مشهد دارای سرعت 60 کیلومتر بر ساعت و شما را می‌تواند تا ارتفاع 18 متری بالا ببرد. این دستگاه دارای محدودیت قدی تا ۱۵۰ سانتی‌متر است. در هر سه دقیقه ۱۶ نفر می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

ترن هوایی مشهد

تاپ اسپین؛ حس کردن آدرنالی در ارتفاع

بازی تاپ اسپین یک بازی بسیار مهیج به‌ حساب می‌آید. زمانی که از این بازی استفاده می‌کنید می‌توانید آدرنالین را در ارتفاع ۱۳ متری حس کنید. این بازی دارای محدودیت قدی ۱۴۰ سانتی‌متر است و سرعت آن به ۸ دور در دقیقه می‌رسد. مدت‌ زمان استفاده از این بازی سه دقیقه و همچنین تعداد نفراتی که در هر سانس می‌توانند از این بازی استفاده کنند ۳۲ نفر است.

تاب گردان جایروسوئینگ؛ محبوب و مهیج

یکی از بازی‌های مهیج دیگری که در پارک ملت مشهد مشاهده می‌شود تاپ گردان جایروسوئینگ است. شما با استفاده از این تاب می‌توانید تا ارتفاع ۲۴ متری بالا بروید سپس با سرعت 9 دور در دقیقه شروع به تاب‌خوردن‌هایی کرد و در این لحظه  به‌دور خود خواهید چرخید. این دستگاه دارای محدودیت‌هایی مانند محدودیت قطعی تا ۱۵۰ سانتی‌متر است. مدت زمانی که برای این بازی پیش‌بینی ‌شده است ۴ دقیقه و ظرفیت این دستگاه ۲۴ نفر می‌رسد.

سورتمه؛ چرخش در ثانیه‌ها

یکی از دستگاه‌هایی که شما را با سرعت ۴۴ کیلومتر بر ساعت می‌چرخاند و در کسری از ثانیه هیجان را با تمام وجود تجربه کنید، دستگاه سورتمه است. این دستگاه نیز از محدودیت قدی تا ۱۲۰ سانتی‌متر برخوردار است، همچنین در زمان استفاده از این بازی به مدت ۳ دقیقه و تعداد نفرات ۴۰ نفر، بازی خواهند کرد.

کشتی دوبل؛ تاب خوردن بین آسمان و زمین

یکی از تفریحات دیگری که در پارک ملت مشهد وجود دارد کشتی دوبل نام دارد. محدودیت قد در این دستگاه 100 سانتی‌متر بوده و دارای محدودیت سن 4 سال به بالا است. مدت زمان بازی 3 دقیقه است.

جاهای تفریحی مشهد - هم زیارت و هم سیاحت

صندلی فضایی؛ چالشی‌ترین بازی پارک ملت مشهد

یکی از هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین بازی‌های شهربازی پارک ملت مشهد صندلی فضایی‌ است. تماشای این دستگاه نیز آدرنالین خون را به ‌شدت بالا می‌برد. این بازی شما را در ارتفاع 13 متری از سطح زمین می‌چرخاند و محدودیت قدی در این دستگاه 120 سانتی‌متر است.

 • ظرفیت دستگاه: 16 نفر
 • مدت ‌زمان استفاده: 3 دقیقه

گردباد؛ بازی برای طرفدارن سرعت و هیجان

 همان ‌گونه که از اسم این بازی پیداست این بازی، شما را با سرعت زیاد می‌چرخاند تا حس و حال قرارگرفتن در گردباد را به شما  منتقل کند. این بازی مناسب افرادی است که طرف‌دار سرعت در بازی‌های هیجانی هستند.

 • محدودیت قد: تا 150 سانتی‌متر
 • ظرفیت دستگاه 24 :نفر
 • مدت ‌زمان بازی: 3 دقیقه

بازی‌های خانوادگی

در شهربازی پارک ملت مشهد بازی‌های خانوادگی نیز وجود دارد؛ زیرا مجموعه پارک ملت مشهد یک مجموعه با تمامی بازی‌ها و امکانات موجود در ایران است؛ لذا بسیاری از خانواده‌ها نیز می‌توانند اقدام به بازی‌های خانوادگی کنند و از کنار هم بودن در این مجموعه نهایت لذت را ببرند. در این قسمت برخی از بازی‌های خانوادگی را معرفی خواهیم کرد.

چرخ فلک مشهد

فانفار؛ چرخ و فلک مشهد

معروف‌ترین بازی و سرگرمی پارک ملت مشهد چرخ‌ و فلک (فانفار) است که با 82 متر ارتفاع یکی از بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک‌های خاورمیانه محسوب می‌شود. این دستگاه بازی در سال 1384 به مجموعه اضافه شد و در هر دور با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت، 450 نفر را به ارتفاع 82 خواهد رساند.

 • ظرفیت این دستگاه: 450 نفر
 • مدت زمان بازی: 3 دقیقه

کشتی صبا؛ بالاترین سطح هیجان

کشتی صبا بازی هیجان‌انگیز مانند تابی بزرگ شما را در ارتفاع 4 متری از یک سو به‌سوی دیگر پرتاب خواهد کرد و شما را به بالاترین سطح هیجان خواهد رساند.

 • محدودیت قد در این دستگاه: 100 سانتی‌متر
 • دارای محدودیت سن از 4 سال به بالا
 • ظرفیت دستگاه 18: نفر
 • مدت زمان استفاده از این دستگاه: 3 دقیقه

پارک آبی مشهد - معرفی تمام پارک های آبی مشهد همراه با آدرس

ماشین برقی؛ سرگرمی جذاب و آرام

 ماشین برقی نیز یکی از بازی‌های موجود در شهربازی پارک ملت مشهد است که از سرعت 1.3 متر بر ثانیه بهره می‌برد.

 • ظرفیت استفاده از دستگاه: 20 نفر
 • مدت‌ استفاده: 3 دقیقه

بازی‌های کودکان

به‌طورکلی شهربازی برای کودکان بسیار جذاب و خاطره‌انگیز است، به همین دلیل شهربازی پارک ملت شهر مشهد اقدام به طراحی و تعبیه دستگاه‌هایی برای بازی کودکان کرده تا کودکان بتوانند از بازی‌های بدون خطر و لذت‌بخش، نهایت استفاده را ببرند.

جامپینگ: جامپینگ ظاهری نزدیک به دستگاه بازی سقوط آزاد دارد؛ اما برای اینکه مناسب بازی کودکان باشد در اندازه‌های کوچک‌تری طراحی شده است.

آفتاب مهتاب: آفتاب مهتاب در واقع  همان چرخ‌ و فلک‌های کوچکی است که تداعی‌کننده خاطرات دوران کودکی بسیاری از افراد خواهد بود.

شاتل باس: شاتل باس این قابلیت را دارد که بچه‌ها پشت فرمان بنشینند و باحال و هوای ماشین‌سواری آشنا شوند و از این بازی لذت ببرند.

بازی کودکان در شهربازی مشهد

 بخش‌های جدید شهربازی پارک ملت مشهد

 جدیداً در شهربازی پارک ملت مشهد بخش‌های جدیدی تأسیس شده است که جذابیت تفریح در این مجموعه را چندین برابر می‌کند.

بازی های مهیج پارک ملت مشهد

 1. غرفه‌های بازی و تجاری

غرفه‌های بازی و تجاری دارای دو بخش فضای بازی کودکان و بزرگسالان است که هرکدام از آن‌ها بازی‌های ویژه‌ای را شامل می‌شوند. غرفه‌های بازی و تجاری در شهربازی پارک ملت مشهد به قسمت‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • دستگاه بازی ترامپولین 8 تخته
 • دستگاه بازی یوروبانجی 4 تخته
 • دستگاه بازی قلعه بادی کودک
 • دستگاه بازی اسکوتر و ماشین شارژی کودک
 • دستگاه بازی‌های بزرگسالان
 • قلعه بادی نوجوانان
 • کلبه وحشت
 • پرش ارتفاع با سکوهای ارتفاع 6 و 20 متری
 • بارفیکس برای  نوجوان
 • بازی پنالتی
 • نردبان معلق
 • سینما 7 بعدی با ظرفیت 12 نفر
 1. باشگاه صخره‌نوردی

 این بازی و سرگرمی جدیداً در باشگاه صخره‌نوردی شهربازی پارک ملت اضافه شده است که یکی از بلندترین دیواره‌های صخره‌نوردی کشور به‌ حساب می‌آید. تمام افرادی که دوست دارند به ‌صورت حرفه‌ای ورزش صخره‌نوردی را انجام دهند و هم افرادی که دوست دارند به ‌صورت تفریحی این ورزش را تجربه کنند، می‌توانند از خدمات و امکانات این مجموعه استفاده کنند.

 1. تونل وحشت

این بازی مناسب افرادی است که به تجربه‌های ترسناک و هیجان‌انگیز علاقه دارند، توصیه ما به شما تجربه تونل وحشت پارک ملت خواهد بود که جدیداً به بخش‌های مختلف این شهربازی افزوده شده است.

 1. سقوط آزاد

اگر به پرش از ارتفاع و سقوط آزاد علاقه‌مند هستید، می‌توانید از امکانات شهربازی پارک ملت استفاده کنید. شما در قسمت  سقوط آزاد می‌توانید بدون هیچ نگهدارنده‌ای از ارتفاع 20 متری به پایین بپرید.

غروب شهربازی پارک ملت مشهد

هزینه بلیط شهربازی پارک ملت مشهد 1402

ساعت کاری و هزینه ورودی در نیمه ی اول و دوم سال متفاوت است. بر اساس اعلامیه مدیران شهربازی پارک ملت و به دستور اداره تعزیرات شهر مشهد، هزینه ورودی و قیمت دستگاه‌ها از یک دیگر جدا شده است. اما در طرحی بازدیدکنندگان می‌توانند با داشتن کارت عضویت در باشگاه مشتریان شهربازی و پرداخت 100000 تومان تا انتهای سال جاری از تمامی دستگاه‌ها به‌صورت رایگان و نامحدود استفاده نمایند. برای تهیه کارت عضویت در شهربازی پارک ملت مشهد لازم است تا به در ورودی غربی (مقابل امامت 8) مراجعه نمایید.

شهربازی پارک ملت مشهد _بزرگترین و هیجان انگیز ترین شهر بازی مشهد است و بزرگترین چرخ و فلک خارومیانه هستش.

ساعت کاری شهربازی پارک ملت مشهد

همه ‌روزه از ساعت 16:00 تا 01:00 بامداد بدون وقفه

شماره تلفن شهربازی پارک ملت مشهد

۰۵۱۳۶۰۹۴۹۸۶

آدرس شهربازی پارک ملت مشهد

 شهر مشهد، بلوار امامت، شهربازی پارک ملت

امکانات شهربازی پارک ملت مشهد

 • فودکورت و فست‌فود
 • بوفه
 • مرکز اورژانس
 • اتاق نگهداری کودک
 • سرویس بهداشتی

جاذبه‌های گردشگری اطراف شهربازی پارک ملت مشهد

در اطراف شهربازی پارک ملت مشهد، جاذبه‌های دیدنی زیادی قرار دارد که می‌توانید زمانی که به شهر مشهد و این شهربازی می‌روید، به این جاذبه‌ها نیز سر بزنید. نزدیک‌ترین جاهای دیدنی مشهد به پارک ملت و شهربازی آن به شرح زیر است:

 1. حرم امام رضا (ع): 5 کیلومتر
 2. آرامگاه نادرشاه افشار: 9 کیلومتر
 3. روستای کنگ: 20 کیلومتر
 4. کوهسنگی: 10 کیلومتر
 5. سرزمین موج‌های آبی: 12 کیلومتر

بازدید از شهربازی پارک ملت مشهد

هتل‌های اطراف شهربازی پارک ملت مشهد

نزدیک‌ترین هتل‌ها به شهربازی پارک ملت مشهد، در بلوار وکیل آباد قرار دارد. این بلوار یکی از اصلی‌ترین بلوارهای مشهد است که از وسط پارک ملت می‌گذرد. در ادامه برخی از بهترین هتل‌های نزدیک به این شهربازی را معرفی می‌کنیم:

نام هتل

ستاره‌های هتل

فاصله تا شهربازی پارک ملت مشهد

پردیسان

5 ستاره

5 دقیقه

هما 2

5 ستاره

7 دقیقه

توس

4 ستاره

8 دقیقه

ارس

2 ستاره

9 دقیقه

سی برگ

4 ستاره

11 دقیقه

چگونه به شهربازی پارک ملت مشهد برویم؟

برای دسترسی به شهربازی پارک ملت مشهد می‌توانید از راه دسترسی پارک ملت استفاده کنید، همچنین می‌توانید به‌طور جداگانه و مستقیم راهی شهربازی شوید. اگرچه محل زندگی‌تان در نزدیکی حرم امام رضا علیه‌السلام باشد می‌توانید برای دسترسی مستقیم به شهربازی پارک ملت از طریق بزرگراه وکیل‌آباد اقدام به رفت‌وآمد کنید. دسترسی شهربازی پارک ملت مشهد با وسایل نقلیه عمومی نیز امکان‌پذیر است. پایانه‌های اتوبوس آزادی و همچنین ایستگاه مترو پارک ملت مشهد که در نزدیکی شهربازی واقع شده است می‌تواند برای دسترسی عمومی به این شهربازی مورد استفاده قرار بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پارک ملت مشهد و جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توانید به وبلاگ لحظه آخر مراجعه نمایید.

سوالات متداول

نظرات کاربران

 • مجید مجید 1402/10/27
  0 نفر پسندیدند
  واقعا ارزش رفتن رو داره
 • مریم مریم 1402/09/11
  4 نفر پسندیدند
  تفریحاتش همیناس
 • جمشید جمشید 1402/09/11
  29 نفر پسندیدند
  واقعا پارک ملت مشهد تا ساعت 1 شب بازه
 • Jm-lover Jm-lover 1402/03/30
  167 نفر پسندیدند
  مطمئنید هزینه‌ی ورودی و کارت مخصوص ۱۰۰ هزار تومنه؟!

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 3.6 از 5 | از 113 کاربر