شهربازی پارک ملت مشهد

📅 بروزرسانی : ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ بازدید : 3160
معرفی
بازی ‌ها
بازی های خانوادگی
بازی ‌های کودکان
بخش ‌های جدید
اطلاعات بازدید و هزینه
امکانات
آدرس

سالانه افراد بسیار زیادی به شهر مشهد سفر می‌کنند. یکی از دلایل اصلی سفر به شهر مقدس و زیبای مشهد رفتن به حرم امام رضا است. اما مسافرین علاوه بر زیارت، به دنبال مراکز تفریحی نیز می‌گردند. این شهر جزء کلان‌ شهرها به ‌حساب می‌آید. مراکز خرید و تفریحی بسیار زیادی در مشهد وجود دارد. اکنون قرار است در مورد بزرگ‌ترین و بهترین شهربازی مشهد اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. پس تا انتهای مقاله همراهمان باشید.

شهربازی پارک ملت مشهد

معرفی شهربازی پارک ملت مشهد

شهربازی پارک ملت مشهد یکی از گزینه‌ها برای افرادی که به شهر مشهد سفر می‌کنند و به دنبال هیجان و تفریح و خوش‌گذرانی هستند پیشنهاد می‌شود. شهربازی پارک ملت مشهد در سال ۱۳۵۱ خورشیدی در بزرگ‌ترین بوستان شهر مشهد ساخته و به‌ عنوان اولین شهربازی مشهد  معرفی شد. این مجموعه ۳۰ هزار مترمربع وسعت دارد و بزرگ‌ترین چرخ ‌و فلک خاورمیانه در این شهربازی قرار گرفته است. همچنین این مجموعه به‌ عنوان اولین دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور شناخته می‌شود.

مجموعه شهربازی پارک ملت مشهد محیطی بسیار مناسب برای بازی و تفریح افراد مختلف مانند کودکان و بزرگسالان را فراهم نموده و خانواده‌ها می‌توانند در کنار هم اوقات خوشی را سپری کنند. پارک ملت مشهد به دستور محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۴۳ تأسیس شد. این پارک جزو بهترین مکان‌های تفریحی در شهر مشهد است. این مجموعه در سال ۱۳۴۳ بیرون از محدوده شهر مشهد بود؛ ولی با رشد شهر مشهد به‌ مرور جزئی از شهر مشهد شد.

همچنین این پارک به‌ عنوان مهم‌ترین جاذبه گردشگری در مشهد به ‌حساب می‌آید. پارک ملت مشهد به سبک انگلیسی معماری شده است.  در پارک ملت مشهد یک شهربازی بسیار بزرگ وجود دارد که جزء بهترین شهربازی و همچنین بزرگ‌ترین شهربازی ایران محسوب می‌شود. سالانه گردشگران زیادی در زمان سفر به مشهد از این پارک دیدن می‌کنند.

لذت در شهربازی پارک ملت

بازی ‌های شهربازی پارک ملت مشهد

به‌طورکلی تفریحات و بازی‌های شهربازی پارک ملت به سه گروه تقسیم‌بندی می‌شود:

 • بازی‌های خانوادگی و کودکان
 • بازی‌های هیجانی

نکته مهم: دقت داشته باشید در هنگام بازدید شما از شهربازی پارک ملت امکان دارد با دستگاه‌هایی روبه‌رو شوید که تعطیل هستند و امکان استفاده از آن‌ها وجود ندارد.

اسکای فلایر

اسکای فلایر شما را تا ارتفاع 24 متری بالا خواهد برد و سپس با سرعت 9 دور در دقیقه بین زمین و فضا به‌ دور خود می‌چرخاند. بازی اسکای فلایر دارای محدودیت قدی تا 150 سانتی‌متر است. همچنین این دستگاه 24 نفر ظرفیت دارد و زمان این بازی 4 دقیقه خواهد بود.

اسکیت بورد

در واقع شما سوار بر یک اسکیت بورد غول‌آسا خواهید شد که روی یک ریل با ارتفاع 30 متر قرار دارد. سرعت این بازی 60 کیلومتر در ساعت بوده که به سمت ریل حرکت می‌کند. این بازی نیز محدودیت قدی تا 150 سانتی‌متر را دارد. در بازی اسکیت بورد 16 نفر در هر دور می‌توانند سوار شوند و به مدت 3 دقیقه این بازی طول می‌کشد.

آکروجت فضایی

آکروجت فضاییشما را در ارتفاع ۲ متری در فضا معلق نگه می‌دارد؛ همچنین بازی آکروجت فضایی دارای محدودیت قدی تا ۱۲۰ سانت است و در زمان بازی تعداد ۳۲ نفر می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. همچنین مدت استفاده از این بازی ۱۲ دقیقه است.

ترن هوایی

ترن هوایی شهربازی مشهد دارای سرعت 60 کیلومتر بر ساعت و شما را می‌تواند تا ارتفاع 18 متری بالا ببرد. این دستگاه دارای محدودیت قدی تا ۱۵۰ سانتی‌متر است. در هر سه دقیقه ۱۶ نفر می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

ترن هوایی مشهد

تاپ اسپین

بازی تاپ اسپین یک بازی بسیار مهیج به‌ حساب می‌آید. زمانی که از این بازی استفاده می‌کنید می‌توانید آدرنالین را در ارتفاع ۱۳ متری حس کنید. این بازی دارای محدودیت قدی ۱۴۰ سانتی‌متر است و سرعت آن به ۸ دور در دقیقه می‌رسد. مدت‌ زمان استفاده از این بازی سه دقیقه و همچنین تعداد نفراتی که در هر سانس می‌توانند از این بازی استفاده کنند ۳۲ نفر است.

تاب گردان جایروسوئینگ

یکی از بازی‌های مهیج دیگری که در پارک ملت مشهد مشاهده می‌شود تاپ گردان جایروسوئینگ است. شما با استفاده از این تاب می‌توانید تا ارتفاع ۲۴ متری بالا بروید سپس با سرعت 9 دور در دقیقه شروع به تاب‌خوردن‌هایی کرد و در این لحظه  به‌دور خود خواهید چرخید. این دستگاه دارای محدودیت‌هایی مانند محدودیت قطعی تا ۱۵۰ سانتی‌متر است. مدت زمانی که برای این بازی پیش‌بینی ‌شده است ۴ دقیقه و ظرفیت این دستگاه ۲۴ نفر می‌رسد.

سورتمه

یکی از دستگاه‌هایی که شما را با سرعت ۴۴ کیلومتر بر ساعت می‌چرخاند و در کسری از ثانیه هیجان را با تمام وجود تجربه کنید، دستگاه سورتمه است. این دستگاه نیز از محدودیت قدی تا ۱۲۰ سانتی‌متر برخوردار است، همچنین در زمان استفاده از این بازی به مدت ۳ دقیقه و تعداد نفرات ۴۰ نفر، بازی خواهند کرد.

کشتی دوبل

یکی از تفریحات دیگری که در پارک ملت مشهد وجود دارد کشتی دوبل نام دارد. محدودیت قد در این دستگاه 100 سانتی‌متر بوده و دارای محدودیت سن 4 سال به بالا است. مدت زمان بازی 3 دقیقه است.

صندلی فضایی

یکی از هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین بازی‌های شهربازی پارک ملت مشهد صندلی فضایی‌ است. تماشای این دستگاه نیز آدرنالین خون را به ‌شدت بالا می‌برد. این بازی شما را در ارتفاع 13 متری از سطح زمین می‌چرخاند و محدودیت قدی در این دستگاه 120 سانتی‌متر است.

 • ظرفیت دستگاه: 16 نفر
 • مدت ‌زمان استفاده: 3 دقیقه 

گردباد

 همان ‌گونه که از اسم این بازی پیداست این بازی، شما را با سرعت زیاد می‌چرخاند تا حس و حال قرارگرفتن در گردباد را به شما  منتقل کند. این بازی مناسب افرادی است که طرف‌دار سرعت در بازی‌های هیجانی هستند. 

 • محدودیت قد: تا 150 سانتی‌متر
 • ظرفیت دستگاه 24 :نفر
 • مدت ‌زمان بازی: 3 دقیقه

بازی های خانوادگی

در شهربازی پارک ملت مشهد بازی‌های خانوادگی نیز وجود دارد؛ زیرا مجموعه پارک ملت مشهد یک مجموعه با تمامی بازی‌ها و امکانات موجود در ایران است؛ لذا بسیاری از خانواده‌ها نیز می‌توانند اقدام به بازی‌های خانوادگی کنند و از کنار هم بودن در این مجموعه نهایت لذت را ببرند. در این قسمت برخی از بازی‌های خانوادگی را معرفی خواهیم کرد. 

چرخ فلک مشهد

فانفار

معروف‌ترین بازی و سرگرمی پارک ملت مشهد چرخ‌ و فلک (فانفار) است که با 82 متر ارتفاع یکی از بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک‌های خاورمیانه محسوب می‌شود. این دستگاه بازی در سال 1384 به مجموعه اضافه شد و در هر دور با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت، 450 نفر را به ارتفاع 82 خواهد رساند.

 • ظرفیت این دستگاه: 450 نفر
 • مدت زمان بازی: 3 دقیقه 

کشتی صبا

کشتی صبا بازی هیجان‌انگیز مانند تابی بزرگ شما را در ارتفاع 4 متری از یک سو به‌سوی دیگر پرتاب خواهد کرد و شما را به بالاترین سطح هیجان خواهد رساند. 

 • محدودیت قد در این دستگاه: 100 سانتی‌متر
 • دارای محدودیت سن از 4 سال به بالا
 • ظرفیت دستگاه 18 :نفر
 • مدت زمان استفاده از این دستگاه: 3 دقیقه 

ماشین برقی

 ماشین برقی نیز یکی از بازی‌های موجود در شهربازی پارک ملت مشهد است که از سرعت 1.3 متر بر ثانیه بهره می‌برد.

 • ظرفیت استفاده از دستگاه: 20 نفر
 • مدت‌ استفاده: 3 دقیقه 

بازی ‌های کودکان

به‌طورکلی شهربازی برای کودکان بسیار جذاب و خاطره‌انگیز است، به همین دلیل شهربازی پارک ملت شهر مشهد اقدام به طراحی و تعبیه دستگاه‌هایی برای بازی کودکان کرده تا کودکان بتوانند از بازی‌های بدون خطر و لذت‌بخش، نهایت استفاده را ببرند.

بازی کودکان در شهربازی مشهد

 جامپینگ

جامپینگ ظاهری نزدیک به دستگاه بازی سقوط آزاد دارد؛ اما برای اینکه مناسب بازی کودکان باشد در اندازه‌های کوچک‌تری طراحی شده است.

آفتاب مهتاب

آفتاب مهتاب در واقع  همان چرخ‌ و فلک‌های کوچکی است که تداعی‌کننده خاطرات دوران کودکی بسیاری از افراد خواهد بود. 

شاتل باس

شاتل باس این قابلیت را دارد که بچه‌ها پشت فرمان بنشینند و باحال و هوای ماشین‌سواری آشنا شوند و از این بازی لذت ببرند.

 بخش ‌های جدید شهربازی پارک ملت مشهد

 جدیداً در شهربازی پارک ملت مشهد بخش‌های جدیدی تأسیس شده است که جذابیت تفریح در این مجموعه را چندین برابر می‌کند.

بازی های مهیج پارک ملت مشهد

غرفه‌های بازی و تجاری: غرفه‌های بازی و تجاری دارای دو بخش فضای بازی کودکان و بزرگسالان است که هرکدام از آن‌ها بازی‌های ویژه‌ای را شامل می‌شوند. غرفه‌های بازی و تجاری در شهربازی پارک ملت مشهد به قسمت‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • دستگاه بازی ترامپولین 8 تخته
 • دستگاه بازی یوروبانجی 4 تخته 
 • دستگاه بازی قلعه بادی کودک 
 • دستگاه بازی اسکوتر و ماشین شارژی کودک 
 • دستگاه بازی‌های بزرگسالان 
 • قلعه بادی نوجوانان
 • کلبه وحشت
 • پرش ارتفاع با سکوهای ارتفاع 6 و 20 متری
 • بارفیکس برای  نوجوان 
 • بازی پنالتی
 • نردبان معلق
 • سینما 7 بعدی با ظرفیت 12 نفر

باشگاه صخره‌نوردی

 این بازی و سرگرمی جدیداً در باشگاه صخره‌نوردی شهربازی پارک ملت اضافه شده است که یکی از بلندترین دیواره‌های صخره‌نوردی کشور به‌ حساب می‌آید. تمام افرادی که دوست دارند به ‌صورت حرفه‌ای ورزش صخره‌نوردی را انجام دهند و هم افرادی که دوست دارند به ‌صورت تفریحی این ورزش را تجربه کنند، می‌توانند از خدمات و امکانات این مجموعه استفاده کنند.

تونل وحشت

این بازی مناسب افرادی است که به تجربه‌های ترسناک و هیجان‌انگیز علاقه دارند، توصیه ما به شما تجربه تونل وحشت پارک ملت خواهد بود که جدیداً به بخش‌های مختلف این شهربازی افزوده شده است.

سقوط آزاد

اگر به پرش از ارتفاع و سقوط آزاد علاقه‌مند هستید، می‌توانید از امکانات شهربازی پارک ملت استفاده کنید. شما در قسمت  سقوط آزاد می‌توانید بدون هیچ نگهدارنده‌ای از ارتفاع 20 متری به پایین بپرید.

اطلاعات بازدید و هزینه

 در ادامه مطالب، اطلاعاتی در رابطه ‌با ساعات کاری این مجموعه و همچنین اطلاعاتی در رابطه ‌با هزینه‌های بلیت را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا در زمان مراجعه به این مجموعه بدون هیچ مشکلی بتوانید از تمامی خدمات و امکانات لحاظ شده در این مجموعه استفاده کنید.

غروب شهربازی پارک ملت مشهد

هزینه بلیت

بر اساس اعلامیه مدیران شهربازی پارک ملت و به دستور اداره تعزیرات شهر مشهد، هزینه ورودی و قیمت دستگاه‌ها از یکدیگر جدا شده است .

بازدیدکنندگان می‌توانند با داشتن کارت عضویت در باشگاه مشتریان شهربازی و پرداخت 55000 تومان تا انتهای سال جاری از تمامی دستگاه‌ها به‌صورت رایگان و نامحدود استفاده نمایند. 

برای تهیه کارت عضویت در شهربازی پارک ملت مشهد لازم است تا به در ورودی غربی (مقابل امامت 8) مراجعه نمایید.

ساعت کاری

همه ‌روزه از ساعت 16:00 تا 01:00 بامداد بدون وقفه

آدرس

 شهر مشهد، بلوار امامت، شهربازی پارک ملت

امکانات شهربازی پارک ملت مشهد

 • فودکورت و فست‌فود
 • بوفه
 • مرکز اورژانس
 • اتاق نگهداری کودک
 • سرویس بهداشتی

چگونه به شهربازی پارک ملت مشهد برویم؟

برای دسترسی به شهربازی پارک ملت مشهد می‌توانید از راه دسترسی پارک ملت استفاده کنید، همچنین می‌توانید به‌طور جداگانه و مستقیم راهی شهربازی شوید. اگرچه محل زندگی‌تان در نزدیکی حرم امام رضا علیه‌السلام باشد می‌توانید برای دسترسی مستقیم به شهربازی پارک ملت از طریق بزرگراه وکیل‌آباد اقدام به رفت‌وآمد کنید.

بازدید از شهربازی پارک ملت مشهد

دسترسی شهربازی پارک ملت مشهد با وسایل نقلیه عمومی نیز امکان‌پذیر است. پایانه‌های اتوبوس آزادی و همچنین ایستگاه مترو پارک ملت مشهد که در نزدیکی شهربازی واقع شده است می‌تواند برای دسترسی عمومی به این شهربازی مورد استفاده قرار بگیرد.

کلام آخر

شهر بازی پارک ملت مشهد یک مجموعه هیجانی و مفرح محیطی بسیار عالی و فوق‌العاده برای بازی و تفریح افراد مختلفی با تفاوت سنی‌های متفاوت اعم از کودکان و بزرگسالان را فراهم نموده است. بسیاری از خانواده‌ها و دوستان و همچنین گردشگران می‌توانند اوقات خوشی را در این مجموعه برای خود به ارمغان بیاورند. در حقیقت می‌توان گفت جذابیت هر شهربازی در شب چندین برابر می‌شود. لذا اگر برنامه‌ریزی سفرتان این ‌گونه است که این اجازه را به شما می‌دهد تا بتوانید در شب به این مجموعه سری بزنید.

تور مشهد - ✅ سفر به مشهد مقدس با تورهای تخفیف خورده ✅

گزارش مشکل

سوالات متداول شهربازی پارک ملت مشهد (بازی های خانوادگی + گروهی)

بی شک مهیح ترین بازی این مجموعه تفریحی چرخ و فلک آن می باشد چرا که این چرخ و فلک بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه می باشد.
از بهترین بازی های این شهربازی می توان به پرواز در آسمان، آکروجت فضایی، ترن هوایی، سورتمه، سالتو، تاپ اسپین، فایربال، صندلی فضایی و دیگر بازی ها اشاره کرد، برای آگاهی از دیگر بازی های می توانید بر روی لینک بالا کلیک کرده و وارد سایت شوید.
ساعت کاری این شهر بازی همه روزه از ساعت 16 آغازشده و تا 1 بامداد ادامه دارد.
مشهد، بلوار امامت، شهربازی پارک ملت.

نظرات کاربران درباره شهربازی پارک ملت مشهد

مهرناز شهریور 1397
19 نفر پسندیدند
شهر بازی پارک ملت مشهد عالیه به خصوص ترن هواییش البته فکر می کنم چند وقتی ترن هواییشو بسته بودند

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/12-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 102 کاربران به شهربازی پارک ملت مشهد