شهر ولادی وستوک

زمان مطالعه: 1 دقیقه
بروزرسانی: 1403/02/25
بازدید: 2533

ولادی وستوک مسکو، معروف ترین و بزرگ ترین بندر روسیه در کنار اقیانوس آرام و مرکز استان پریمورسکی می باشد. این شهر بر روی بالا ترین نقطه ی جزیره شاخ طلایی و نزدیک مرز روسیه با چین و کره ی شمالی قرار گرفته است. ولادی وستوک پایگاه اصلی ناوگان روسی اقیانوس آرام می باشد. آب و هوا در ولادی وستوک مطلوب تر از سایر شهر های روسیه می باشد، زیرا این شهر شمالی ترین شهر روسیه و در ساحل اقیانوس قرار گرفته است به طوری که نیمه ی اول فصل تابستان هوا بارانی و مه آلود می باشد. نیمه ی دوم فصل تابستان هوا عالی است اما احتمال وقوع گردباد در ماه آگوست (مرداد) و سپتامبر (شهریور) نیز وجود دارد.

 هوای پاییز خوب و گرم است. زمستان ها به سردی هوای مسکو یا سیبریه نیست، اما باد شمال غربی معمولا قوی و نامساعد است. جمعیت این شهر با توجه به سرشماری سال 2010 معادل 592100 نفر می باشد، که نسبت به سال 2002 که حدود 597700 نفر بوده، کاهش داشته است. ولادی وستوک به معنی امیر خاور است. سرزمینی که ولادی وستوک کنونی در آن واقع شده است پیش از آن که روسیه سرتاسر استان های ساحلی و جزیره ی ساخالین را بر اساس معاهده ی آیگان در سال 1858 به دست آورد، بخشی از خاک کشورهایی چون بال هایی ( قلمرو پادشاهی کره )، ژورچن ( منطقه ای در منچوری )، امپراطوری مغولستان و چین بوده است. 

در زمان شوروی سابق، شهر ولادی وستوک به عنوان یک پایگاه اصلی دریایی برای ناوگان اقیانوس آرام و شهری ممنوع الورود برای بیگانگان خارجی محسوب می شد. پس از فروپاشی شوروی اداره این شهر نیز تغییر کرد و ولادی وستوک در مسیر یک بندر توسعه یافته و فعال تجاری گام بر می دارد. در ماه خرداد  سال 2010، یک قبر دسته جمعی از عصر استالین توسط کارگران جاده سازی کشف شد، که حدودا 3/5 تن استخوان داشت و تقریبا  جای گلوله بر روی تمام جمجمه ها قابل لمس بود. 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.3 از 5 | از 104 کاربر