شهر ولادی وستوک

ولادی وستوک مسکو، معروف ترین و بزرگ ترین بندر روسیه در کنار اقیانوس آرام و مرکز استان پریمورسکی می باشد. این شهر بر روی بالا ترین نقطه ی جزیره شاخ طلایی و نزدیک مرز روسیه با چین و کره ی شمالی قرار گرفته است. ولادی وستوک پایگاه اصلی ناوگان روسی اقیانوس آرام می باشد. آب و هوا در ولادی وستوک مطلوب تر از سایر شهر های روسیه می باشد، زیرا این شهر شمالی ترین شهر روسیه و در ساحل اقیانوس قرار گرفته است به طوری که نیمه ی اول فصل تابستان هوا بارانی و مه آلود می باشد. نیمه ی دوم فصل تابستان هوا عالی است اما احتمال وقوع گردباد در ماه آگوست (مرداد) و سپتامبر (شهریور) نیز وجود دارد.

 هوای پاییز خوب و گرم است. زمستان ها به سردی هوای مسکو یا سیبریه نیست، اما باد شمال غربی معمولا قوی و نامساعد است. جمعیت این شهر با توجه به سرشماری سال 2010 معادل 592100 نفر می باشد، که نسبت به سال 2002 که حدود 597700 نفر بوده، کاهش داشته است. ولادی وستوک به معنی امیر خاور است. سرزمینی که ولادی وستوک کنونی در آن واقع شده است پیش از آن که روسیه سرتاسر استان های ساحلی و جزیره ی ساخالین را بر اساس معاهده ی آیگان در سال 1858 به دست آورد، بخشی از خاک کشورهایی چون بال هایی ( قلمرو پادشاهی کره )، ژورچن ( منطقه ای در منچوری )، امپراطوری مغولستان و چین بوده است. 

در زمان شوروی سابق، شهر ولادی وستوک به عنوان یک پایگاه اصلی دریایی برای ناوگان اقیانوس آرام و شهری ممنوع الورود برای بیگانگان خارجی محسوب می شد. پس از فروپاشی شوروی اداره این شهر نیز تغییر کرد و ولادی وستوک در مسیر یک بندر توسعه یافته و فعال تجاری گام بر می دارد. در ماه خرداد  سال 2010، یک قبر دسته جمعی از عصر استالین توسط کارگران جاده سازی کشف شد، که حدودا 3/5 تن استخوان داشت و تقریبا  جای گلوله بر روی تمام جمجمه ها قابل لمس بود. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 103 دهنده به امتیاز شهر ولادی وستوک
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
توفیق جاهد تبریزی 17 بهمن 1396
3
چطور اطلاعات‌ بیشتری ازشهر ولادی وستوک داشته باشم ؟سپاسگزارم
بهروز آبادیان 20 مرداد 1397
3
آیا زندگی و کسب و کار برای ایرانیان در ولادی وستوک مناسب است؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری