ژئو پارک قشم

ژئو پارک قشم :
ژئو پارک در جزیره قشم واقع در بلوار ولیعصر می باشد که در غرب جزیره قشم و به عنوان اولین ژئو پارک خاورمیانه در سال 2006 به ثبت یونسکو رسیده است.
این پارک به دلیل قرار گرفتن در کنار سواحل خلیج فارس و جنگل حرا به پارک زمین شناسی تبدیل شده است که سالانه گردشگران زیادی به این پارک می آیند و از مناظر و زیبایی این پارک لذت می برند.
در این پارک  به دلیل قرار داشتن کوه های شگفت انگیز و فرو رفتگی و برجستگی های طبیعی بر اثر فرسایش ستون های کوتاه و بلند و تندیس های بزرگ  هیکل مارمولک ، لاک پشت ، سگ ، اسب آبی و دیگر حیوانات جذابیت زیادی را به این پارک داده است.
به طور کلی پدیده های که در این پارک دارد :
1 . کلات کشتاران
2 . بام قشم
3 .  دره تندیس ها
4 . تنگ عالی
5 . تنگ چاهکو
6 . چشمه های آب معدنی
7 .غار های نمک
8 . گنبد نمک
9 . جنگل حرا

امتیاز 5 از 5 | از بین 112 دهنده به امتیاز ژئو پارک قشم
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
هانی 6 شهریور 97
0
من هزار باز ژئو پارک قشم رفتم به هیچ عنوان از دیدنش خسته نمیشم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.