سفارت کانادا

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/09/11
بازدید: 1072
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

سفارت خانه ها یکی از بخش های بسیار مهم هر کشور هستند و در واقع افراد برای انجام کارهای اداری مربوط به آن کشور لازم است تا به سراغ سفارت خانه آن کشور رفته و فرآیندهای مختلفی را انجام بدهند.
به عنوان مثال اگر قصد دارید تا یک سفر به یکی از کشورهای خارجی داشته باشید، نیاز است تا مراحل و فرآیند های مختلف اداری خود را از طریق این سفارت خانه ها انجام دهید. در این مطلب قصد داریم تا اقدام به معرفی سفارت کانادا کرده و در رابطه با این سفارت خانه توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا سفارت خانه کانادا در ایران را به شما معرفی کنیم.

 

پرچم کشور ایران و کانادا

 

سفارت کانادا در ایران

در گذشته کشور کانادا در ایران سفارت خانه داشت، اما از اواسط سال ۲۰۱۲ این کشور به صورت یک جانبه روابط خود را با ایران قطع کرد و همین موضوع باعث تعطیلی سفارت کانادا در ایران شد.
تا قبل از این اتفاق افرادی که قصد سفر به کانادا و یا انجام کارهای اداری مربوط به این کشور را داشتند، می توانستند به راحتی از طریق سفارت کانادا این فعالیت ها را انجام دهند، اما پس از تعطیلی این سفارت خانه از این پس لازم است تا برای انجام کارهای اداری مربوط به کشور کانادا به سراغ کشورهای اطراف رفته و از طریق سفارت های کانادا در این کشورها برای انجام کارهای اداری خود اقدام کنید. 
آدرس سفارت خانه کانادا در گذشته در خیابان شهید مطهری، خیابان شهید سرافراز، پلاک ۵۷ بود اما از ۲۰۱۲ پس از تعطیلی این سفارت خانه دیگر این مجموعه چنین فعالیتی ندارد. البته در سال ۲۰۱۷ شایعاتی مبنی بر بازگشایی سفارت کانادا در ایران مطرح شد، اما در نهایت این سفارت خانه بسته ماند.

 

آدرس سفارت کانادا در ایران

 

کدام سفارت کانادا بهتر است ؟

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بدانید این است که شما برای انجام کارهای خود که مربوط به سفارت کانادا است، مجبور هستید تا به سراغ کشورهای اطراف رفته و از طریق سفارت کانادا در این کشورها برای انجام کارهای اداری خود اقدام کنید. 
اگر بخواهیم مهم ترین کشورهای اطراف که دارای سفارت کانادا در خاک خود هستند را به شما معرفی کنیم، می توان به کشورهایی همچون امارات متحده عربی، ترکیه، گرجستان، ارمنستان و... اشاره کرد.
افرادی که قصد دارند تا به سراغ کشورهای اطراف رفته و از طریق سفارت خانه ها این کشورها اقدام به انجام کارهای اداری مربوط به ورود به کشور کانادا کنند، این سوال را مطرح می کنند که بهترین سفارت خانه کانادا در کدام کشور است؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که سفارت کانادا در دبی یکی از گزینه های بسیار عالی و مناسب برای درخواست وقت سفارت است. از سوی دیگر سفارت خانه کانادا در کشور ترکیه نیز جز سفارت های بسیار خوب به حساب می آید، اما باید بدانید که سفارت کانادا در آنکارا شلوغ تر از دبی بوده و زمان لازم برای گرفتن وقت سفارت برای شما طولانی خواهد شد.

البته نباید این نکته را فراموش کنید که انجام کارهای اداری در سفارت کانادا در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی برای شما هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت.
در نتیجه می توان گفت که اگر مشکل مالی نداشته و تنها به دنبال آن هستید تا فرآیندهای اداری خود را با سرعت بسیار زیادی انجام دهید، پیشنهاد ما این است که به سراغ سفارت کانادا در کشور امارات متحده عربی رفته و از طریق این سفارت به انجام فرآیندهای مختلف مشغول شوید.
اگر هم به دنبال آن هستید تا فرآیندهای مختلف را با هزینه بسیار کمی انجام دهید، پیشنهاد ما این است که به سراغ سفارت کانادا در آنکارا رفته و از این طریق برای انجام کارهای اداری خود اقدام کنید.

 

سفارت کانادا در دبی

 

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم ؟

یکی دیگر از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟ برای اخذ وقت سفارت کانادا شما باید در وهله اول مدارک خود را آماده سازی کرده، سپس اقدام به ترجمه مدارک برای سفارت کنید. مرحله بعدی انجام فرآیند انگشت نگاری است و پس از انجام تمامی این کارها می توانید درخواست اخذ وقت سفارت کانادا کنید.
پس از انجام این فرآیندها به شما زمان مشخصی گفته می شود تا بتوانید به سفارت کانادا در کشورهای اطراف رفته و کارهای اداری خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

مدارک لازم برای سفارت کانادا

یکی دیگر از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که مدارک لازم برای انجام کارهای اداری مربوط به کشور کانادا چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شما لازم است تا چند دسته مدارک را به همراه داشته باشید.
 در وهله اول نیاز است تا مدارک شناسایی مختلفی را جمع آوری کرده و آن را ارائه دهید. از مهم ترین مدارک شناسایی می توان به گواهی تولد، ازدواج، شناسنامه و... اشاره کرد. گذرنامه نیز یکی دیگر از مدارک شناسایی بسیار مهم است که باید حداقل ۷ ماه اعتبار داشته باشد.
دست دوم مدارک مواردی هستند که مربوط به انجام فرآیندهای شغلی هستند. اگر قصد دارید تا به واسطه انجام فرآیندهای کاری مختلف به کشور کانادا بروید، لازم است تا پس از جمع آوری مدارک شناسایی اقدام به جمع آوری مدارک شغلی مختلف خود کنید.
دسته سوم از مدارک که لازم تا آن ها را به همراه داشته باشید، مدارک مربوط به امور مالی هستند. اگر قصد سفر به کشور کانادا را دارید، دعوتنامه، بیمه نامه مسافرتی، رزرو بلیط هواپیما و... از جمله مدارک مالی هستند که لازم است تا به همراه داشته باشید. نداشتن هر یک از این مدارک باعث می شود تا فرایند سفر به کشور کانادا را برای شما با مشکل مواجه شود.

 

سفارت کانادا در آنکارا

 

مدت زمان جواب سفارت کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا پس از ارائه مدارک در طولانی ترین حالت ممکن باید حداقل 121 روز کاری صبر کنید و در نهایت جواب درخواست شما به شما ارسال شود. البته معمولاً این فرآیند با سرعت بسیار زیادی انجام شده و شما می توانید در مورد زمان کوتاهی جواب خود را دریافت کنید، اما اگر درخواست شما با مشکل خاصی مواجه باشد، این فرآیند می تواند طولانی تر شود. در نتیجه نیاز است تا مدت زمان بیشتری را صرف کنید.

هزینه ویزای کانادا چقدر است ؟

افرادی که قصد دارند تا اقدام به اخذ ویزای کانادا کنند، این سوال را مطرح می کنند که هزینه اخذ ویزای کانادا چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نمی توان رقم دقیقی را برای اخذ ویزای کانادا در نظر گرفت، اما نکته ای که باید بدانید این است که معمولاً هزینه اخذ ویزای کانادا برای شما ۳۰۰ دلار آمریکا هزینه خواهد داشت. البته شرایط مختلف می تواند این مبلغ را افزایش و یا کاهش دهد. به عنوان مثال اگر زیر ۱۴ سال سن داشته باشید هزینه ویزا برای شما کمتر خواهد شد.

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا

نکته بسیار مهمی که باید در هنگام انجام مراحل مربوط به اخذ ویزا آن را در نظر بگیرید، انگشت نگاری است. به منظور بررسی هزینه انگشت نگاری در سفارت کانادا باید گفت که معمولاً هر متقاضی باید ۸۰ دلار کانادا برای هزینه انگشت نگاری در سفارت پرداخت کند. البته باز هم این هزینه می تواند با توجه به شرایط مختلف دستخوش تغییر شود.

 

ویزای کشور کانادا

 

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

همان طور که اشاره کردیم، پس از انجام فرآیند انگشت نگاری مدت زمان لازم برای جواب دهی و اخذ ویزا بین ۳ تا ۶ ماه است. معمولاً پس از مدت زمان کوتاهی نتیجه درخواست شما به شما ارسال می شود، اما اگر پرونده شما با مشکل خاصی مواجه شود، نیاز است تا کمی صبر کرده و یا در صورت لزوم دوباره به سفارت کانادا بروید.

سایت سفارت کانادا

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سفارت کانادا پیشنهاد ما این است که به سراغ آدرس https://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/index.aspx?lang=eng رفته و از این طریق اطلاعات لازم در رابطه با انجام کارهای اداری را به دست بیاورید.

تلفن سفارت کانادا در آنکارا

در صورتی که قصد دارید تا از طریق سفارت کانادا در آنکارا کارهای اداری خود انجام دهید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره +903124092700 تماس بگیرید. شماره گفته شده، تلفن سفارت کانادا در آنکارا است که در صورت بروز مشکل می توانید با آن تماس گرفته و برای حل مشکلات اقدام کنید.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.9 از 5 | از 100 کاربر