سفارت فرانسه

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/09/11
بازدید: 1528
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

وجود روابط دو جانبه بین کشورها یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث شده سفارت خانه ها ایجاد شوند. سفارت خانه ها نمایندگان دائمی و یا موقت یک کشور در کشور دیگر هستند و گاهی اوقات نیز سفرا و یا نمایندگان خارجی در داخل سفارت خانه ها اقامت می کنند. 
کشوری که میزبان سفارت خانه دیگر کشورهاست باید تدابیر امنیتی لازم را برای حفاظت و صیانت از سفارت خانه و کل اعضایی که در آن مشغولند را به کار ببندد.
یکی از کشورهایی که داخل خاک ایران سفارت خانه دارد، کشور فرانسه است. در ادامه این متن با ما همراه باشید تا در مورد سفارت فرانسه در ایران اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

پرچم-ایران-و-فرانسه

 

سفارت فرانسه در تهران

سفارت فرانسه در تهران سفارت رسمی این کشور است و روابط دو جانبه ای که بین ایران و کشور فرانسه وجود دارد را پیگیری می کند. آدرس، شماره تماس و وب سایت رسمی این سفارت در ادامه این متن ذکر شده است.

سفارت فرانسه در ایران چهار بخش دارد که به شرح زیر هستند :

 • یکی از بخش های این سفارت خانه، بخش کنسولی است که با وزارت کشور کار می کند. وظیفه این بخش صادر کردن ویزا برای افرادی است که قصد دارند به کشور فرانسه وارد شوند. کنسولگری این کشور نماینده دولت فرانسه در برابر فرانسوی هایی است که در ایران زندگی می کنند و سرشماری، ثبت احوال، صادر کردن گذرنامه و اوراق هویتی آن ها، تنظیم اسناد مربوط به دفترخانه و وکالت نامه برای رای دادن و غیره را بر عهده دارد.
 • بخش همکاری ها و اقدامات فرهنگی، مسئول روابط فرهنگی و فنی بین کشور ایران و فرانسه است و وظایف مختلفی مانند نشان دادن و شناساندن فرهنگ مردم کشور فرانسه به ایران، تشویق دانشجویان ایرانی به ادامه تحصیل در بخش کامپوس فرانس ایران، توسعه همکاری های علمی و فنی بین این دو کشور، آموزش زبان فرانسه در مرکز زبان فرانسه تهران و غیره را بر عهده دارد.
 • در بخش سیاسی، تحولاتی سیاسی داخلی و خارجی که بین دو کشور فرانسه و ایران وجود دارد بررسی می شود.
 • بخش اقتصادی نیز نماینده منافع اقتصادی کشور ایران نزد اداره ها، نهادها و سازمان های ایرانی و غیره است. از دیگر وظایفی که این بخش بر عهده دارد می توان به قبول مسئولیت مذاکره درباره مسائل دو جانبه و چند جانبه در زمینه هایی مانند بازرگانی و مالی با مقامات و مسئولیی کشور ایران اشاره کرد. بخش اقتصادی وظایفی مانند آماده کردن و هماهنگ کردن دیدارهایی که به صورت رسمی در حوزه اقتصادی انجام می شود را نیز بر عهده دارد. کمک به توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور و همکاری رایزنان بازرگانی خارجی فرانسه و همچنین اتاق بارزگانی ایران و فرانسه از دیگر ماموریت هایی است که این بخش بر عهده گرفته است. 

 

ساختمان سفارت ایران در فرانسه

 

چگونه از سفارت فرانسه وقت بگیریم؟

وقت گرفتن از سفارت فرانسه یکی از مراحلی است که علاقه مندان به سفر به کشور فرانسه باید آن را پشت سر بگذارند. فرانسه از جمله کشورهای زیبا و جذاب قاره اروپاست و دیدن از مناظر دیدنی و آثار باستانی آن خالی از لطف نخواهد بود.افرادی که قصد دارند به کشور فرانسه سفر کنند باید ابتدا وقت سفارت فرانسه vfs  را دریافت کنند. وی اف اس گلوبال یک شرکت خصوصی است که وظیفه اش تشخیص و تنظیم مدارک و برون سپاری در حوزه خدمات ثبت است. 
نکته ای که خوب است در مورد این شرکت بدانید آن است که شرکت وی اف گلوبال هیچ دخالتی در قبول و یا رد درخواست صدور ویزای متقاضیان نداشته و تنها وظیفه اش تشخیص و تنظیم مدارک است. 
این شرکت در 129 کشور حضور داشته و چندین کشور و از جمله کشور فرانسه مراحلی که مربوط به دریافت و تشخیص هویت متقاضی است را به این شرکت سپرده است. 
حضور این شرکت باعث شده که حجم کاری بالایی که برای سفارت خانه در گذشته وجود داشت کاهش پیدا کرده و سفارت خانه ها وقت بیشتری برای ارزیابی درخواست متقاضیان داشته باشند. از طرف دیگر این شرکت در بستری با امنیت بیشتر، راهنمایی و همراهی بهتر می تواند به ارائه خدمات بپردازد.

 

 

نوبت دهی سفارت فرانسه

برای گرفتن وقت از سفارت به دو روش حضوری و آنلاین باید اقدام کرد. البته امروزه اغلب کشورها به صورت آنلاین نوبت دهی می کنند اما برخی کشورها مانند کانادا هنوز هم به صورت حضوری وقت می دهد.
کشور فرانسه از جمله کشورهایی است که برای گرفتن وقت برای دریافت ویزا باید به صورت آنلاین اقدام کنید و با مراجعه حضوری به این سفارت هیچ گونه نوبتی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد. 
اما مراحل گرفتن وقتی از وی اف اس گلوبال باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید؟ ابتدا باید به سایت وی اف اس گلوبال مراجعه کنید. در مرحله بعدی باید کشور مبدا و مقصد را مشخص کنید. کشور مبدا را ایران و کشور مقصد را فرانسه انتخاب نمایید. 
بعد از تعیین وقت سفارت، یک آدرس ایمیل به شما نشان داده می شود. برای آنکه بتوانید از سفارت فرانسه وقتی بگیرید باید به آدرس ایمیلی که در اختیارتان قرار داده شده است درخواستتان را بفرستید. به طور معمول بعد از گذشت یک یا دو روز وقت سفارت مشخص شده و به اطلاعاتتان رسانده می شود.
نکته بسیار مهمی که در مورد فرم درخواست ویزای فرانسه باید به آن دقت داشته باشید وارد کردن اطلاعات خواسته شده به صورت کاملا دقیق و صحیح است. اگر در فرم اشتباهاتی وجود داشته باشد بدون شک افسران ویزای این کشور درخواست شما را رد می کنند.

مدارک لازم برای سفارت فرانسه

نوع ویزای انتخابی شماست که تعیین می کند باید چه مدارکی را در اختیار سفارت قرار دهید. از آنجایی که برای گرفتن ویزای فرانسه نیاز به مصاحبه نیست در نتیجه مدارکی که ارائه می دهید بر روی اعطای ویزا تاثیر زیادی خواهد داشت. 
همان طور که اشاره کردیم هر نوع ویزا مدارک خاص خود را نیاز دارد. اما برخی مدارک نیز به صورت مشترک باید در گرفتن تمام انواع ویزاها ارائه گردد که به شرح زیر هستند:

 • پر کردن فرم درخواست ویزا با دقت و بدون داشتن هیچ اشتباهی
 • گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی متقاضی دریافت ویزا
 • اصل و کپی بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه گردش مالی متقاضی دریافت ویزا
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • اصل و ترجمه شناسنامه، کارت ملی متقاضی و همراهان وی
 • ارائه نامه اشتغال به کار
 • ارائه دعوت نامه
 • ارائه اصل و ترجمه سند ازدواج
   

ویزای کشور فرانسه

زمان بازگشایی سفارت فرانسه

تا زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا نکرده بود این سفارت خانه تمام امور محوله خود را به خوبی انجام می داد. اما از اسفندماه 1399 که این بیماری به صورت جهانی شایع شد این سفارت خانه نیز تمام کارهای خود را به صورت معلق در آورده و فعلا هیچ فعالیتی در این سفارت خانه انجام نمی شود.
از آنجایی که تاریخ قطعی از بین رفتن این بیماری مشخص نیست این سفارت خانه نیز هنوز تاریخ دقیقی را برای شروع فعالیت های خود اعلام نکرده است.

سایت سفارت فرانسه

اگر وقت کافی برای رفتن به سفارت فرانسه در ایران ندارید اطلاعات مورد نیاز را می توانید به صورت آنلاین از سایت این سفارت خانه در اختیار بگیرید. تنها کافی است این آدرس https://ir.ambafrance.org/ را در مرورگر خود وارد کرده و به سایت وارد شوید. این سایت، وب سایت رسمی سفارت خانه فرانسه در تهران است.

گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا

آدرس سفارت فرانسه

چنانچه نیاز است به صورت حضوری در سفارت فرانسه در تهران حاضر شوید به تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 64-66 مراجعه نمایید.

تلفن سفارت فرانسه

شماره تلفن سفارت فرانسه در ایران 00 40 09 64 (21 98 00) و شماره فکس نیز این شماره 93/92 40 09 64 (21 98 00) است.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
میدان تجریش؛ مراکز خرید + جاذبه های گردشگری + عکس میدان تجریش؛ مراکز خرید + جاذبه های گردشگری + عکس
روستای پلور منطقه همیشه بهاری؛ آب و هوا + مسیر دسترسی + عکس
روستای پلور منطقه همیشه بهاری؛ آب و هوا + مسیر دسترسی + عکس
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی بارسلونا | 15 تا از جاذبه های گردشگری بارسلون
جاهای دیدنی بارسلونا | 15 تا از جاذبه های گردشگری بارسلون
بیشتر بخوانید
شهربازی های دبی؛ آشنایی با 8 شهربازی معروف و زیبا در دبی
شهربازی های دبی؛ آشنایی با 8 شهربازی معروف و زیبا در دبی
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.5 از 5 | از 102 کاربر