سفارت ایتالیا

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/09/11
بازدید: 2875
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

امروزه برای آنکه بتوانید به کشورهای خارجی سفر کنید باید مجوز ورود و یا همان ویزا را در اختیار داشته باشید. شما قصد سفر به هر کشوری را که داشته باشید باید به سفارت خانه همان کشور مراجعه کنید تا ویزا برایتان صادر شود. تا جایی که امکان دارد اغلب کشورها سعی می کنند در کشورهای متفاوت سفارت خانه داشته باشند تا افرادی که علاقه مند به سفر به دیگر نقاط دنیا هستند بدون هیچ مشکلی بتوانند اقدامات لازم برای دریافت ویزا را انجام داده و هیچ ممنوعیتی برای ورود نداشته باشند.
یکی از کشورهایی که ایرانی ها علاقه زیادی دارند از آن دیدن کنند، کشور ایتالیا است. در این کشور شرایط بسیار خوبی برای تحصیل فراهم شده است و افراد برای گرفتن مدارک خود می توانند به یکی از دانشگاه هایی که در ایتالیا وجود دارد درخواست داده و بعد از پذیرش درخواست با مراجعه به سفارت این کشور ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند. 
البته این کشور جاهای دیدنی و آثار باستانی زیادی نیز دارد و می توان از آن به عنوان یک کشور توریستی یاد کرد. ایرانی ها برای ورود به ایتالیا و تفریح و گردش باید ویزای توریستی دریافت کنند.

 

سفارت ایتالیا


البته شما باید از قبل از سفارت ایتالیا یک وقت بگیرید و در روز مشخص شده مدارک خود را به سفارت تحویل دهید. بعد از چند روز ویزای شما آماده است و می توانید با گرفتن آن به کشور ایتالیا سفر کردنه و از جذابیت هایی که در این کشور وجود دارد نهایت استفاده را ببرید.
خوشبختانه کشور ایتالیا در ایران سفارت خانه دارد و شما به هنگام نیاز می توانید به محل سفارت که در تهران قرار دارد مراجعه و ویزای موردنظر تان را دریافت کنید.
در گرفتن ویزای کشور ایتالیا لازم است به یک نکته توجه داشته باشید و آن هم عضو بودن کشور ایتالیا در معاهده شینگن است. همان طوری که می دانید افرادی که در کشورهای عضو این پیمان زندگی می کنند می توانند بدون دریافت ویزا به سایر کشورها سفر کنند. دقت کنید وقتی شما ویزای ورود به کشور ایتالیا را دریافت می کنید تنها می توانید از همین کشور دیدن کنید و حق اینکه به دیگر کشورهای حوزه شینگین وارد شوید ندارید و ضمنا به شما اجازه ورود نیز نخواهند داد. 
موضوع مهم دیگر در مورد گرفتن اثر انگشت است. ایتالیا از تمام افرادی که قصد دارند به آن وارد شوند اثر انگشت می گیرد که البته کودکان زیر 12 سال استثنا بوده و نیازی نیست تا اثر انگشتشان ثبت شود.

آدرس سفارت ایتالیا در ایران

سفارت ایتالیا در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 68/79 قرار دارد و شماره تماس آن نیز 66726955-021 و 66726956-021 است. ساختمانی که سفارت ایتالیا در آن قرار دارد از آثار و بناهای باقی مانده از دوره قاجاریه و متعلق به خانواده فرمانفرما یکی از خویشان نزدیک به فتحعلی شاه قاجار بوده است. 
این بنا در سال 1376 در فهرست آثار ملی ثبت شده و امروز به مکانی تبدیل شده که افراد می توانند برای گرفتن ویزای ایتالیا به آن مراجعه کنند. شما علاوه بر گرفتن ویزا می توانید از این بنای زیبا نیز دیدن کنید. 

آدرس بخش کنسولی سفارت ایتالیا

برای آنکه درخواست کنید برایتان ویزا صادر شود باید به کنسولگری این سفارت خانه مراجعه کنید. کنسولگری نیز در خیابان جردن، خیابان فرزان شرقی پلاک 15 قرار دارد. کنسولگری روزهای یک شنبه از ساعت هشت صبح تا یک بعد از ظهر و روزهای دوشنبه تا پنجشنبه نیز از ساعت هشت صبح تا 2 بعد از ظهر آماده خدمات رسانی است. کنسولگری روزهای جمعه و شنبه تعطیل و شماره آن 88783498-021 است.
برای دریافت خدماتی مانند دریافت ویزا، امور مربوط به پاسپورت، گرفتن وقت برای صدور ویزا و غیره می توانید به کنسلوگری ایتالیا در تهران مراجعه کنید.

راهنمایی وقت سفارت ایتالیا

اولا به این موضوع توجه داشته باشید که نمی توان برای تعیین وقت به صورت حضوری به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و از این طریق برای مصاحبه حضوری وقت گرفت. 

متقاضیان برای گرفتن وقت دو راه در پیش دارند:

 • وبسایت شرکتی به نام شرکت ckgs
 • وب سایت رسمی دفتر کنسولگری کشور ایتالیا در تهران

افرادی که می خواهند با استفاده از راه اول وقتی برای رفتن به سفارت تعیین کنند باید به وب سایت ckgs مراجعه کرده و یک حساب کاربری برای خود بسازند. در ادامه باید نوع ویزا را مشخص کنند و تمامی اطلاعاتی که سیستم از آنها می خواهد را وارد کنند تا یک وقت برای حضور در سفارت برای آنها تعیین شود. کسانی که می خواهند به صورت توریست، دانشجو، تاجر و یا محقق در بازه زمانی کوتاه مدت در این کشور اقامت کنند می توانند از این طریق اقدام کنند.
بعد از آنکه یک وقت به شما داده شد، باید مدارکی که برای دریافت ویزا به آن نیاز دارید را آماده کرده و به آدرس دفتر این شرکت که در تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژ گالریا مال، ساختمان اداری طبقه چهارم واقع است مراجعه کرده و اثر انگشت خود را به ثبت برسانید. در روز تعیین شده شما باید مقداری پول نقد نیز به همراه داشته باشید. در ضمن زمانی که در حال ثبت شماره پاسپورت خود در سایت این شرکت هستید باید نهایت دقت را به کار ببرید؛ زیرا یک بی دقتی در وارد کردن شماره گذرنامه به تنهایی باعث از بین رفتن وقت شما خواهد شد.
روش دومی که می توانید به وسیله آن برای دریافت ویزا در سفارت وقت تعیین کنید، مراجعه به سایت کنسولگری است. برخی افراد تصور می کنند که رفتن به سایت و گرفتن وقت قبلی از این طریق راحت تر و مطمئن تر بوده، به همین دلیل اغلب به سراع این روش می روند. در صورتی که روش اول راحت تر بوده و شما را سریع تر به نتیجه می رساند. این نکته را برای کسانی عنوان کردیم که تمایل دارند هر چه سریع تر برای گرفتن ویزا اقدام کنند.
برای گرفتن وقت از سفارت نیز باید به وب سایت کنسول رفته و درخواست خود را ثبت کنید. بعد از آنکه سیستم زمان حضور شما را در این سایت اعلام کرد، آن را به خاطر داشته باشید. در روز قرار سفارت، تمام مدارک مورد نیاز را با خود به همراه داشته و به دفتر کنسولگری که آدرس آن را در قسمت های بالاتر عنوان کردیم مراجعه و اثر انگشت را ثبت کنید.

 

وقت سفارت اتالیا

 

به نکات زیر به هنگام ثبت درخواست آنلاین و تعیین روز مراجعه حضوری دقت داشته باشید:

 • فرمی که برای درخواست ویزا به شما داده می شود باید حتما به زبان انگلیسی پر شود. اگر به زبان انلگیسی مسلط نیستید حتما از دیگران کمک بگیرید.
 • هر فرد باید به صورت جداگانه درخواست خود را ثبت کند و یک وقت حضوری بگیرد.
 • مدارکی که باید ارائه کنید حتما باید ترجمه شده و بر روی سربرگ قوه قضاییه پرینت و با مهر مترجم رسمی دادگستری ممهور شده باشند.
 • وقت ملاقاتی که برای هر فرد تعیین می شود براساس شماره پاسپورت است و شما نمی توانید وقت خود را به کس دیگری بدهید.
 • بردن تبلت، لپ تاپ و گوشی به داخل ساختمان کنسولگری ممنوع است.
 • شما باید 4 هفته قبل از عزیمت به ایتالیا اقدامات لازم برای دریافت ویزا را انجام دهید.
 • اطلاعاتی که در سیستم ثبت می کنید باید حتما با اطلاعات درج شده شده در گذرنامه شما تطابق و همخوانی داشته باشد. به هنگام وارد کردن این موارد دقت زیادی به خرج دهید.
 • زمانی خاصی برای تعیین وقت در سفارت ایتالیا وجود ندارد و کنسولگری و شرکت نامبرده زمانی مشخصی برای ثبت وقت اعلام نمی کنند. علاوه بر آن ساعتی که سایت باز می شود تا افراد بتوانند درخواست خود را ثبت کنند اعلام نمی شود، اما معمولا ساعت نه و نیم شب به بعد می توانید درخواست خود را ثبت و یک وقت برای حضور در سفارت تعیین کنید.
 • باید در سایت شماره تماس و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. هر فرد با یک شماره تماس و ایمیل تنها هر 60 روز یک بار می تواند از سفارت ایتالیا وقت بگیرد.

مدارک گرفتن وقت سفارت ایتالیا

وقتی به سایت کنسولگری و یا CKGS مراجعه می کنید باید اطلاعات زیر را در سایت وارد کنید:

 • هدفتان از سفر به ایتالیا باید توضیح داده شود.
 • نام و نام خانوادگی تان را به صورت صحیح وارد کنید.
 • جنیست خود را مشخص کنید.
 • تاریخ تولید و محل تولدتان را نیز وارد نمایید
 • کشوری که در آن به دنیا آمده اید، کشوری که در آن اقامت می کنید و همچنین ملیت اصلی تان را نیز باید درج کنید.
 • وضعیت تاهل را مشخص نمایید.
 • شماره پاسپورت خود را به دقت وارد کنید.
 • تاریخ صدور و انقضای پاسپورت را به دقت وارد نمایید.
 • اطلاعات دقیق و کامل در مورد استان، شهر، خیابان و کد پستی محل زندگی تان را درج کنید.
 • یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • شماره تماسی که پیامک تایید وقت سفارت برای آن ارسال شود را در سایت وارد کنید
 • تعداد دفعاتی که قصد دارید  به کشور ایتالیا وارد شوید و همچنین تعداد روزهایی که قرار  است در این کشور اقامت کنید را مشخص نمایید
 • تاریخ اقامت به این کشور را وارد کنید.

 

ویزای ایتالیا

 

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای ایتالیا

 • یکی از مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا فرم درخواست ویزا است. 
 • داشتن پاسپورتی که حداقل به مدت 6 ماه اعتبار دارد از دیگر مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا است.
 • دو قطعه عکس سه در چهار که پس زمینه سفید داشته باشد، روتوش نشده باشد و در طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد از دیگر مواردی است که باید فراهم کنید.
 • اصل و ترجمه کلیه مدراک شخصی تان از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا است.
 • بیمه مسافرتی از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزا است. مدت اقامت در کشور ایتالیا، تاریخ ورود و خروج باید به صورت دقیق در این بیمه مشخص شده باشند. 
 • دقت داشته باشید که شما باید مبلغی را با خود به همراه داشته باشید و در روزی که به محل صدور ویزا مراجعه می کنید آن را پرداخت نمایید. این مبلغ باید به صورت نقدی به افسر کنسول ایتالیا پرداخت شود. مبلغ تعیین شده را باید دقیقا به همان صورتی که سفارت ایتالیا مشخص کرده است پرداخت کنید.
 • اگر برای شما دعوت نامه ای ارسال شده است باید آن را با خود به همراه ببرید و ضمنا باید یک کپی نیز از کارت اقامت فرد دعوت کننده نیز در اختیار سفارت قرار دهید.
 • اسنادی که وضعیت شغلی تان را نیز مشخص می کنند باید به همراه داشته باشید. از جمله این اسناد می توان به ترجمه آخرین حکم گارگزینی، گواهی اشتغال به کار، اشاره کرد. مشاغل آزاد باید رسید آخرین مالیاتی که پرداخت کرده اند و یا کارت بازرگانی شان به همراه جواز کسبی که از توسط شهرداری صادر شده است را در اختیار سفارت قرار دهند. صاحبان شرکت های خصوصی باید آخرین روزنامه رسمی شرکت، ترجمه رزومه و دو عدد کپی از مدارک فارسی را ارائه کنند.
 • از  دیگر مدارکی که افراد باید ارائه دهند پرینت 3 ماهه آخر حساب بانکی است. این حساب باید گردش مالی خوبی داشته باشد.

 

پاسپورت ایتالیا

 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.8 از 5 | از 100 کاربر