امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کافه باغ موزه مقدم

کافه باغ موزه مقدم

زمان مطالعه : 2 دقیقه

در تهران کافه های زیادی وجود دارد که در واقع ساختمان یا عمارتی قدیمی بودند و امروزه تبدیل به کافه شدند. کافه باغ موزه مقدم همانطور که از نامش مشخص است از خانه های قدیمی و موزه هایی است که کافه ای هم در قسمتی از آن قرار دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با کافه ای ناشناخته در قلب تهران بیشتر آشنا شوید.
کافه باغ موزه مقدم با نام کافه مقدم نیز شناخته می شود. این کافه در خیابان امام خمینی قرار داشته و جزء زیباترین خانه های تهران به حساب می آید چرا که قدمت این خانه به دوران قاجار بازگشته و در آن دوران، یکی از خانه هایی بود که اوج شکوه و هنر قاجاری را نشان می داد.
کمی راجع به تاریخچه باغ موزه مقدم بگوییم. در دوران قاجار که این خانه از لوکس ترین خانه های دوران بود برای محمد تقی خان اتحساب الملوک، یکی از درباریان قاجار ساخته شده بود. محمد تقی خان احتساب الملوک دو فرزند داشت فرزند کوچکتر با نام محسن، در سال 1315 شمسی پس از آن که تحصیلاتش در اروپا تمام شد و به ایران بازگشت، به همراه همسر فرانسوی در خانه پدر ساکن شده و شروع به جمع آوری اشیاء و آثار تاریخی در خانه کردند.

 


در این خانه کلکسیونی از انواع پارچه ها، تابلوهای نقاشی، قلیان ها و اسناد تاریخی وجود دارد که با نظر خاصی در نقاط مختلف خانه قرار گرفتنه اند. محسن مقدم در اساتید برجسته هنر در دانشگاه تهران است که توانست نشان لژیون دو نور با درجه اوفیسیه را از طرف رئیس جمهوری فرانسه دریافت کند. او در سال 1366 فوت کرد و همسرش در سال 1369 خانه مقدم را در اختیار دانشگاه تهران قرار دارد.
با قدم زدن در نقاط مختلف باغ موزه مقدم به معماری بی نظیر، حیاط سرسبز به همراه استخر و هوایی دلنشین پی خواهید برد و همچنین، کافه ای هم در اطراف حیاط خانه قرار دارد تا لذت میل کردن قهوه ای داغ در هوای سرد یا نوشیدنی سرد در هوای گرم تابستان را حیاط دلنشین دوچندان کند. کافه باغ موزه مقدم چندان بزرگ نیست و تنوع زیادی هم در منوی آن وجود ندارد. مشتریان می توانند انواع نوشیدنی های گرم و سرد را در کنار برخی از غذاها که در وعده صبحانه سرو می شوند را سفارش دهند. 
لازم به ذکر است چندین میز و صندلی در محیط باز کافه قرار دارد که 2 یا 3 نفره بوده و مابقي، ظرفیت های بیشتری دارند. همچنین علاوه بر اینکه می توان گفت کافه باغ موزه مقدم یکی از بهترین کافه های تهران برای قرارهای دوستانه است، امکان برگزاری جشن های تولد (5000 تومان به ازای هر نفر) با رزرو نیز وجود دارد.

  • آدرس کافه باغ موزه مقدم: تهران – خیابان امام خمینی – بعد از خیابان شیخ هادی – باغ موزه مقدم
  • شماره تماس جهت رزرو: 09120157347
  • ساعت کاری کافه: به غیر از شنبه ها، همه روزه از ساعت 9 صبح الی 17:00
     
درج نظر